Pagrindinis > Naujienos > Marijampoliečiai – aktyvūs neatlygintinos kraujo donorystės akcijos dalyviai!

Marijampoliečiai – aktyvūs neatlygintinos kraujo donorystės akcijos dalyviai!

 

Baigėsi 6-asis Nacionalinio kraujo centro neatlygintinos kraujo donorystės turas „Mes kartu – už gyvybę“ per Lietuvą. Marijampoliečiai aktyviai prisijungė prie nacionalinės kraujo donorystės akcijos ir net 154 žmonės neatlygintinai dovanojo kraujo.

Nacionalinio kraujo centro turo komanda džiaugiasi turėjusi galimybę apsilankyti mūsų mieste ir yra dėkinga visiems,  prisidėjusiems prie šios akcijos, kurioje kartu su visais šalies miestais, kuriuose vyko akcija, įrodė jog mes kartu – už gyvybę!

Turo metu daugiausiai norinčiųjų paaukoti kraujo buvo Vilniuje – net 305, Jonavoje – 159, Alytuje – 150, Visagine – 128, Kaune – 117, Tauragėje – 117, Kėdainiuose – 105, Šiauliuose – 100, Panevėžyje – 92, Klaipėdoje – 85.

Marijampolė ne tik aktyviai įsijungė į šių metų Nacionalinio kraujo centro organizuotą akciją, bet jau ne pirmus metus dalyvauja šio centro organizuojamuose renginiuose ir yra pasirengusi ir ateityje dirbti kartu su nacionaliniu kraujo centru skatinant neatlygintiną kraujo donorystę.

2015 m. balandžio 23 d. VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ direktorė Joana Bikulčienė ir Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys pasirašė šalių bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta dalyvauti vykdant neatlygintinos kraujo donorystės renginius. Šia sutartimi Marijampolės savivaldybė įsipareigojo skleisti informaciją apie neatlygintiną kraujo donorystę, sudominti ir motyvuoti kuo daugiau sveikų žmonių tapti kraujo donorais, sudaryti sąlygas centrui nemokamai rengti neatlygintinos kraujo donorystės akcijas savivaldybės patalpose, esant kraujo trūkumui, centro prašymu, skubiai organizuoti savivaldybės gyventojų, savivaldybės administracijos darbuotojų ar trečiųjų asmenų telkimą kraujo davimui bei kitaip įsijungti į abipusį bendradarbiavimą.

Pagrindinis šios sutarties iniciatorių ir neatlygintinos kraujo donorystės puoselėtojų Marijampolėje  savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda įsitikinęs, kad pasirašyta sutartis nutiesė kelius nuosekliam centro ir savivaldybės bendradarbiavimui, šios kilnios misijos propagavimui ir vykdymui.

Šių metų Nacionalinio kraujo centro akcijoje kartu su Marijampolės įstaigų, organizacijų, bendruomenių atstovais dalyvavęs savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda savo pavyzdžiu kvietė kuo aktyviau įsijungti į donorystę, kad kraujo donorų būtų daugiau, kad ši kilni misija taptų pareiga, nes tokia kiekvieno iš mūsų auka gali padėti išgelbėti daug žmonių, kuriems reikalingas kraujas, gyvybių

Savivaldybės meras Vidmantas Brazys, sveikindamas neatlygintinos kraujo donorystės turo „Mes kartu – už gyvybę“ Marijampolėje organizatorius ir dalyvius, linkėjo visada būti aktyviais kraujo donorysčių akcijose ir prisidėti organizuojant žmonių gyvybėms reikalingo kraujo aukojimą. Šių metų akcijoje dalyvavo gausus būrys Marijampolės kultūros centro meno kolektyvų.

Kaip teigia VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“, Sūduvos krašto žmonių, bendruomenių, įmonių požiūris, noras padėti bėdos ištiktiesiems nuoširdžiai žavi ir nusipelno pačių gražiausių žodžių. Lyginant 2013 ir 2014 metus, kraujo donacijų Marijampolėje padaugėjo daugiau nei du kartus, o per 2015 metų keturis mėnesius marijampoliečiai kraujo davė beveik 600 kartų ir tai yra beveik tiek pat, kiek per visus praeitus metus. Neatlygintinų donorų skaičius per dvejus metus šoktelėjo daugiau nei 4 kartus.

Danguolė MICUTIENĖ

Marijampolės savivaldybės administracijos

 Viešųjų ryšių tarnybos vyriausioji specialistė

VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ archyvo nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE