Pagrindinis > Naujienos > Prisiekė naujoji Marijampolės savivaldybės merė

Prisiekė naujoji Marijampolės savivaldybės merė

Šiandien, spalio 6-ąją, Marijampolės savivaldybės tarybai susirinkus į pirmąjį posėdį po 2017 m. rugsėjo 10 d. naujų Marijampolės savivaldybės tarybos nario–mero rinkimų priesaikos žodžius ištarė ir visus įgaliojimus įgijo naujai išrinkta merė Irena Lunskienė. Marijampolės savivaldybės vadovei buvo įteiktos mero regalijos.

8-ojo šaukimo savivaldybės tarybos narių ir posėdžio svečių akivaizdoje įvykusios inauguracijos metu mero regalijas į salę iškilmingai įnešė Kvietiškio dvaro, šiemet skaičiuojančio 300 metų, „pasiuntiniai”. Jų pasirodymas iškilmėse priminė dar vieną svarbią Marijampolės datą – šiemet miesto savivaldai 225-eri. Uždėti prisiekusiai merei sidabro regalijas su švento Jurgio atvaizdu buvo patikėta vyriausiajam amžiumi Tarybos nariui Juozui Isodai.

Po inauguracijos merė I. Lunskienė kreipėsi į marijampoliečius dėkodama už pasitikėjimą. „Šiandien priimu iššūkį, kuris taps nelengva našta, įtemptu darbu, nes visada jausiu, kad turiu pateisinti Jūsų pasitikėjimą, priesaiką, duotą Jums, Marijampolei ir Lietuvai. Didžiuojuosi man suteikta garbe, suprantu atsakomybę. Buvau veikli ir atsakinga – tokią mane pažino žmonės. Manau, esu drąsi, nes sutikau kovoti dėl gyventojų pasitikėjimo manimi. Būsiu teisinga ir atvira kiekvienam iš Jūsų”, – sakė ji posėdyje. Naujoji merė kvietė visus dalintis patirtimi ir dirbti kartu, taisyti klaidas ir mokytis iš jų, galvoti prieš sakant, o ne atvirkščiai. Savo kalboje ji patvirtino, kad jau yra pasirinkusi komandą, su kuria dirbs, ir tą įrodė antroje Tarybos posėdžio dalyje. Mero pavaduotoju (vietoje savęs) ji pasiūlė Tarybai tvirtinti socialdemokratą Romualdą Makauską, iki tol dirbusį AB SEB Marijampolės filialo direktoriumi. Ši kandidatūra sulaukė Tarybos balsų daugumos. Taip pat Taryba patenkino savo noru atsistatydinančio administracijos direktoriaus Sigito Valančiaus prašymą atleisti iš pareigų. Jo pamaina merė I. Lunskienė pasirinko Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje pareigas einantį socialdemokratą Karolį Podolskį. Jis Tarybos buvo patvirtintas administracijos direktoriumi ir pareigas pradės eiti nuo spalio 13 d.

Iki rinkimų I. Lunskienė buvo Marijampolės savivaldybės tarybos narė, laikinai einanti mero pareigas. Ją išrinkus Marijampolės savivaldybės tarybos nare-mere, Vyriausioji rinkimų komisija nutraukė jos, kaip Savivaldybės tarybos narės, įgaliojimus. Likusią laisvą Savivaldybės tarybos nario vietą Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo numatyta tvarka užėmė Jurgita Čerkauskienė, išrinkta pagal Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatų sąrašą. Naujoji Savivaldybės tarybos narė šiandien taip pat davė priesaiką ir įgijo visus savivaldybės tarybos nario įgaliojimus.

Primename, jog nauji Marijampolės savivaldybės tarybos nario-mero rinkimai buvo organizuojami po to, kai 2017 m. kovo 17 d. mirė ilgametis Savivaldybės meras Vidmantas Brazys.

Viešųjų ryšių tarnyba

Marijampolės savivaldybės administracijos nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE