„Blind Disco“ – vienas pirmųjų vakarėlių Lietuvoje, kurio metu pasirodė įvairių muzikos stilių DJ‘ų komanda, kurios dalimi buvo ir neregiai. Renginys, atidaręs vasarą, vyko Marijampolėje, o jo dalyviai pasinaudodami akių raiščiais ir nematydami aplinkos galėjo pajusti muzikos ritmą.
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos duomenimis Lietuvoje yra apie 4 tūkstančiai neregių, o apie 15 tūkst. – silpnaregiai. Mūsų visuomenė vis dar susiduria su stigmomis, nejaukiai jaučiais bendraudami su asmenimis, turinčiais negalių. Kaip teigia vienas iš renginio DJ, neregys Deividas: „Vyrauja stereotipas, kad žmogus, turintis regos negalią, nieko negali ir galvoja, jog neregiai turi sėdėti namie. Būtent šis renginys „Blind Disco“ galėjo padėti sau ir kitiems parodyti, jog žmonės, turintys regos ar kitą negalią, yra reikalingi.“
Siekdami prisidėti prie atskirties mažinimo, negalių turinčių ir neturinčių asmenų tarpusavio bendravimo normalizavimo bei įtraukimo skatinimo „Blind Disco“ vakarėlį surengė asociacija „Jaunimas YRA“ ir menininkė, idėjos autorė Rugilė Navickaitė. „Kultūra ir muzika yra priemonės, padedančios ne tik atsipalaiduoti, bet ir pažinti žmones, jų skirtumus, kurti draugystes. Džiaugiamės, jog bendraminčiai iš Marijampolės ir Vilniaus susibūrė tam, kad šis renginys, demonstruojantis šiuolaikinių technologijų, meno ir įtraukties temas, taptų realybe.“ – teigė Jaunimas YRA prezidentė Raimonda Bogužaitė
„Norėjosi sukurti renginį, siejantį muziką ir žmonės, kurie nemato bei keliantį emocijas, diskusijas. Būtent taip ir gimė renginio idėja, kai išgirdus grojantį Deividą, jaunimas šoko ir stebėjosi pirmą kartą išvydę grojantį neregį. Jis buvo apipiltas daugybe klausimų.“ – pasakojo R. Navickaitė. Renginio metu taip pat buvo surengta diskusija, kuri leido atsakyti į kylančius klausimus ir geriau vieniems kitus pažinti. Joje dalyvavo neregiai: Deividas Mankevičius, Aurimas Ramonas, Mangirdas Klusaitis ir kiti renginio DJ: Dominykas Vakrinas, Andrius Černius ir Justas Lapinskas. Auditorija drąsiai uždavinėjo klausimus svečiams, diskusija buvo itin atvira: nuo asmeninių gimimo istorijų iki galimybių muzikuoti ir santykių mezgimo naudojantis įvairiomis programėlėmis.
Susirinkusieji į renginį galėjo pabandyti pajusti, ką reiškia šokti, judėti visiškoje tamsoje – užsidėjus akių raiščius ir girdint tik muzikos ritmą! „Retai jaučiamės tokie laisvi, atsipalaiduojame, nesusikaustome! Turbūt sunkiausia užsidengus akis buvo kalbėtis, nes norisi žiūrėti pašnekovui į akis. Mane šis renginys išlaisvino, kai nematai, atrodo, dingsta baimė pasirodyti kvailai, jautiesi vienas, kaip namuose prieš veidrodį.“ – teigė R. Navickaitė.
Dalyviai ir organizatoriai džiaugėsi, kad renginys pavyko puikiai, buvo kupinas pozityvių emocijų ir pažinimo. Jaukus vakaras pritraukė daug drąsių ir muziką mylinčių žmonių!
Tikimasi, kad tokio tipo vakarėlių pavyks surengti ir ateityje.