Pagrindinis > Dėmesio! > Stabdomas ugdymo procesas visose švietimo įstaigose

Stabdomas ugdymo procesas visose švietimo įstaigose

Marijampolės savivaldybės administracija atsižvelgdama į kovo 12 d. (ketvirtadienį) priimtą Vyriausybės ir Ekstremaliųjų situacijų operacijos centro sprendimą nuo kovo 13 dienos dėl koronaviruso grėsmės REKOMENDUOJA, o nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. PRIVALOMAI STABDO ugdymo procesą ir švietimo įstaigų veiklą visose švietimo įstaigose:

✅kolegijoje,
✅mokyklose,
✅dienos ir užimtumo centruose,
✅darželiuose,
✅ neformaliojo švietimo įstaigose.

Šis dviejų savaičių laikotarpis bus traktuojamas kaip atostogų laikotarpis, o švietimo įstaigoms tai bus metas pasiruošti ugdymo procesą vykdyti nuotoliniu būdu jeigu to prireiktų ir ugdymo veiklos stabdymo laikotarpis būtų pratęstas.

Lietuvoje jaunesni nei 6 metų vaikai arba vaikai su negalia atsižvelgiant į jų specialiuosius poreikius be objektyvios būtinybės neturėtų būti paliekami vieni, juos turėtų prižiūrėti arba suaugusieji, arba vyresni nei 14 metų paaugliai. Tai reiškia, kad sustabdžius ugdymo procesą mokinukai jau galėtų pabūti vieni namuose, o darželinukams reiktų vyresniųjų priežiūros.

Darbdaviams rekomenduojama užtikrinti galimybes tėvams, auginantiems mažamečius vaikus, kuriems reikalinga priežiūra dirbti nuotoliniu būdu, o nesant tokiai galimybei tėvai ar globėjai gali kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų išdavimo. Taip pat bus sudaromos galimybės nedarbingumo pažymėjimą gauti atbuline data. Kita alternatyva – tėvai arba globėjai gali prašyti darbdavio suteikti atostogas – kasmetines arba nemokamas.
Dar viena galimybė – vaiku gali pasirūpinti kiti tėvų parinkti asmenys: seneliai, vyresni broliai ar seserys.

❗️Nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir jų veikla, taip pat draudžiama visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse organizuoti sporto, kultūros, laisvalaikio, pramogų bei kitus renginius.

Atvirose erdvėse leidžiama organizuoti tik tokius renginius, kuriuose dalyvių skaičius neviršija 100 asmenų ir kuriuose galima užtikrinti ypatingas apsaugos sąlygas: atstumas tarp dalyvių ne mažesnis nei 1 metras, renginys skirtas ne rizikos grupės žmonėms (vyresnio amžiaus ar sergantiems lėtinėmis ligomis), užtikrinta rankų dezinfekcijos ir rankų higienos galimybė. Profesionalūs sporto renginiai gali būti organizuojami tik be žiūrovų.

❗️Nuo kovo 13 dienos Lietuvos Respublikos piliečiams draudžiama vykti į ypatingos rizikos šalis. Visiems suplanavusiems kelionės rekomenduojama niekur nevykti, o grįžus iš užsienio šalių taikyti privalomą saviizoliaciją.

Marijampolės savivaldybės administracija gyventojams siūlo aktyviai naudotis elektroninėmis paslaugomis ir asmeninius reikalus tvarkyti nuotoliniu būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE