Pagrindinis > Regione > Kultūra > Sūduvos krašto bendruomenė susitelkė primiršto parko atnaujinimui ir Marijampolei padovanojo unikalią erdvę

Sūduvos krašto bendruomenė susitelkė primiršto parko atnaujinimui ir Marijampolei padovanojo unikalią erdvę

Jauki ir interaktyvi bendruomeninė erdvė po atviru dangumi, suteikianti galimybes muzikiniams atradimas ir improvizacijoms – prieš kiek daugiau nei metus tai dar tebuvo aktyvios Sūduvos krašto bendruomenės sugalvota idėja. Tačiau jau šią vasarą Marijampolės Pašešupio parke atidaryta „Muzikos alėja“, kviečianti mažus ir didelius išlaisvinti savo muzikalumą ir pasinerti į garsų pasaulį, skaičiuos pirmuosius savo gyvavimo metus. Muzika ir spalvomis užpildyti atokesnę Suvalkijos sostinės vietą Sūduvos regiono bendruomenei padėjo lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ iniciatyva „Mes – bendruomenė“, kuri šiemet vykdoma jau aštuntąjį kartą.

„Jau beveik dešimtmetį tęsdami iniciatyvą ne kartą galėjome įsitikinti, kad įvairių Lietuvos kampelių bendruomenės yra išties aktyvios ir turi puikių idėjų. Kiekvienais metais sulaukiame šimtų paraiškų su bendruomenėms naudingais projektais. Prie tokių į alternatyvias edukacijos, laisvalaikio ir pramogų erdves bei infrastruktūrą, neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes orientuotų projektų įgyvendinimo nuosekliai prisidedame savo finansine parama. Esame arti bendruomenių ir suprantame jų gyvybingumo svarbą, todėl tai yra viena pagrindinių mūsų prekybos tinklo socialinės veiklos krypčių“, – sako „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Erdvė – muzikaliam miestui

Pašešupio parke Sūduvos regiono bendruomenės iniciatyva praėjusią vasarą įrengti penkių rūšių lauko muzikos instrumentai, kurių garsais užpildyti viešąją erdvę gali kiekvienas norintis. Artimiausiu metu „Muzikos alėją“ tikimasi papildyti dar keliais instrumentais. Sūduvos krašto bendruomenę atstovaujančios asociacijos „Sūduvos regiono kultūros ir sporto centras“ atstovė ir idėjos sumanytoja Virginija Subačiūtė sako, kad tokiu projektu siekta išryškinti su muzika glaudžiai susijusį Sūduvos krašto identitetą ir veidą.

„Miestas prie Šešupės tiesiog privalo apie save ne tik prabilti, bet ir užgroti, o tuo pačiu priminti Lietuvai bei visam pasauliui apie šio krašto kultūrinėje tapatybėje glūdinčią skambaus žodžio ir muzikos dermę. Neatsitiktinai parke šalia instrumentų pasodinome vyšnaičių, o erdvės atidarymo renginys kvepėjo vyšnių uogiene. Muzikos alėja su sirpstančiomis vyšniomis tarsi atliepia kitame miesto parke esantį paminklą Vytauto Kernagio dainai „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“, – pasakoja V. Subačiūtė.

Parką pritaikė bendruomenės poreikiams

Tačiau „Muzikos alėja“ nėra tik simbolinę prasmę turinti vieta. Tai realiems bendruomenės poreikiams pritaikyta rekreacinė erdvė. V. Subačiūtė pasakoja, kad ji retai būna tuščia. Net ir žiemos rytais parką žadina ne vien gamtos, bet ir praeivių muzikos instrumentais sukelti garsai. Dienomis prie būgnelių, metalofono ir kitų instrumentų būriuojasi šeimos, netrūksta vaikų juoko. Atšilus orams erdvėje bus organizuojami bendruomenės renginiai, o mokyklos galės organizuoti pamokas gryname ore.

„Sūduvos regiono bendruomenė yra išties aktyvi ir labai palaiko Pašešupio parko atnaujinimo idėją. Ją įgyvendinti pradėjome prieš keletą metų šioje vietoje įrengę laipiojimo sienelių erdvę, suteikiančią galimybę jaunimui aktyviai ir sveikai leisti laisvalaikį. Labai svarbų postūmį ir įrankį šio sumanymo įgyvendinimui davė prekybos tinklo „Maxima“ iniciatyva „Mes – bendruomenė“, iš kurios fondo projektas dalinai ir finansuotas“, – sako V. Subačiūtė.

Anot jos, laipiojimo sienelių projekto sėkmė įkvėpė ieškoti naujų būdų įveiklinti ir bendruomenės poreikiams pritaikyti jaukią, tačiau didelio dėmesio iki tol nesulaukusią, miesto vietą. Taip kilo mintis apie „Muzikos alėją“, o ieškant galimybių jos įgyvendinimui ir vėl teikta paraiška iniciatyvos „Mes – bendruomenė“ paramai gauti. Šis projektas taip pat buvo įvertintas ir gavo finansavimą.

„Tiek laipiojimo sienelė, tiek muzikos instrumentai Pašešupio parką pavertė patrauklia vieta aktyviam laisvalaikiui ir kokybiškam poilsiui. Artimiausiu metu apie šią erdvę pateiksime informaciją Marijampolės turizmo informacijos centrui, taip raginsime šalia esančias mokyklas čia organizuoti išeinamąsias pamokas. Be to, šiemet Marijampolė mini 230 metų jubiliejų, tad sutvarkytame parke galės vykti dalis šventinių renginių“, – sako V. Subačiūtė.

Irmanto Šalaševičiaus nuotraukoje – Pašešupio parkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE