Pagrindinis > Regione > Kultūra > Vaikų vasaros stovykla „Atrask muziejų“

Vaikų vasaros stovykla „Atrask muziejų“

Rugpjūčio 7-11 dienomis Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje šurmuliavo vaikų vasaros stovykla „Atrask muziejų“. Tai – jau septintoji muziejaus įgyvendinama stovykla, kuria siekiama užtikrinti turiningą vaikų užimtumą, kultūrinį, socialinį ugdymą ir asmeninį tobulėjimą mokinių vasaros atostogų metu.

Savaitės pradžioje edukatoriai dalyviams pažadėjo istorijų, kūrybos ir patyrimų kupiną savaitę, todėl kasdien vaikų laukė aktyvios pažintinės-tiriamosios veiklos. Stovyklautojai susipažino su įvairiomis temomis, tokiomis kaip popieriaus gamyba, žvakių liejimas, batika, tarpukario arbatėlių kultūra, suvalkietiškas tautinis kostiumas, senieji vaikų žaidimai, miesto istorija ir t.t. Visas šias temas dalyviai pažino klausydami įdomių edukatorių pasakojimų, tyrinėdami senus eksponatus ir atlikdami praktines užduotis.

Stovyklos metu vaikai aplankė tris muziejus: Marijampolės krašto muziejų, Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialinį muziejų ir „Bulotų namus“. Taip pat dalyvavo ekskursijoje su gidu po Marijampolės miesto centrą ieškant lobio, o praeitį menančius skonius patyrė dvejose degustacijose: tarpukario arbatėlių stalo saldumynų degustacijoje bei pačių pagaminto oranžado degustacijoje.

Paskutinę stovyklos dieną dalyviai patys rengė savo darbų parodą. Joje – molinės skultūrėlės-žaisliukai, batikos darbai, tradiciniais raštais dekoruoti tekstiliniai maišeliai, spalvingi rankų darbo popieriaus lakštai, nulietos žvakės, nuvytos juostelės-apyrankės. Kūriniai stebina vaikų išmone ir vaizduote.

Stovykloje „Atrask muziejų“ istorinės temos ir tradicinė kultūra buvo pateikiama jaunajai kartai patraukliomis formomis, tradicijos aktualizuotos šių laikų kontekste. Muziejininkai taip pat pastebi, jog stovykla skatina vaikus atrasti muziejų kaip įdomią kultūrinę erdvę, įkvepia čia sugrįžti.

Stovyklą finansavo Marijampolės savivaldybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE