Pagrindinis > Kitos temos > Programavimo kursai: ar verta investuoti į mokymus?

Programavimo kursai: ar verta investuoti į mokymus?

Jei prieš du dešimtmečius būtumėte ketinę tapti programuotojais, vienintelė galimybė išpildyti profesinę svajonę būtų buvusi studijos aukštosiose mokyklose. Ilgainiui programavimo sritis gerokai plėtėsi ir tobulėjo, dėl to atsirado daugiau būdų išmokti kodo rašymo ypatybių. Šiuo metu viena efektyviausių galimybių įgyti programavimo žinių yra kursai. Apžvelgsime programavimo kursų naudą bei ar verta investuoti finansus ir laiką į šią mokymosi formą.

Neilga trukmė

Lyginant su bakalauro studijomis, kursai išsiskiria savo neilga trukme – dažniausiai nuo kelių mėnesių iki pusės metų. Todėl natūralu, kad kursuose pateikiama atrinkta ir koncentruota medžiaga. Tai leidžia greičiau teorines žinias pritaikyti praktiškai ir jau netrukus pastebėti pažangą. Matomas progresas įkvepia daugiau motyvacijos tęsti mokymąsi ir gilinti žinias.

Motyvacija yra ypač reikalinga, kai nėra galimybės skirti daug laiko žinių tobulinimui. Tokiu atveju gali pasirodyti, kad net nėra verta pradėti mokytis, kadangi laisvalaikis yra labai ribotas. Tačiau kursai yra išeitis, jei siekiate per neilgą laikotarpį gauti kiek įmanoma daugiau naudingos informacijos.

Galimybė derinti su darbu

Jeigu norite pradėti mokytis programavimo kursuose, nereikia atsisakyti ar apriboti dabartinių atsakomybių. Kursai yra lankstus mokymosi būdas, todėl galite pasirinkti, kaip intensyviai ir kiek mokytis norite. Tai ypač paprasta daryti su internetiniais kursais. Remdamiesi medžiaga ir numatomu paskaitų tvarkaraščiu galite iš anksto susidaryti individualų, sau patogų mokymosi planą ir dienotvarkę.

Planuodami laiką įvertinkite savo produktyvumą, kadangi gali būti sudėtinga išlaikyti dėmesį po darbo valandų. Todėl apsvarstykite – galbūt įmanoma įterpti trumpas mokymosi sesijas dienos eigoje? Jei turite pakankamai noro ir galimybes, pertraukėlių darbe metu galite trumpai pakartoti naujai išmoktą informaciją. Tokiu būdu galėsite efektyviai įsisavinti informaciją ir greičiau priartėti prie siekiamo tikslo.

Perspektyvus karjeros kelias pabaigus kursus

Ne paslaptis, kad programuotojai yra viena paklausiausių profesijų pastaruoju metu. Prognozuojama, kad 2023 metais technologijų industrija toliau augs dideliu tempu, todėl neišvengiamai didės ir programuotojų poreikis. Tai suteikia didesnę laisvę rinktis specializacijos kryptį bei nuspręsti, su kokiais produktais labiausiai norėtumėte dirbti.

Kitas reikšmingas programavimo profesijos privalumas yra gerai apmokamas darbas. Remiantis Glassdoor duomenimis, Vilniuje dirbančio programuotojo bazinis atlygis yra 3150 eurų per mėnesį. Karjeros eigoje, keldami kvalifikaciją ir plėsdami kompetencijų ribas, galite tikėtis ir dar aukštesnių atlyginimo rėžių.

Kadangi specialistų poreikis auga, darbdaviai ieško naujų būdų, kaip prisitraukti programavimo talentų. Darbdaviai stengiasi išsiskirti iš kitų darbo pasiūlymų sukurdami palankias darbo sąlygas ir siūlydami įvairius kitus privalumus. Priklausomai nuo darbovietės, gali būti siūlomas kokybiškas sveikatos draudimas, papildomos apmokamų atostogų dienos, įmonei skirtos akcijos, ir panašiai. Todėl geros sąlygos sudaromos ne tik sklandžiam darbui – stengiamasi pasirūpinti darbuotojo gerove ir už darbo ribų.

Tobulinami profesiniai ir asmeniniai įgūdžiai

Problemų sprendimo įgūdžiai yra programavimo esmė. Programavimas – tai problemų suskaidymas į smulkesnes dalis remiantis logika ir sprendimo būdų pateikimas. Ši profesinė šaka naudinga smegenų veiklai, nes priverčia įsigilinti į problemą ir taikyti logiką.

Taip pat lavinami komunikacijos įgūdžiai profesiniame lygmenyje. Kursų metu dažnai suteikiama galimybė bendrauti su lektoriumi ir/ar kitais besimokančiais. Per šią patirtį galite geriau įsisavinti informaciją, tobulinti profesinį žodyną bei gerinti „minkštuosius įgūdžius“, kurie yra itin svarbūs ir asmeniniame gyvenime.

Kursuose vyrauja anglų kalba

2022 m. nustatyta, kad visame pasaulyje buvo apie 1,5 milijardo žmonių, kurie kalbėjo angliškai gimtąja arba kaip antrąja kalba. Dėl didelio anglų kalbos paplitimo, ji yra prioritetinė kalba informacijos perdavimui. Todėl daugumą programavimo dalykų reikia mokytis būtent anglų kalba.

Jei nekalbate angliškai arba turite tik pagrindinius kalbos įgūdžius, mokytis kodo rašymo gali būti sudėtingas procesas ir užtrukti kur kas ilgiau. Tačiau, jei įdėsite papildomų pastangų pramokti anglų kalbai ir įsigilinti į dažniausiai pasikartojančias sąvokas, tai padaryti bus lengviau.

Programavimo idealizavimas

Neretai visuomenėje programavimas yra suvokiamas kaip perspektyvi specialybė, kurios gali išmokti bet kas. Tačiau, jeigu norite pasiekti minimalios kompetencijos lygį, tam reikės tikrai daug kantrybės ir pastangų suprasti techninius aspektus. Pirminiai įgūdžiai, kurių gali prireikti, norint tapti programuotoju:

1. Matematiniai įgūdžiai. Matematinės žinios programavime labai vertingos. Aiškaus programavimo specifikos suvokimui yra reikalinga suprasti matematiką aukštesniu nei baziniu lygiu.

2. Komandinio darbo įgūdžiai. Bendradarbiavimas programavime vaidina labai svarbų vaidmenį. Kai kodą peržiūri daugiau asmenų, tai sumažina žmogiškųjų klaidų skaičių ir pagerina užduoties kokybę.

3. Problemų sprendimo įgūdžiai. Problemų sprendimo gebėjimai programuotojui yra nepaprastai svarbūs. Jie padeda abstrakčius kolegų ar klientų prašymus paversti į apčiuopiamus sprendimus.

Sudėtinga ir nuolat kintanti profesinė sfera

Technologijos tobulėja nuolat, todėl dažnai atsiranda ir profesinių naujienų. Tam, kad galėtumėte išlikti konkurencingi, turite prisitaikyti prie kintančios informacijos ir ją sekti. Taigi, kasdienybėje verta skirti laiko susipažinimui su technologijų pasaulio naujienomis.

Srities nepastovumas ir didelė apimtis diktuoja greitą tempą darbo aplinkoje. Nuolat tenka mokytis naujų dalykų ir juos pritaikyti praktikoje. Viena vertus, besikeičianti aplinka lavina esamus įgūdžius, tačiau ilgainiui galite jausti spaudimą. Dėl to verta išgryninti asmeninius lūkesčius ir norus, kad ateityje netektų nusivilti.

Taigi, iš pradžių tvirtai įsitikinkite, ar programavimas konkrečiai jums yra tinkama profesija. Jei nusprendėte, kad norite įgyti ar tobulinti programavimo žinias, kursai yra naudinga priemonė tikslo įgyvendinimui. Dėl neilgos trukmės, galimybės derinti su darbu ir kitų įvardintų privalumų, į šį mokymosi būdą tikrai verta investuoti finansus ir laiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE