Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Taisyklinga laikysena: Kaip išsitiesti?

Taisyklinga laikysena: Kaip išsitiesti?

Moksliniai tyrimai rodo, jog netaisyklinga laikysena ir menkas fizinis aktyvumas yra vienos pagrindinių nugaros skausmų ir sutrikimų priežasčių. Siekiant prisidėti prie visuomenės paskatinimo rūpintis savo laikysena, asociacija „Jaunimas YRA“ vykdė renginį „Išsitiesk!“

Susitikime savo patarimais dalinosi kineziterapeutė, magistrantūros studijas Vilniaus universitete baigusi Ieva Morač. Specialistė dirbdama daugiausiai susiduria su lėtiniu skausmu: nugaros, kaklo skausmais arba laikysenos problemomis.

Renginio metu kartu su kineziterapeute buvo aptarta, kas yra taisyklinga laikysena ir kaip geriau suprasti savo kūną. Taip pat buvo pasidalinta ir praktiniais patarimais, pratimais, kurie gali padėti sumažinti įvairius skausmus ir prisidėti prie laikysenos taisyklingumo.

Taisyklinga laikysena yra svarbi geros savijautos, gražios išvaizdos dalis, tačiau dažnai pamirštame į tai atkreipti dėmesį. Netaisyklinga laikysena gali lemti ir padidėjusius nugaros skausmus. Pasak kineziterapeutės, laikysenos tema yra aktuali ir svarbi įvairaus amžiaus grupėms, o prisidėti prie savo pokyčių – niekada nevėlu. Sveikatos parametrų ir vertinimo instituto duomenimis didžiausias nugaros skausmo paplitimas Europos šalyse pastebimas būtent tarp darbingo amžiaus asmenų.

Netaisyklinga laikysena gali būti ir viena iš neigiamų emocijų sukėlimo šaltinių, tačiau kaip teigė Ieva: „Emocinė būsena veikia mūsų kūną, bet ir mūsų kūnas veikia emocinę būseną“.

Asociacija „Jaunimas YRA“ nori paskatinti atsigręžti į savo laikysenos problemas, juk išlaikydami taisyklingą laikyseną galime ne tik džiaugtis geresne sveikata, tačiau ir atrodyti labiau savimi pasitikintys.

Transliacijos įrašą, patarimus ir kineziterapeutės atsakymus į žiūrovų klausimus galite rasti čia:  https://fb.watch/cnW1DrdT9A/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE