Pagrindinis > Naujienos > Skelbiami preliminarūs rinkimų rezultatai Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose

Skelbiami preliminarūs rinkimų rezultatai Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose

 

2017 m. rugsėjo 10 d. naujuose Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose varžėsi šeši partijų iškelti ir du save išsikėlę kandidatai: Gediminas Akelaitis (Lietuvos centro partija), Karolis Dvylys (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Irena Lunskienė (Lietuvos socialdemokratų partija), Dobilas Sinkevičius (Partija Tvarka ir teisingumas), save išsikėlęs kandidatas Gintaras Skamaročius, Saulius Skinkys (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Kęstutis Traškevičius (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), save išsikėlęs Algis Žvaliauskas.

Uždarius rinkimų apylinkes 20 valandą, buvo pradėti skaičiuoti rinkėjų balsai. Baigusios skaičiuoti rinkėjų balsus, apylinkių rinkimų komisijos nedelsiant perduoda balsų skaičiavimo protokolų duomenis į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) informacinę sistemą. VRK visus gautus preliminarius rinkimų rezultatus publikuoja savo interneto svetainėje.

Primename, kad Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo (Įstatymas) 84 straipsnis numato, jog išrinktu laikomas tas kandidatas į savivaldybės tarybos narius – merus, kuris pirmą kartą balsuojant gavo daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų, jeigu rinkimuose dalyvavo ne mažiau kaip 40 procentų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų. Jeigu rinkimuose dalyvavo mažiau kaip 40 procentų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų, išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris gavo daugiausia, bet ne mažiau kaip 1/5 visų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų balsų. Jeigu pirmą kartą balsuojant mero rinkimuose nė vienas kandidatas nesurinko reikiamos balsų daugumos, ne vėliau kaip po dviejų savaičių nuo balsavimo dienos rengiamas pakartotinis balsavimas dėl dviejų kandidatų į merus, gavusių daugiausia balsų pirmą kartą balsuojant. Pakartotinio balsavimo datą Vyriausioji rinkimų komisija paskelbia kartu su pirmojo balsavimo galutiniais rezultatais. Tuo tarpu per pakartotinį balsavimą išrinktu laikomas kandidatas į merus, surinkęs daugiau balsų.

Kadangi rinkimuose dalyvavo 24,62 proc. rinkėjų ir nei vienas iš pirmajame rinkimų ture dalyvavusių kandidatų nesurinko reikiamos balsų daugumos, todėl ne vėliau kaip po dviejų savaičių nuo balsavimo dienos (t. y. š. m. rugsėjo 24 d.) turės būti rengiamas pakartotinis balsavimas. Išankstiniais VRK duomenimis, pakartotiniame balsavime dalyvaus du kandidatai į merus, gavę daugiausiai balsų pirmą kartą balsuojant: Irena Lunskienė (Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatė, surinkusi 48,07 proc. balsų nuo dalyvavusių rinkėjų skaičiaus) ir Kęstutis Traškevičius (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatas, surinkęs 15,88 proc. balsų nuo dalyvavusių rinkėjų skaičiaus).

VRK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE