Pagrindinis > Dėmesio! > VRK primena: nuo šeštadienio, rugsėjo 9 d., 1 val. draudžiama rinkimų agitacija

VRK primena: nuo šeštadienio, rugsėjo 9 d., 1 val. draudžiama rinkimų agitacija

 

Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 53 straipsnis draudžia rinkimų agitaciją, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną, iki balsavimo pabaigos. Šis penktadienis – paskutinė diena, kai kandidatai ir jų rėmėjai gali agituoti prieš sekmadienį, rugsėjo 10 d. vyksiančius naujus Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimus.

Nuo rytojaus, rugsėjo9 d. (šeštadienio), 1 val. nakties iki rugsėjo 10 d. (sekmadienio) 20 val.(balsavimo pabaigos)yra draudžiama bet kokia rinkimų agitacija, išskyrus nuolatinę vaizdinę agitaciją tam skirtose vietose, jeigu ji iškabinta likus ne mažiau kaip 48 valandoms iki rinkimų pradžios.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu jokių vaizdinių rinkimų agitacijos priemonių (išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija) negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu interneto svetainėse, naujienų portaluose draudžiama skelbti politinių partijų, kandidatų, kitų politinės kampanijos dalyvių pranešimus, komentarus. Iki agitacijos draudimo pradžios paskelbtos medžiagos nebūtina pašalinti, bet ji neturi būti aiškaus matomumo erdvėje (pvz., specialiai išskirta ar dominuojanti).

Informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatą ar kandidatų sąrašą, nelaikoma rinkimų agitacija.

Rinkimų agitacijos nurodytu laikotarpiu tvarkos pažeidimai užtraukia baudą asmenims nuo 60 iki 140Eur, rinkimų komisijų ar referendumo komisijų nariams, kitiems atsakingiems asmenims, taip pat rinkimų ar referendumo stebėtojams – nuo 200 iki 870 Eur ir politinės kampanijos dalyviams ar politinių partijų, kurios yra politinės kampanijos dalyvės, pirmininkams – nuo 300 iki 1050Eur.

Komentaras “VRK primena: nuo šeštadienio, rugsėjo 9 d., 1 val. draudžiama rinkimų agitacija

  1. Tai kur tie pirminiai rinkimų rezultatai??? Ėjau balsuoti = rinkau, taigi rūpi! O rinkimų dienos vakarą įžūliai tylėjo ir Marijampolės TV, privalėjusi daryti spec. laidas, ir kitos Marijampolės informavimo priemonės. Taigi Marijampolės žiniasklaida turbūt priklauso tiems 70 proc. rinkėjų, kurie per miesto mero rinkimus kasė bulves, grybavo ar paprasčiausiai numojo ranka… Gėda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE