Pagrindinis > Kitos temos > Saulės elektrinių sudedamosios dalys

Saulės elektrinių sudedamosios dalys

Tvarus gyvenimas šiais laikais reiškia ir patogumą bei ekonomiją. Vis daugiau sistemų padeda gyventi pigiau bei draugiškai su gamta, galiausiai, užtikrina komfortą žmogui. Tokios yra ir saulės elektrinės, kurios ilgai buvo siejamos tik su verslu, tačiau šiuo metu perkamos ir nuosavam būstui.

Apgalvotas saulės elektrinės komplektas yra ilgalaikė investicija. Svarbu, kad visos įrangos dalys derėtų tarpusavyje. Dėl to renkantis siūlome tartis su Namams24 specialistais.

Saulės elektrinių tipai

Priklausomai nuo komplektacijos – rinkitės Jums labiausiai tinkamą elektrinės tipą.

– Prie tinklo prijungiamos elektrinės.

Šio tipo elektrinės pagamina daugiau energijos nei tuo metu reikia. Žinoma, perteklinė energija yra kaupiama. Jungiama prie tinklo ir siunčiama saugojimui. Tai yra inovatyvus metodas, kuris pagrįstas nuolatiniais energijos mainais. Galiausiai, šio tipo elektrinės padeda kompensuoti trūkumą, pavyzdžiui, vėsiuoju paros metu bei naktį. Tiesa, ESO reikia mokėti elektros pasaugojimo mokestį.

– Hibridinės elektrinės.

Kita opcija yra hibridinės elektrinės. Jose veikia ir saulės elektrinė, ir šilumos siurblys.  Šios įrangos atsiperkamumu greitis yra gana efektyvus, tad mėgstamos ne tik verslo, tačiau ir privačių asmenų. Ši sistema taip pat patenkina poreikius, kadangi taip pat skirta ir karšto vandens paruošimui.

– Autonominės elektrinės.

Galiausiai, egzistuoja ir autonominės elektrinės. Jos yra su akumuliatoriais, dėl to nejungiamos prie tinklo. Tiesa, ši opcija brangesnė nei kitos, tad pasirenkama ne taip dažnai.

Renkamės saulės elektrinę

Renkantis saulės elektrinę visada geriausia yra tartis su specialistais, kurie ne tik padės rasti tai, kas geriausiai atitinka Jūsų asmeninius poreikius, tačiau ir tai, kas geriausiai dera prie Jūsų būsto parametrų.

Aspektai, kuriuos reikia įvertinti, pateikti žemiau.

– Pirmiausia reikia nuspręsti, kurioje vietoje bus montuojami kolektoriai.

– Daugiau dėmesio reikia skirti gamintojui. Žinoma, pirkti įrangas, kurias siūlo laiko patikrinti specialistai.

– Žiūrėkite, kokio galingumo įrangos Jums reikia. Kai kurie galvoja, kad geriau yra pirkti galingesnes. Jos kainuoja brangiau, tačiau gera žinoti, kad esant poreikiui bus galima pasigaminti daugiau energijos. Tai nėra praktiškas sprendimas, kadangi tokios įrangos atsiperkamumo terminas yra kur kas ilgesnis. Pavyzdžiui, 2 kW saulės elektrinės per metus generuoja apie 2 000 kWh elektros energijos. Nedideliam namui dažniausiai užtenka iki 5 kW įrangos, o didesniam iki 10 kW. 

Saulės moduliai

Galiausiai, svarbi elektrinių dalis yra saulės moduliai.  Patys populiariausi rinkoje yra monokristaliniai, kurie džiugina aukštu efektyvumo lygiu. Kiti yra polikristaliniai, kurie dažniausiai džiugina vertinami dėl mažesnės kainos. Visgi, jie taip pat yra pažangūs bei inovatyvūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE