Pagrindinis > Regione > Kultūra > Pristatyta Jono Dapkūno knyga ,,Jis, tas mano gyvenimas“

Pristatyta Jono Dapkūno knyga ,,Jis, tas mano gyvenimas“

Liepos 4 d., antradienį, Marijampolės P. Kriaučiūno bibliotekoje visuomenei buvo pristatyta kraštiečio Jono Dapkūno knyga ,,Jis, tas mano gyvenimas“.

Ši knyga – tai paprasto žmogaus biografija, o tas paprastas žmogus Jonas Dapkūnas  – nei politikas, nei veikėjas, nei valstietis, nei švietėjas, tačiau savo gyvenimu įrodęs, jog ir paprastas žmogus gali pasiekti labai daug. Šis paprastas, gal nesuprastas žmogus atsiminimus pradėjęs rašyti jam liūdnais 1946 metais ir po 27 metų pertraukos juos tęsęs (paskutines pastraipas užrašė 1978 metais). Šie prisiminimai, be kita ko, leis skaitytojui geriau suprasti XX a. pirmosios pusės Marijampolės krašto atmosferą.

Prisiminimai daug metų buvo niekam nežinomi – juk jų autorius savo gyvenimą popieriaus lapuose fiksavo sau. Kai į tradicinių amatų centro „Ūdrupis“ pirmininkės Anelės Nasulevičienės, šios knygos sudarytojos, pateko to paprasto žmogaus Jono Dapkūno dienoraštis, 165 puslapių rankraštis, po autoriaus mirties neliestas daugybę metų, buvo aišku: šie prisiminimai verti būti paviešinti.  

„J. Dapkūno dienoraštį papildžiau nuotraukomis, išlikusiomis dar iš anų laikų. Ryžausi dienoraštį išspausdinti, norėdama priminti žmonėms jų likimus, džiaugsmus ir vargus, kad tik doru, nuoširdžiu, dideliu, dažnai labai sunkiu darbu, savo rankomis ir išmintimi tėvynėje ir tėvynei galima sukurti labai daug, neįtikėtinai daug…“ – sako knygos sudarytoja.

Anelė Nasulevičienė

Knygos pristatymo metu mintimis apie leidinį dalijosi istorikas Benjaminas Mašalaitis, labai atsakingai knygą pavadinęs šešdevru, knygos redaktorė Laima Grigaitytė, Jono Dapkūno giminaičiai. Savo dainomis renginiui išskirtinę atmosferą suteikė Marijampolės kultūros centro mišrusis choras ,,Šešupė“ (vadovas – Valdas Mačiulskas).

Renginio vedėja – Eglė Alnskaitė, knygą išleido VšĮ „Mūsų savaitė“.

Laimos Grigaitytės nuotraukos.

lightbox gallery phpby VisualLightBox.com v6.1

Komentaras “Pristatyta Jono Dapkūno knyga ,,Jis, tas mano gyvenimas“

  1. Bendrovės žiniai: šių J. Dapkūno prisiminimų pradžia – 2013 m. Ją leisti ūkininkė pasiūlė Vilniaus leidyklai. Leidykla “Kriventa” ją sumaketavo, suredagavo, paruošė leidybai, bet p. Anelė neapmokėjo ir netgi grasino teismais esą dėl autorinių teisių pažeidimų… 2018 m. ji dingo su visu maketu. Klausimas: ar šie kitų atlikti darbai nebuvo panaudoti leidžiant knygą Jūsų leidykloje? Tuomet iškyla jei ne teisinis, tai etikos klausimas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE