Pagrindinis > Dėmesio! > Sūduvos mėgėjų teatrų festivaliui „Atžalynas“ – 20 metų

Sūduvos mėgėjų teatrų festivaliui „Atžalynas“ – 20 metų

 

Rugsėjo 2-ąją, šeštadienį, Jono Basanavičiaus gimtinėje svečiuosis Sūduvos mėgėjų teatrų festivalis „Atžalynas“. Prieš 20 metų prasidėjusi graži tradicija į Jono Basanavičiaus tėviškės klojimą sukviesti regiono mėgėjų teatrus tęsiasi ir jau senokai peržengė regiono ribas. Festivalyje kviečiami dalyvauti teatrai iš visos Lietuvos, vaidinti noriai sutinka ir profesionalai, o žiūrovai jau sunkiai sutelpa erdviame klojime.

Pirmą kartą festivalyje dalyvaus Anykščių kultūros centro Troškūnų teatro studija „Mes“. 1990 m. įkurtoje studijoje kasmet pastatoma po kelis spektaklius, kuriuos aktoriai parodo Anykščių rajone ir kituose Lietuvos ir užsienio miestuose. Šis kolektyvas, vadovaujamas režisierės Jolantos Pupkienės, aktyviai dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose teatrų festivaliuose, konkursuose, o 2016 m. buvo pripažintas geriausiu vaikų teatru Lietuvoje ir apdovanotas aukščiausiu mėgėjų teatro apdovanojimu „Aukso paukštė“. Festivalyje „Atžalynas“ aktoriai parodys spektaklį „Kaip boba vaikus išbezdėjo“, kuris pastatytas pagal Jono Basanavičiaus užrašytą stebuklinę pasaką su siaubo elementais.

Lietuvių liaudies išminties perlais dalysis ir Kauno šv. Mato gimnazijos teatro studija „Kubas“, vadovaujama žinomo aktoriaus Tomo Erbrėderio. Kaip sako jaunieji aktoriai, „vaidinti – tai išmokti susikalbėti su savimi ir šalia esančiu. Teatras – tai visų žmogiškųjų pojūčių paletė. Ši veikla – tai mūsų gimnazijos teatro studijos „Kubas“ ilgametė patirtis, kuri kupina netikėtumų. Tai galimybė lavinti savo iškalbą, raišką, įgauti drąsos Būti.“ Kauniečiai festivalyje suvaidins intermediją „Moralė“, sukurtą pagal lietuviškas pasakėčias. Jaunųjų aktorių pasirodymas įtrauks žiūrovus į etninės kultūros pasaulį.

Dar vieni renginio svečiai – Matuizų kultūros centro suaugusiųjų teatras „Giraitė“. 2014 m. režisierės Irenos Čeplikienės vadovaujamas kolektyvas buvo pripažintas geriausiu mėgėjų teatru, jam įteiktas aukščiausias mėgėjų teatro apdovanojimas „Aukso paukštė“. Į Ožkabalius šis kolektyvas atvyksta pirmą kartą ir festivalio žiūrovams parodys Algirdo Kazragio komediją „Tuščia kertė širdyje“.

Mūsų kaimynai iš Šakių zanavykų teatro (rež. Gražina Guzovijienė) yra dažni festivalio svečiai, žiūrovui jau gerai pažįstami ir mylimi. Šįkart zanavykai žiūrovams parodys pagal Žemaitės apsakymų motyvus sukurtą spektaklį „Budynė“, kuriame jautrūs gyvenimo momentai perteikiami su humoro gaidele.

Po trumpos pertraukos į festivalį vėl grįžta Vitos Gvazdaitienės vadovaujamas Marijampolės savivaldybės Liudvinavo teatras „Žalias sodas“. 2015 m. festivalyje „Atžalynas“ teatro aktorius Kęstutis Varnagiris pelnė įsimintiniausio aktoriaus prizą. Šįkart teatras pristatys poetinį-muzikinį spektaklį „Tėviškės keliu pareisiu…“. Pačių aktorių žodžiais, „tai spektaklis apie mus – pasiilgusius tikrumo, pasiilgusius tėviškės dangaus, kvepiančios duonos, žydinčių pievų… Apie mus – grįžtančius rugiagėlių taku atsigerti šaltinio vandens…“.

Renginio svečius, kaip ir kasmet, džiugins mūsų kraštiečiai. Vilkaviškio kultūros centro mėgėjų teatras „Gluosnė“, kurį prieš septynerius metus subūrė režisierė Daiva Kasulaitienė, parodys pagal Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės pjesę sukurtą spektaklį „Pinigėliai“ (rež. Daiva Kasulaitienė) apie sumaterialėjimo pavojus ir klystkelius.

Sūduvos mėgėjų teatrų festivalį vainikuos teatro „Labas“ aktorių Vitalijos Mockevičiūtės ir Neringos Varnelytės pasirodymas. Praėjusiais metais šios profesionalios aktorės dzūkiškai šėliojo spektaklyje „Dzūkės“, o šįkart atvers intriguojantį dviejų moterų menininkių – Lazdynų Pelėdos slapyvardžiu pasirašinėjusių seserų Ivanauskaičių – gyvenimo ir kūrybos kelią. Pasakojamą istoriją iliustruos muzikinės miniatiūros, kurias atliks fleitininkė Žibutė Vilkaitytė.

Festivalį atidarys ir jam vadovaus Kalvarijos teatro „Titnagas“ aktorė Rasa Januškienė ir režisierius Kęstutis Krasnickas, o ilgųjų pertraukų metu žiūrovus linksmins Kybartų kultūros centro Girėnų kultūros namų kapela „Versmė“, vadovaujama Nomedos Klimauskienės.

Sūduvos mėgėjų teatrų festivalis „Atžalynas“ – nemokamas renginys, o geriausia dovana organizatoriams – besišypsantys ir puikiai nusiteikę lankytojai.

Festivalio pradžia – 13 val. Daugiau informacijos galite rasti festivalio laikraštyje „Atžalynas“.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE