Pagrindinis > Regione > Kultūra > Tarptautinę šokio dieną Marijampolė šventė visą savaitgalį

Tarptautinę šokio dieną Marijampolė šventė visą savaitgalį

 

Balandžio 27 – 29 dienomis Marijampolėje vyko edukacinis šokio festivalis „Vizijos“. Nors tarptautinė šokio diena yra balandžio 29-oji, tačiau Lietuvos kultūros sostinė 2018 šventė visą savaitgalį.

Festivalis prasidėjo nuo masinio šokio miesto centre pagal kraštiečio Sauliaus Prūsaičio sukurtą dainą „Norim Šokti“. Nors oras buvo permainingas, tačiau aikštėje susirinko ir kartu šoko lietui lyjant ir saulei šviečiant apie 400 dalyvių.

Visas tris dienas Marijampolės kultūros centras buvo užpildytas svečių iš visos Lietuvos. Scenoje pasirodė geriausi Lietuvos šokio teatrai: Kauno šokio teatras „Aura“ ir Vilniaus šokio teatras „Low Air“. Laurynas ir Airida dalinosi mintimis apie festivalį: „Džiaugiamės galėję tapti jauno festivalio dalimi. Visada norisi prisidėti ir padėti tiems, kas labai tiki tuo ką daro ir stengiasi.

Vizijų festivali ir susirinkusi publika paliko labai šiltą įspūdį. Mums esant jaunu šokio teatru labai svarbus palaikymas iš publikos, kuris veda augimo link. Tikime, kad ir Vizijos tvirtės, augs ir taps Marijampolės bendruomenę suvienijančiu reiškiniu. Festivalyje sudalyvavome keliais aspektais. Pristatėm spektaklį ir dalinomės savo žiniomis šokio seminare. Spektaklyje jautėmės, kaip pasiekę savo tikslą “Kelionėje namo”.

Šokio dirbtuvėse jautėme mokinių susidomėjimą, bet kartu ir buvo juntamas atsargumas, gal lengvas nepasitikėjimas. Stengėmės perteikti besimėgavimo šokiu idėją ir jausmą. Galvojame, kad svarbiausiai mėgautis tuo ką darome, o toliau jau viskas susidėlios savaime“  

Profesionalai dalinosi savo patirtimi su dideliu būriu šokėjų edukaciniuose seminaruose. Didžiausio susidomėjimo sulaukė pasaulinio garso šokėja Kaea Pearce iš Naujosios Zelandijos, kuri yra dirbusi su tokiais atlikėjais, kaip Jennifer Lopez, Rihanna, Ciara, Justin Bieber, Jason Derulo ir kitais.

Atlikėja Lietuvoje viešėjo pirmą kartą, todėl norinčių ją pamatyti, nusifotografuoti ir sudalyvauti seminare buvo labai daug. Iki paskutinės minutės susirinkusieji dvejojo ar ji tikrai atvyks į Lietuvą, o tuo labiau į mažą miestą, kaip Marijampolė. Jai pasirodžius dalyviai neslėpė šypsenų ir nuostabos. Nors pamoka buvo sunki, o tempas greitas, bet susirinkę šokėjai nepasidavė, plojo vieni kitiems ir atidavė visas jėgas. Kaea liko sužavėta susirinkusiais šokėjais, o festivalio akimirkomis dalinosi savo socialiniuose tinkluose.

Festivalį uždarė ir paskutinį numerį atliko svečiai iš Didžiosios Britanijos, Sasha Woodward ir Dane Bates. Žiūrovai liko sužavėti atlikėjų technika, lankstumu, šuoliais ir stilistika, kuri nėra populiari Lietuvoje. O atlikėjai dalinosi įspūdžiais apie puikią publiką ir gerą marijampoliečių priėmimą.

Projektą finansuoja LKT, LRKM ir Marijampolės savivaldybė.

Kaea Pearce seminaro dalyviai. Nuotrauka Augustinos Miknevičiūtės. Kauno šokio teatras "Aura". Nuotrauka Augustinos Miknevičiūtės. Lindyhop.lt pamoka. Nuotrauka Dainiaus Čėplos. Akimirkos iš festivalio. Nuotauka - Augustinos Miknevičiūtės Dane Bates seminaras ir asistentė Sasha. Nuotrauka - Augustinos Miknevičiūtės Nuotrauka Dainiaus Čėplos. Nuotrauka Dainiaus Čėplos. Nuotrauka Dainiaus Čėplos. Nuotrauka Dainiaus Čėplos. Nuotrauka Dainiaus Čėplos. Nuotrauka - Irmos Norbutaitės. Nuotrauka Dainiaus Čėplos. Iš asmeninio Kaea Pearce archyvo. Organizatoriai - šokio grupė Arabeskas. Nuotrauka Augustinos Miknevičiūtės. Seminaras su Kauno šokio teatru Aura. Nuotrauka Augustinos Miknevičiūtės. Vilniaus šokio teatras Low Air. Nuotrauka Dainiaus Čėplos. lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE