Pagrindinis > Namai > Būstas > Sodo nameliai: kaip juos paruošti vasarai?

Sodo nameliai: kaip juos paruošti vasarai?

Gražūs ir modernūs sodo nameliai kuria malonią ir atpalaiduojančią atmosferą, todėl nuolat puoselėti aplinką yra ypač svarbu. Atėjus šiltajam sezonui rekomenduojame paruošti ne tik augalus, bet ir sutvarkyti kiemą. Jei dvejojate nuo ko pradėti šiuos darbus, dalinamės 4 esminiais patarimais, kurie padės malonia aplinka mėgautis be didelių rūpesčių.

Atsikratykite nereikalingų daiktų savo kieme

Šaltuoju metų laiku, kai sodo nameliai naudojami gerokai rečiau, kiemas ir ūkiniai pastatai gali tapti nenaudojamų daiktų laikymo vieta. Todėl, jei nuspręsite atnaujinti sodo aplinką, visų pirma, rekomenduojame kiek įmanoma labiau atlaisvinti savo kiemą – atsikratyti visų nenaudojamų daiktų savo kieme. Tai padarę galėsite ne tik geriau įvertinti vejos būklę ar nuspręsti, kiek vietos galite skirti naujiems kiemo augalams, bet ir prisiminti, kokias sodo priemones turite. Prižiūrėdami įrankius, ilgainiui išvengsite papildomų išlaidų.

Atsikratykite piktžolių ir apgenėkite daugiamečius augalus

Atsižvelgiant į tai, kad šiems darbams atlikti nereikia šilto oro, nuo jų galite pradėti pavasarinių darbų sezoną. Ištraukite visas ne vietoje išaugusias piktžoles, nes pavasarį jų šaknys vis dar silpnos, todėl tai sumažins jų ataugimo tikimybę.

Ne mažiau svarbus darbas yra daugiamečių augalų genėjimas. Taip pat rekomenduojama nupjauti senus daugiamečių augalų stiebus, nes tai išnaikins po jais žiemos sezonu apsigyvenusius kenkėjus.

Paruoškite dirvožemį sodinimui

Ar žinojote, kad teisingas dirvos paruošimas yra ne mažiau svarbus dalykas nei daigų auginimas? Tik nuo kenkėjų apsaugotas ir visomis būtinomis medžiagomis praturtintas dirvožemis leidžia sulaukti gausaus derliaus ir apsaugo augalus nuo daugelio augalų ligų. Nors sodo nameliai vis dažniau statomi žemėje, kur sodininkystė neplanuojama, dirvą laiku paruošti svarbu net jei ji skirta gėlėms auginti.

Atnaujinkite veją

Žalia ir vešli kiemo veja yra neatsiejama nuo puikios sodo namelių išvaizdos, todėl svarbu, kad atėjus pavasariui ji būtų atnaujinta. Visų pirma, po žiemos suspaustose ar molingose dirvose šaknyse trūksta esminių medžiagų, todėl veją rekomenduojama aeruoti. Šis darbas pagerina oro, vandens ir trąšų patekimą į vejos šaknis.

Antras svarbus darbas, kurį reikia atlikti norint mėgautis žalia ir vešlia kiemo veja, yra dirvožemio nukalkinimas. Ši procedūra ne tik sumažina dirvožemio rūgštingumą (Ph), bet ir pagerina vejos struktūrą bei skatina dekoratyvumą.

Trečia, svarbu patręšti net ir gerai atrodančią veją – tai leis ją aprūpinti visomis reikalingomis maistinėmis medžiagomis, todėl veja augs greičiau.

Kaip matote, yra daugybė darbų, kuriuos galite atlikti dar prieš prasidedant vasarai, kad sodo nameliai bei jų aplinka džiugintų visą sezoną.

Komentaras “Sodo nameliai: kaip juos paruošti vasarai?

  1. Sodo nameliai turi būt prižiūrimi pastoviai, jeigu juose negyvenama nuolat. Net ir žiemą patartina atvažiuot ir pakūrent, pravėdint kad pelėsis neįsiveistų. Mediniai namukai aplamai reikalauja pastovios priežiūros. Sunku sodo namuke gyvent ar būt be kanalizacijos arba nuotekų įrenginių, nes šiais laikais leist visą š… į vietinę duobę ne kas, visas tas š… nueina paskui kaimynam į šulinius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE