Pagrindinis > Kitos temos > Skirtingi galvos skausmai gali signalizuoti apie kitas sveikatos problemas: kaip juos atskirti?

Skirtingi galvos skausmai gali signalizuoti apie kitas sveikatos problemas: kaip juos atskirti?

Galvos skausmas – tai viena dažniausių priežasčių, paskatinančių žmones ieškoti greitos pagalbos vaistinėse. „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad skirtingi galvos skausmai gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas ar tiesiog siųsti priminimą pasirūpinti savimi – pailsėti, išgerti stiklinę vandens ar pasitikrinti kraujospūdį. Ji dalinasi patarimais, kaip atskirti galvos skausmus, bei kaip efektyviausiai juos numalšinti.

Įtampos galvos skausmai

Įtampos galvos skausmai yra kone dažniausi, pastebi „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, būtent apie patiriamą stresą perspėja bukas galvos skausmas, kuris plečiasi į kaklą ir pečius.

„Tokius galvos skausmus gali sukelti stresas, nuovargis, pyktis ar kitos stiprios, neigiamos emocijos. Dažniausiai skausmas prasideda palengva – pradeda mausti kaktą, smilkinius, pakaušį ir jau tuomet pereina į kaklą, pečius. Jeigu jaučiate, kad pradėjus mausti kaklą, skausmas toliau plečiasi ir tik stiprėja, išgerkite ibuprofeno, aspirino arba paracetamolio. Tik nekentėkite skausmo, kadangi įsiskaudus galvai, vaistai ne visuomet bus pajėgūs jį numalšinti“, – pasakoja J. Aleknienė.

Migrenos skausmai

Vaistininkė pasakoja, kad jeigu prasidėjus galvos skausmui pradeda pykinti, atsiranda jautrumas šviesai ir garsui, ar netgi juntamas blykčiojimas akyse, tai signalizuoja apie migrenos skausmus.

„Migrena gali trukti nuo poros valandų iki netgi keleto dienų. Vos pajutus pirmuosius simptomus kaip atsiradęs blykčiojimas akyse, kuo skubiau išgerkite vaistų nuo skausmo ir atsigulkite užtemdytame kambaryje. Jei per mėnesį jums užeina daugiau nei 2 migrenos priepuoliai, būtinai kreipkitės į gydytoją“, – pataria J. Aleknienė.

Klasteriniai galvos skausmai

Jeigu kankina atsikartojantis staigus ir aštrus skausmas vienoje galvos pusėje, vaistininkė įvardija, kad tai gali būti klasteriniai galvos skausmai. Ji priduria, kad dažnai skausmas koncentruojasi aplink vieną akį.

„Kartu su šiuo galvos skausmu gali pagausėti prakaitavimas ir užsikimšti nosis. Tokie skausmai trunka iki keleto valandų ir dažniausiai užklumpa antroje dienos pusėje. Jeigu šie skausmai dažnai kartojasi, vertėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris jums paskirtų individualų gydymą“, – pasakoja J. Aleknienė.

Ar pakankamai geriate skysčių?

„Dažnai galvos skausmai gali būti kaip organizmo siunčiamas paraginimas pasirūpinti savimi. Todėl pirmiausia pagalvokite, kada paskutinį kartą gėrėte vandens. Jeigu tai buvo seniai, pabandykite pirmiau jo atsigerti ir trumpam atsigulti, pailsėti. Galimai, tai numalšins galvos skausmą, bet jeigu jusite, kad jis stiprėja – geriau išgerkite vaistų“, – pataria J. Aleknienė.

Pasitikrinkite kraujospūdį

„Jeigu pamirštame išgerti vandens stiklinę, tai turbūt dar rečiau pasitikriname savo kraujospūdį. Tačiau jeigu kraujospūdis yra aukštas, tai gali tapti galvos skausmo priežastimi. Tokiais atvejais dažniausiai skausmą jausite pakaušyje, šalia gali atsirasti ir galvos svaigimas, pykinimas. Tokius galvos skausmus numalšinti padės tik atsakingas rūpinimasis savo kraujospūdžiu“, – pataria vaistininkė.

Kaip teisingai rinktis vaistus?

Vaistininkė pasakoja, kad neretu atveju žmonės, pajutę galvos skausmą, yra linkę gerti iškart pačius stipriausius vaistus. Tačiau dažnai skausmą gali numalšinti ir silpnesni. Taip pat ji pabrėžia: išgėrus vaistų nuo skausmo, bent 4-6 valandas nereikėtų jų kartoti.

Gali būti aktuali sveikatai palanki chlorella

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE