Pagrindinis > Naujienos > Rygiškių Jono gimnazija jubiliejų švęsti pradėjo konferencija

Rygiškių Jono gimnazija jubiliejų švęsti pradėjo konferencija

 

Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija, šį pavasarį mininti 150-ties metų įkūrimo jubiliejų, šventinius renginius pradėjo konferencija, kurią surengė balandžio 28-ąją gimnazijos salėje. Į konferenciją atvyko buvę gimnazijos mokiniai, pedagogai, miesto bendruomenė.

 Pradėjęs konferenciją gimnazijos direktorius Vilhelmas Petkevičius trumpai pristatė gimnazijos istorinius tarpsnius, paminėjo iškiliausius darbuotojus. Ypatingą dėmesį jis skyrė pirmajam gimnazijos lituanistui Petrui Kriaučiūnui, vadintam „kalbos daktaru”. Direktorius prisiminė ir vėlesnį lituanistą kun. Antaną Šmulkštį, tragiško likimo pokario direktorių Antaną Praną Daniliauską ir kitus. V. Petkevičius pripažino, kad turtinga gimnazijos istorija įkvėpė ir įkvepia dabartines kartas. Galbūt dėl to į gimnazijoje organizuotą konferenciją negalėjo neatvykti kviečiami archeologijos mokslininkai prof. dr. Albinas Kuncevičius ir doc. dr. Algimantas Merkevičius, Jono Jablonskio provaikaitė Eglė Lukėnaitė-Griciuvienė, žurnalsitė, knygų autorė Perpetua Dumšienė ir kiti. Baigdamas savo pasisakymą gimnazijos direktorius užtikrino, kad „išmokome istorijos pamoką, o istorija mokė mus”.

Sveikindama susirinkusius konferencijos dalyvius Marijampolės savivaldybės mero pareigas laikinai einanti Irena Lunskienė neslėpė, kad kiekvienam yra didelė garbė baigti tokią gimnaziją. Ji pakvietė rygiškiečius tapti aktyviais artėjančios Lietuvos kultūros sostinės ambasadoriais – Marijampolė ja taps 2018 m. „Jubiliejus atėjo ir praeis, ateis kiti jubiliejai, tik kad garsas ir garbė nesusilpnėtų”, – palinkėjo mero pareigas einanti I. Lunskienė.

Konferencijoje apie Palaimintąjį arkivyskupą Jurgį Matulaitį ir kitus garsius Rygiškių Jono gimnazijos auklėtinius kalbėjo prof. Kęstutis Žemaitis, Prezidento Kazio Griniaus sąsajas su šia gimnazija priminė laikinai Lietuvos prezidento Kazio Griniaus muziejaus direktoriaus pareigas einantis Tomas Kukauskas. Gimnazistų įspūdžius perteikė buvęs gimnazistas, dabar Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentas, Darius Dumčius.

 Gimnazijos studentai specialiai konferencijai buvo parengę įspūdingą vaidinimą, kuriame viduramžių dvasia ir šiuolaikinių gimnazistų mintys susipynė filosofiniuose apmąstymuose.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE