Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Temidės pergudrauti nepavyko

Temidės pergudrauti nepavyko

Šakiuose gyvena drąsus pilietis (g. 1981 m.): tik apgirsta – ir prie vairo! Už tai (dėl vairavimo esant neblaiviam) 2016-09-13 jam buvo atimta teisė vairuoti dviem metams. Tačiau – kaip iš žmogaus šaiposi likimas! – šiemet vasario 24 dienos rytą, apie 8 val., jis vėl buvo sustabdytas neblaivus vairuojantis „Opel Astra-G-Caravan“ (alkotesteriu nustatytas daugiau kaip 1,50 prom. girtumas). Netrukus kraujas alkoholio kiekiui jame nustatyti paimtas ir gydymo įstaigoje, tuomet kraujyje rasta 1,46 promilės (lengvas girtumo laipsnis), todėl ikiteisminis tyrimas dėl girtumo nutrauktas ir pradėta administracinio nusižengimo teisena dėl transporto priemonės vairavimo neblaiviam ir neturint tam teisės.

Sakoma, viena bėda – ne bėda. Net dvi bėdos yra geriau nei trys, keturios ar penkios. Dėl išaugusio bėdų skaičiaus sugyventiniai bandė pergudrauti Temidę. Bet ši teisingumo deivė, nors ir užrištomis akimis, viską permatė kiaurai.

Automobilis „Opel Astra-G-Caravan“, kurį ir vairavo neblaivus vyras, buvo registruotas jo sugyventinės (g. 1980 m.) vardu, todėl kovo 31 d. jai ir buvo grąžintas. Automobilio savininkė buvo pasirašytinai supažindinta, jog privalo jį saugoti, neparduoti ir kitaip neperleisti kitiems asmenims, kol bus priimtas sprendimas administracinėje byloje. Netrukus jai buvo nurodyta, kad dėl sugyventinio padaryto administracinio nusižengimo (vairavimo esant neblaiviam ir neturint tam teisės) minėtas automobilis yra konfiskuojamas. Apie tai sužinojęs vyras Opelį išardė, o detales pardavė. Tuo tarpu automobilio savininkė apie ardomą automobilį policijos ar mokesčių inspekcijos neinformavo. Liepos 18 d. , kai automobilio konfiskuoti atvyko mokesčių inspekcijos pareigūnai, paaiškėjo, kad automobilio jau nebėra. Apie tai informuota policija.

Štai čia Temidė rūsčiai pažvelgė dabar jau į „Opel“ savininkę – už tai, kad nevykdė Administracinių nusižengimų kodekse numatyto reikalavimo (užtikrinti, kad transporto priemonė nebūtų perleista kitiems asmenims iki nutarimo apskundimo termino pabaigos, o įsiteisėjus nutarimui konfiskuoti transporto priemonę – iki nutarimo vykdymo). Kitaip tariant, „už gerą širdelę“ (nes leido sugyventiniui automobilį iškomplektuoti) Šakių r. apylinkės teismo nutarimu moteriai skirta 3000 eurų bauda. Tai yra kone dvigubai daugiau nei 2003-ųjų metų Opelio rinkos kaina.

Temidė iš savęs pasityčioti neleido.

Policija primena, jog vadovaujantis LR administracinių nusižengimų kodekso 431 str. transporto priemonės savininkui (valdytojui) dėl nustatytų reikalavimų nevykdymo gresia administracinė atsakomybė:

1. Transporto priemonės savininkui (valdytojui) Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme nustatytų reikalavimų nevykdymas užtraukia baudą nuo vieno šimto penkiasdešimt iki trijų šimtų eurų.

2. Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo keturių šimtų keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

3. Transporto priemonės savininkui (valdytojui) šio kodekso 603 straipsnyje nustatyto reikalavimo užtikrinti, kad transporto priemonė būtų Lietuvos Respublikos teritorijoje ir nebūtų parduota ar kitaip perleista kitiems asmenims, nevykdymas užtraukia baudą asmenims nuo trijų tūkstančių iki keturių tūkstančių trijų šimtų eurų ir įmonių, įstaigų, organizacijų ar jų filialų vadovams – nuo keturių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE