Pagrindinis > Kitos temos > Paskolos dirbantiems užsienyje vis dažniau reikalingos net gyvenantiems Lietuvoje

Paskolos dirbantiems užsienyje vis dažniau reikalingos net gyvenantiems Lietuvoje

Kalbant apie paskolas, dirbantiems užsienyje galioja kiek kitokios taisyklės nei tiesiog gyvenantiems ir dirbantiems Lietuvoje. Taip yra dėl mokestinių niuansų ir bankų ar kredito bendrovių priėjimo prie centralizuotų duomenų apie asmens pajamas bei turimus finansinius įsipareigojimus. Pabandykime trumpai apžvelgti ką svarbu žinoti, kokios tos paskolos dirbantiems užsienyje.

Kas yra dirbantys užsienyje?

Dažnai į šią kategoriją talpiname žmones, kurie yra emigrantai, dirba užsienio šalyje, dažnai ten ir gyvena, tačiau palaiko stiprius ryšius su Lietuva, planuoja čia sugrįžti gyventi. Planuojantys imti paskolą būstui ar vartojimo paskolą įvairioms reikšmėms, galbūt įsigyti prekes lizingu ir pan, užsienyje dirba laikinai, kelis metus, tam, kad užsidirbtų daugiau ir galėtų sau daugiau leisti.

Tačiau šiuo metu dirbančių žmonių užsienyje kategorija gerokai prasiplėtė. Ypač karantino metu, kuomet visas pasaulis „paragavo“ nuotolinio darbo. Tampa gana įprasta gyventi kur nors Kazlų Rūdoje, o dirbti Singapūro įmonėje. Arba gyventi Kaune ir dirbti Estijos kompanijoje, kur į Taliną nuvykstama kartą per pusmetį į įmonės gimtadienį ar naujametinį vakarėlį, o visos ataskaitos pristatomos per Zoom nuotolinę konferenciją.

Ir nors žmogus gyvena Lietuvoje, viskas atrodo įprasta ir gražu, tačiau darbas užsienio kompanijoje, kai ši net neturi atstovybės Lietuvoje, sudaro tokias pat situacijas, tarsi žmogus būtų emigrantas ir dirbtų užsienyje. Tas labiausiai pasijaučia kuomet prireikia paskolos.

Paskolos dirbantiems užsienyje

Nesvarbu kokios paskolos gavimo siektumėte – greitos paskolos, vartojimo kredito, būsto paskolos ar lizingo – gavimo situacija šiek tiek apsunkinta. Ir nors kredito įstaigos bei bankai teigia, jog paskolos išduodamos, tačiau realybėje, reikia šiek tiek paplušėti, norint užsitikrinti galimybę gauti paskolą.

Kreditus išduodančios bendrovės turi laikytis atsakingo skolinimo principų, o vienas iš jų yra įsitikinti, jog išduodamą paskolą žmogus bus pajėgus gražinti.

Šioje vietoje svarbų vaidmenį vaidina valiutos, jei žmogus dirba šalyje, kurioje atlygį gauna ne eurais, o sakykime kronomis, doleriais ar svarais. Valiutų kursų svyravimas gali lemti žmogaus galimybes gražinti paskolą. Jei valiutų kursas pakinta ir pakeitus gaunamą valiutą į eurus, atlygio vertė stipriai sumažėja, yra sunkiau išmokėti paskolos gražinimo įmoką. Tai kreditoriai turi įvertinti, todėl gali pasitaikyti, jog dirbantiems užsienyje išduodamos šiek tiek mažesnio dydžio paskolos.

Kitas niuansas – kreditoriams sunku vertinti jūsų pajamas. Dirbantys užsienyje nemoka Lietuvoje mokesčių, pagal kuriuos kreditoriai vertina jūsų gaunamas pajamas ir jų pastovumą. Neturėdami duomenų apie jūsų pajamas iš prieinamų šaltinių, kreditoriai negali įsitikinti, jog gaunamų pajamų pakanka norimai paskolai gauti. Dėl to, pats žmogus turi surinkti reikiamus dokumentus, gauti jų vertimą, notaro ar kitų reikiamų institucijų patvirtinimą ir tik tuomet kreditoriai vertina paskolos paraišką.

Dokumentų įrodančių pajamas, jų kiekį ir kilmę, rinkimas užtrunka, paskolos paraiškos pateikimo procesas gali užtrukti, todėl dažniausiai tam ryžtamasi tik esant poreikiui gauti didesnę paskolos sumą, pavyzdžiui, vartojimo kreditą ar būsto paskolą.

Įprasti reikalavimai norint gauti paskolą

Dirbantys užsienyje patenka tarp rizikingesnių klientų, o kreditus išduodančios įmonės gali imtis papildomų saugiklių siekdami apsaugoti tiek save, tiek paskolą imantį žmogų. Teisiškai kreditus išduodančios įmonės gali taikyti papildomus reikalavimus rizikingesniems sandoriams.

Be to, jog paskolos dirbantiems užsienyje yra šiek tiek rizikingesni sandoriai, visa kita yra standartinės procedūros ir reikalavimai. Tiek vartojimo paskolą, tiek būsto paskolą, tiek nedidelės sumos greitąjį kreditą ar lizingą išduodančios įmonės turi atsižvelgti į atsakingo skolinimo nuostatas ir paskolos gavėjas, nesvarbu ar dirba Lietuvoje, ar užsienyje, o gal dirba savarankiškai,  turi atitikti šias sąlygas:

-LR pilietis arba turintis leidimą nuolat gyventi ir dirbti Lietuvoje;

-Pilnametis paskolos gavėjas;

-Turintis nuolatinį pajamų šaltinį ir paskutinėje darbovietėje išdirbęs mažiausiai 4-6 mėnesius;

-Maksimali mėnesinė kreditų grąžinimo ir palūkanų įmokų suma, negali viršyti 40 proc. mėnesinių pajamų;

-Maksimalus paskolos terminas negali viršyti 30 metų;

-Paskolos gavėjas negali turėti negražintų paskolų kitose kreditų išdavimo įstaigose;

-Reikalingas geras kredito reitingas ir gera kredito istorija.

Visi šie reikalavimai ir griežtesnės sąlygos dirbantiems užsienyje taikomos tik siekiant užtikrinti, jog nėra piktnaudžiaujama sistema ir paskolos gavėjus bus pajėgus laiku grąžinti paskolą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE