Pagrindinis > Naujienos > Sekminės Rementiškių dvare

Sekminės Rementiškių dvare

Sūdaviečių etnokultūros asociacija  (Klausučių seniūnija, Vilkaviškio rajonas), kurią įkūrė mokytoja kraštotyrininkė Regina Naujokaitienė,  atkūrė senąsias Sekminių šventimo tradicijas Sūdavos kaime.  Kūrybinga ir veikli moteris apleistame Rementiškių dvare  įsteigė Sūdavos muziejų, kur visi eksponatai iš aplinkinių kaimų darbščiosios kraštotyrininkės su meile surinkti ir eksponuojami. . Jos iniciatyva 2013 metais išleista knygelė “Sūdavos kaimas”  1922-2012 “. Šių metų sekminės jau be Reginos, tad Sekminių šventėje buvo prisiminti jos nuveikti darbai, pagerbtas jos šviesus atminimas

 Po šv. Mišių, kurias Didvyžių bažnyčioje aukojo kunigas Mindaugas Martinaitis, sūdaviečiai susėdo Rementiškių dvaro istorinių asmenybių, kilusių iš gretimų apylinkių (Žaliosios valsčiaus) parke, su meile R. Naujokaitienės kurtame. Akmens paminkle iškaltos asmenybių pavardės ir jiems pasodinti medeliai. Parkelio priekyje auga ir bujoja gražuolė guoba, Reginos rankomis sodinta. Iškilią asmenybę, motiną, mokytoją, kraštotyrinkę, muziejininkę ir puikų žmogų, mylėjusį gyvenimą ir žmones, prisiminimais pagerbė jos buvę bičiuliai: istorikas Antanas Žilinskas, muziejininkės Aušra Mickevičienė, Danutė Ardzijauskaitė, bitininkas, gamtosaugininkas Stasys Matonis, žurnalistė Birutė Nenėnienė. Šiltais prisiminimais pasidalino ir dukra Virginija. 

 Šventės rengėjai parengė glaustą, bet kūrybingą programą su piemenėlių vaidinimu (Sūdavos pagrindinės mokyklos moksleiviai). Saksofonu grojo Reginos Naujokaitienės anūkės vyras dainininkas ir atlikėjas Anatolijus Oleinikas.  Pagerbdami kraštietės atminimą sekminių šventės dalyviai įsiamžino prie Reginos Naujokaitienės pasodintos guobos.

Meninę programą parodė vilkaviškiečių senjorų klubas “Rudenėlis”.  Jaunieji Sūdavos kaimo gyventojai vos spėjo kepti nuostabią sekminių kiaušinienę. Ir aš ten buvau, viską ragavau ir Sūdavos krašto gyventojus gražiu žodeliu godojau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE