Pagrindinis > Naujienos > Švietimo įstaigų vadovų pasitarime – apie artėjančių mokslo metų iššūkius

Švietimo įstaigų vadovų pasitarime – apie artėjančių mokslo metų iššūkius

Tradiciškai prieš prasidedant naujiesiems mokslo metams vyko Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų vadovų pasitarimas. Pasitarime dalyvavo Savivaldybės meras Povilas Isoda, vicemeras Paulius Marozas, administracijos direktorius Karolis Podolskis, Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Alvydas Zdanys, tarybos nariai, administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Vaznienė, mero patarėja Agnė Pavelčikienė bei švietimo įstaigų vadovai.

Pasitarime dalyvavęs meras akcentavo, jog švietimo sistema laukia ryžtingų sprendimų, kurie būtų atviri ir skaidrūs. „Manau, kad tendencijos švietimo srityje yra pozityvios, bet ūkinė dalis negali būti svarbesnė ir kainuoti daugiau negu ugdymo procesas“,- pabrėžė meras. Linkėdamas visiems sveikatos ir sėkmės, meras vylėsi, jog visi sunkumai su kuriais tenka ir dar teks susidurti yra išsprendžiami, kai dirbama drauge, bendradarbiaujant ir siekiant bendro gėrio.

Alvydas Zdanys, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas, pats kelis dešimtmečius vadovavęs švietimo įstaigai, sakė puikiai suprantąs buvusių kolegų savijautą. Gerų žodžių jis negailėjo dabartiniams kolegoms, komiteto nariams, kuriems taip pat nėra svetima pedagogo profesija. Pasak, A. Zdanio, svarbiausia tikėjimas ir pasitikėjimas žmonėmis, tada lengviau ir dirbti, ir gyventi.

Savo ruožtu vicemeras P. Marozas bei administracijos direktorius K. Podolskis vadovams linkėjo stiprybės, geležinės kantrybės ir sklandžių mokslo metų.

Asta Vaznienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja supažindino pedagogus su Savivaldybės švietimo veiklos prioritetais 2019-2020 m. m.: orientacija į skirtingus mokinių poreikius, dėmesys kiekvienam mokiniui; mokinių saugumas ir savijauta mokykloje; ugdymo procesui organizuoti skirtų lėšų panaudojimo optimizavimas.

Kaip prioritetinius darbus visiems švietimo įstaigų vadovams vedėja išskyrė: bendrojo ugdymo mokyklų 2016-2020 m. m. tinklo pertvarkos plano koregavimą, ikimokyklinio ugdymo teikimo užtikrinimą ir taupymą.

Pastebima, jog nuo 2014 m. bendrojo ugdymo mokyklų mokinių skaičius vis mažėja. Jeigu praėjusiais mokslo metais mokinių buvo skaičiuojama 6749, tai šiais metais – 6660. Tuo tarpu ikimokyklinio ugdymo amžiaus vaikų 2018-2019 m. m. buvo 2309, šiemet yra prieaugis – 2347.

Pasibaigus pasitarimui, susirinkusiems pedagogams paskaitą tema „Neuromokslai apie socialinių ir emocinių kompetencijų svarbą priimant sprendimus ir reaguojant į pokyčius“ skaitė doc. dr. Kęstutis Skauminas. Paskaitos metu buvo kalbėta apie sąmoningumą, objektyvų realybės vertinimą, tikslų nusistatymą ir atradimą bei pozityvius ir reikšmingus pokyčius.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE