Pagrindinis > Namai > Būstas > Sodo statiniai: kaip pasirinkti kokybišką ir gerą sodo sandėliuką?

Sodo statiniai: kaip pasirinkti kokybišką ir gerą sodo sandėliuką?

Sode praleidžiame labai daug laiko. Čia ne tik pramogaujame, bet ir atliekame daugybę įvairių darbų, kurie reikalauja įvairių ir labai skirtingų įrankių. Na, o siekiant, kad sodas tokiais įrankiais nebūtų apkrautas svarbu pasirūpinti ir tinkama, patogia jų laikymo vieta. Itin populiarus pasirinkimas – sodo sandėliukas. Tai nedidelis, bet labai universalus statinys, kuris suteikia daug ir patogios daiktų, sodo įrankių bei prietaisų laikymo vietos. Čia puikiai tilps ne tik kastuvas ar grėblys, bet ir žoliapjovė, vežimas ar net sulankstomas lauko baldų komplektas. Tiesa, rasti tinkamą ir gerą sodo sandėliuką gali būti ne taip paprasta kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Dėl šios priežasties, šiame straipsnyje pateiksime patarimus, kurie turėtų padėti pasirinkti lengviau. 

Kam naudosite sodo sandėliuką?

Prieš įsigyjant sodo sandėliuką labai svarbu pagalvoti apie tai, kam ir kaip sodo sandėliukas bus naudojamas. Tik tokiu būdu pavyks pasirinkti sau tinkamiausią. Pagalvokite apie sandėliuko funkcionalumą. Dauguma sodo sandėliukų yra aprūpinti lentynomis, skyreliais, kurie leidžia patogiai ir efektyviai laikyti daiktus. Na, o jei tokių dalykų nerandate komplekte, jums papildomai bus reikalingos ir sandėliavimo lentynos, stelažai. Kiti sodo sandėliukai net gali būti naudojami net augalų auginimui. Sodo sandėliukas tokiu būdu tampa tarsi šiltnamis, kuris padeda prailginti augalų augimo laiką, leidžia laikyti egzotinius ir kitus, nestandartinius augalus. Žinoma, sodo sandėliukas gali būti naudojamas ir įvairiems darbams bei hobiams. Jei neturite galimybių turėti dirbtuvių ar didesnio garažo, sodo sandėliukas bus puikus pasirinkimas. 

Kokio dydžio sodo sandėliukas jums reikalingas? 

Vienas iš svarbiausių aspektų, į kurį būtina atsižvelgti renkantis, yra sodo sandėliuko dydis. Žinoma, tai visiškai priklauso nuo jūsų poreikių bei to, kam ir kaip sandėliuką naudosite. Jei sandėliuke norite laikyti ne tik kastuvą ir grėblį, bet ir dviračius, žoliapjovę bei kitą sodo techniką, jums tikrai prireiks didesnio sodo sandėliuko. Jei jį naudosite tik kelių sodo įrankių bei daiktų laikymui, pačio didžiausio rinktis tikrai nereikėtų. Aišku, nepamirškite atsižvelgti ir į sodo dydį. Naudinga išmatuoti erdvę, kurioje planuojate sandėliuką statyti. Atminkite, kad sandėliukas neturėtų užstoti praėjimų, o jo duris ir langai, jei tokių yra, turėtų laisvai atsidaryti ir užsidaryti. Specialistai rekomenduoja visada rinktis šiek tiek didesnį sodo sandėliuką nei per mažą modelį. Tokiu būdu, prireikus jame galėsite sutalpinti daugiau daiktų. 

Kur sodo sandėliukas stovės?

Įsitikinkite, kad sodo sandėliukui tikrai turite vietos. Svarbi ne tik laisva erdvė, bet ir jos pobūdis. Pagrindas – dirvožemis turėtų būti kiek įmanoma lygus ir stabilus. Taip pat, būtina sodo sandėliuką statyti sausoje vietoje, kur nesikaupia vanduo, nesusidaro pelkės. Pravartu jį statyti ir ten, kur yra daugiau pavėsio. Itin svarbu ir tai, kad prie sodo sandėliuko būtų pakankamai vietos, jog būtų įmanomų prieiti prie visų jo pusių. Venkite medžių ir sandėliuko nestatykite po šakomis, medžiais, kurie lūždami ir krisdami gali jį apgadinti. Žinoma, reikėtų pagalvoti ir apie tai, ar sodo sandėliukui bus reikalingas elektros tiekimas, natūrali šviesa. Nuo šių aspektų tikrai priklauso jo stovėjimo, statymo vieta. 

Iš kokios medžiagos sodo sandėliukas pagamintas?

Galiausiai, naudinga žinoti, kad sodo sandėliukai gali būti gaminami iš įvairiausių medžiagų. Na, o populiariausiomis laikoma mediena, metalas ir plastikas. Mediniai sodo sandėliukai – klasikinis pasirinkimas. Juos itin lengva keisti, dažyti, lakuoti ir kitaip atnaujinti. Tačiau, nors ir yra pakankamai patvarūs, jie reikalauja reguliarios ir tinkamos priežiūros, siekiant užkirsti kelią puvimui. Metaliniai sodo sandėliukai – industrinio stiliaus statinys, kuris puikiai tinka moderniems sodams. Metaliniai sandėliukai yra be galo patvarūs ir ilgaamžiai. Pavyzdžiui, tinkamas ir kokybiškas nerūdijantis plienas užkirs kelią rūdims, pasižymės atsparumu įvairioms oro sąlygoms. Taip pat, toks sandėliukas nereikalauja perdažymo, lakavimo. Žinoma, toks sandėliukas bus sunkesnis ir sunkiau sustatomas. Galiausiai, plastikiniai sodo sandėliukai. Lengvai sustatomi, lengvi ir pigūs – štai kokiais privalumais pasižymi šie modeliai. Juos lengva perkelti iš vienos vietos į kitą, jie nereikalauja priežiūros. Na, o dažnu atveju, jų rėmai yra gaminami iš metalo, tad, garantuoja tvirtumą ir patvarumą.

Varle.lt svetainėje rasite itin platų, įvairų sodo sandėliukų ir sandėliavimo prekių pasirinkimą. Čia visada žemos kainos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE