Pagrindinis > Dėmesio! > Šauk klausimą psichologui: ką po dvylikos?

Šauk klausimą psichologui: ką po dvylikos?

Prieš keletą dienų įvyko pirmasis ,,ŠAUK KLAUSIMĄ PSICHOLOGUI‘‘ online renginys, kuriame specialistai pasidalino savo darbo patirtimi, atsakė į užduotus klausimus apie žmogaus emocinę sveikatą, vizitą pas psichologą, vidinės būsenos pažinimą bei aptarė, kur psichologinės pagalbos galima kreiptis karantino metu. Kaip ir minėjo diskusijos dalyviai, asmens emocinė būsena priklauso nuo daugelio veiksnių: savęs pažinimo ir supratimo, socialinių tinklų ir supančios aplinkos įtakos. Dažnas jaunas žmogus savo gyvenime pereidamas iš „mokyklos etapo“ į „suaugusiųjų etapą“ sulaukia stresą keliančių aplinkinių reakcijų ir klausimo „Ką po dvylikos?“ Asociacija „Jaunimas YRA“ siekdama prisidėti prie emocinės gerovės didinimo tęsią renginių ciklą „ŠAUK KLAUSIMĄ PSICHOLOGUI“ ir lapkričio 17 dieną, 18 valandą jų facebook paskyroje kviečia kalbėti apie aplinkos daromą įtaką renkantis karjeros kelią, apie savęs paieškas bei kaip nepasimesti šiame gyvenimo etape.

Vis dažniau pasitaiko, jog šių laikų mokinys nori savęs ieškoti, geriau pažinti save ir savo norus, renkasi savanorystę ar keliones, dėl ko gali būti nesuprastas ar smerkiamas. Neretai moksleiviai patiria aplinkos spaudimą ir skatinimą rinktis aukštąjį mokslą, konkrečią profesiją, bet tuo metu dar būna neapsisprendę ir nežino ar nori studijuoti bei kokiame profesiniame kelyje siekia panaudoti turimas žinias. O jau pasirinkus profesiją dažnam žmogui baisu keisti pasirinkimą, pradėti viską iš pradžių. Jauni žmonės nenori to pripažinti, bijo aplinkos įtakos, nesupratimo ir nepriėmimo, tačiau būtent tai ir kelia stresą, nerimą, kurie pasireiškia emocinės sveikatos suprastėjimu. Antroje ,,ŠAUK KLAUSIMĄ PSICHOLOGUI‘‘ online diskusijoje ,,KĄ PO DVYLIKOS?‘‘, kuri vyks lapkričio 17 dieną, 18 valandą JAUNIMAS YRA Facebook paskyroje, bus aptariamos visos šios nerimą keliančios problemos ir atskleisti būdai, kaip jas įveikti.

Renginyje psichologė Jovita Janavičiūtė dalinsis savo įžvalgomis ir padės išsiaiškinti rūpimus klausimus (juos galite užduoti slido.com #KAPODVYLIKOS) apie tai, ką veikti gyvenime, kaip pasirinkti savo kelią, kodėl nėra verta pasiduoti neigiamai įtakai, kaip sumažinti kylantį stresą ir nerimą bei kaip pagerinti emocinę sveikatą. Apie savo asmenybės atradimą kalbės istorikė Luka Sinevičienė. Ji – visuomenininkė, radijo laidos ,,Vardan tos‘‘ vedėja bei aktyvi pilietinių projektų dalyvė, kuri atvirai pasidalins vertingais patarimais apie tai, ką galima veikti pabaigus mokyklą bei kaip nebijoti priimti svarbius sprendimus savo gyvenime.

Organizatoriai tiki, jog šis renginys padės geriau pažinti save, mažiau nerimauti, nepasiduoti aplinkos įtakai, galbūt net pagelbės pasirenkant ateities sprendimus ar profesinį kelią. Tikimasi, jog renginio dalyviai po diskusijos lengviau galės atsakyti į klausimą ,,KĄ PO DVYLIKOS?‘‘

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE