Pagrindinis > Dėmesio! > Renginys „Ratu – tvaru“ kviečia tapti tvaresniems

Renginys „Ratu – tvaru“ kviečia tapti tvaresniems

Europoje ir Lietuvoje jau seniai kalbame apie tvarumą, tačiau visuomenei vis dar sunku viską naudoti ratu ir gyventi tvariau. Rugpjūčio 16 d. vyksiantis renginys „Ratu – tvaru“ kviečia marijampoliečius atkreipti dėmesį į atsakingą vartojimą, susipažinti su perdirbimo, pernaudojimo praktikomis.

Renginio organizatoriai „Jaunimas YRA“ įsitikinę, jog bendruomenei skirtos atviros veiklos gali paskatinti žmonių sąmoningumą ir mažesnį vartotojiškumą.

Renginyje dalyvaus ir didžiausia pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“, kuri kviečia jungtis prie iniciatyvos „Misija: švari vasara ‘23“. Šioje žinių ir patirčių palapinėje, be diskusijų apie rūšiavimą bei atsakymų į gyventojams rūpimus rūšiavimo klausimus, lankytojų lauks ir praktinis žinių pritaikymas rūšiavimo turnyruose visai šeimai. Varžytuvėms nenusiteikę svečiai turės galimybę jaukiai įsitaisyti „Žaliojo taško“ suruoštame piknike, kur sužinosite, kaip vasaros iškyloms pasiruošti atsakingai bei tinkamai susitvarkyti jų metu susidarančias atliekas tausojant ne tik savo ar kitų poilsiautojų laiką, bet ir gamtą!

Renginyje taip pat diskutuosime apie asmeninę, organizacijų ir verslo bei valdžios institucijų atsakomybę tvarumo temoje. Diskusijoje dalyvaus: Agnė Pavelčikienė – Marijampolės savivaldybės vicemerė, Klaudijus Melys – VU bibliotekos veiklos analitikas, VPG ekonomikos ir verslumo dalyko mokytojas,  Raimunda Juškauskienė – Mama Bitė siuva įkūrėja, Dimitar Georgiev – Young generation in action organizacijos narys (Bulgarija), Raimonda Bogužaitė – Jaunimas YRÀ prezidentė, nacionalinės jaunimo reikalų tarybos narė.

„Ratu-tvaru“ metu dalyviai praktiškai galės išmėginti įvairias dirbtuves ir veiklas, skatinančias tvaresnį gyvenimo būdą. Nuo 17 val. bendruomenės lauks tentų ir senų audinų perdirbimo dirbtuvės, kurias ves Rūta Kupčinskaitė – viena iš “Spanguolės dirbtuvėlių” įkūrėjų, edukatorė ir aktyvistė. O norintieji senus ar nenaudojamus daiktus, drabužusiu atiduoti, išmainyti galės sudalyvauti Blusturgyje – mainytuvėse.

Programa:

15 val. „Žaliasis taškas“ – “Misija: švari vasara ’23”;

16 val. Diskusija apie tvarumą;

17 val. Perdirbimo dirbtuvės ir Blusturgis – mainytuvės.

Renginio metu taip pat bus galima susipažinti ir su jaunimu iš skirtingų Europos šalių, kurie atvyksta į jaunimo mainų projektą „The Circle“. Jaunuoliai dalinsis ir savo turimomis praktikomis, patarimais tvarumo srityje.

Daugiau informacijos apie renginį: https://fb.me/e/4UHdb4bk4

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE