Pagrindinis > Dėmesio! > „Sidabrinės gervės naktys“ tradiciškai suklyks Marijampolėje

„Sidabrinės gervės naktys“ tradiciškai suklyks Marijampolėje

 

Liepos 11 d., šeštadienį, 22.00 val. šeštasis vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ kaip ir kasmet sustos Marijampolėje, Poezijos parke.

Kino prasidės vos sutemus, apie 22.00 val. Žiūrovai turės galimybę pamatyti tris Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2015” nominacijoms pristatytus įvairaus žanro kino kūrinius: animacinį filmą „Bimas“ (režsierius Nerijus Kanišauskas), vaidybinį trumpametražį filmą „Kelių eismo taisyklės“ (režisierė Marija Stonytė) bei vaidybinį ilgametražį filmą „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ (režisieriai Simonas Aškelavičius ir Ričardas Marcinkus), sulaukusį didžiulio Lietuvos žiūrovų susidomėjimo.

Renginį ves televizijos, teatro ir kino aktorė Gabija Jaramintaitė-Ryškuvienė. „Man yra didžiulė garbė ir džiaugsmas būti dalimi viso to, būti kartu, būti lietuviškame kine, bendrauti su žmonėmis, kurie neabejingi lietuviškam kinui. Tai tikrai graži patirtis, – sako ji. – Aš matau, kaip tai svarbu mums visiems: ne tik aktoriams, filmų kūrėjams, bet ir žiūrovams. Žmonės nori lietuviško kino. Tai didžiulis pasiekimas, kad „Sidabrinės gervės“ dėka atsiranda vis daugiau galimybių pažinti šiuolaikinį lietuvišką kiną.“

Festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ šiemet išskleidė sparnus birželio 12 d. Birštone ir iki pat rugsėjo 4 d. tęs skrydį per Lietuvą. Iš viso šią vasarą festivalis „Sidabrinės gervės naktys” ketina aplankyti apie 20 šalies miestų, juose parodyti originaliausius ir aukščiausių įvertinimų sulaukusius animacinius, trumpametražius ir ilgametražius bei vaidybinius kino filmus (organizatoriai pasilieka teisę keisti filmų repertuarą). Renginį iš dalies remia Marijampolės savivaldybė.

Kviečiame kino mėgėjus, marijampoliečius ir svečius iš apylinkių atvykti su šeimomis, draugais, termosais, pledukais ir pasimėgauti išskirtiniu kino vakaru po atviru dangumi.

Straipsnis parengtas pagal Lietuvių kino akademijos informaciją

Danguolė MICUTIENĖ

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnybos vyriausioji specialistė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE