Pagrindinis > Naujienos > Seimo pirmininko V. Pranckiečio vizitas Marijampolės kolegijoje

Seimo pirmininko V. Pranckiečio vizitas Marijampolės kolegijoje

 

Neseniai Marijampolės kolegijoje lankėsi LR Seimo pirmininkas V. Pranckietis. Susitikime taip pat dalyvavo seimo narys D. Gaižauskas, Marijampolės regioninės plėtros tarybos pirmininkas M. Ražinskas, Marijampolės kolegijos administracijos darbuotojai.

Susitikimo pradžioje Marijampolės kolegijos direktorius doc. Dr. Vaidotas Viliūnas pristatė Marijampolės kolegijos veiklą ir rezultatus. Kolegijos direktorius ypač akcentavo, jog Marijampolės kolegija yra parengusi ambicingą investicinį projektą, tačiau Švietimo ir mokslo ministerija yra sustabdžiusi šio projekto vertinimą. Direktorius vylėsi, kad ministerija kuo greičiau imsis šio projekto klausimo, kol jame numatyti techniniai sprendimai technologiškai dar nepaseno. Taip pat buvo pabrėžta, kad Marijampolės kolegija, lyginant su kitomis kolegijomis, dar niekada nėra gavusi Europos struktūrinių fondų paramos.

Seimo pirmininkas V. Pranckietis teigiamai įvertino Marijampolės kolegijos politiką mažinant studijų programų ir administracijos darbuotojų skaičių bei kvietė dar labiau atsižvelgti į realius regiono poreikius. Seimo pirmininko teigimu, Lietuvoje naujai diegiamas 5 kvalifikacinis lygmuo galėtų būti priskirtas kolegijoms. Tuo tarpu, aukštąjį mokslą reikėtų finansuoti valstybinių užsakymų principu. Tokiu būdu aukštosios mokyklos prisidėtų netgi prie emigracijos tempų mažinimo, kai būtų ruošiami tikrai darbo rinkoje reikalingi specialistai. V. Pranckietis taip pat sutiko, kad regionams ir didiesiems miestams derėtų kelti skirtingus kriterijus, tai liečia ir aukštojo mokslo įstaigas.

img_3873

Povilas Šlapševičius

Marijampolės kolegijos viešosios komunikacijos ir marketingo skyriaus vedėjas

 

Komentaras “Seimo pirmininko V. Pranckiečio vizitas Marijampolės kolegijoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE