Pagrindinis > Dėmesio! > Teatras: ką verta pamatyti šį sezoną?

Teatras: ką verta pamatyti šį sezoną?

Jei mėgstate laisvalaikį leisti kultūros apsuptyje, taip, kad po to jaustumėtės apsišvietę, puikiausia išeitis apsilankymas teatre. Kiekviename didesniame mieste galima rasti bent po vieną, o kartais ir kelis teatrus, kur keletą kartų per savaitę vyksta įvariausi renginiai. Taigi, ką verta pamatyti šį sezoną?

Vilniaus mažasis teatras

Pačiame sostinės centre naujuose namuose 2005 metų rudenį įsikūręs Valstybinis Vilniaus mažasis teatras yra viena patraukliausių ne tik teatro, bet apskritai miesto kultūros erdvių. Savitu praeities ir dabarties, praėjusių amžių ir modernumo sąlyčiu pasižyminti teatro dvasia jaučiama ir architektūroje, ir interjere, ir pačiuose spektakliuose.

Šį sezoną, Vilniaus mažajame teatre, galėsite pamatyti tokius spektaklius kaip: režisieriaus Kirilo Glušajevo „Aš nieko neatsimenu“ bei „Motina“, režisierės Gabrielės Tuminaitės „Dėdės ir dėdienės“, „Savižudis“, „Fantazijus“ bei „Marti“. Taip pat Aleksandr Špilevoj „12 gramų į šiaurę“ ir literatūrinį etiudą pagal Stefaną Zweigą „24 valandos iš Moters gyvenimo“.

Šiais metais teatre vėl skambės „Madagaskaro“ citatos, kurios naujai atgims režisierių Rimo Tumino ir Arvydo Dapšio dėka. Na ir taip pat, Rimas Tuminas paruošė dar vieną puikų dviejų dalių spektaklį „Mistras“, kuriame vaidina tokie žinomi veidai kaip Jokūbas Bareikis, Ramūnas Cicėnas, Gintarė Latvėnaitė, Audrius Bružas, Vytautas Rumšas (jaun.) ir kt.

Alytaus teatras

Teatro misija jau nuo senų laikų – skleisti teatro meną ir pristatyti jį visuomenei, eiti į atvirą dialogą su žiūrovu ir menininku, skatinant pilietiškumą, toleranciją, gerus socialinius santykius. Būtent tai teatras ir siekia įgyvendinti savo repertuare žiūrovams siūlydamas tokius spektaklius kaip: Tado Montrimo „Parazitai“, Agnės Dilytės dviejų dalių spektaklį „Freelanceriai“, kuris itin aktualus šių laikų visuomenei… Taip pat teatre galima išvysti tokį unikalų reginį, kaip meno ir mokslo laboratorijos spektaklį „Signalai“.

Dangaus šviesuliai įkvepia mąstyti, kurti, tikėti dievų galybe ir žmogaus kosmine paskirtimi. Užvertę galvas į žvaigždynus įsiklausysite į jais sklindančius signalus: septyni skirtingi personažai žada rugpjūčio vėsa dvelkiantį filosofinį, poetinį ir, žinoma, astronominį pasivaikščiojimą dangaus skliautais. Atmosferinio dangaus stebėjimo metu žiūrovus pasieks patys įvairiausi signalai – beliks juos priimti.

Kauno kamerinis teatras

Kauno kameriniame teatre, galima išvysti tokius nesenstančius aktorius kaip Albinas Budnikas, Alma Masiulionytė, Henrikas Savickis, Kristina Kazakevičiūtė bei kt. Šį sezoną šiuos ir kitus gerai žinomus aktorius pamatysime „Alberai, WRU?“, „Dabar aš esu“, „Dulkėti veidrodžiai“, „Hirošima, mano meile!“, „Gulbė juoda“ ir kituose spektakliuose, kurie tikrai pavergs žiūrovų širdis…

Vilniaus kamerinis teatras

Sakoma, kad gyvenimas – tai teatras. Vilniaus kameriniam teatrui, spektakliai – tai gyvenimas, kuriuo aktoriai dalijasi su Jumis, žiūrovais… Jie atskleidžia, jog scenoje jie nevaidina, o joje gyvena. Jūs esate to gyvenimo dalis…

Šį sezoną Vilniaus kameriniame teatre suaugusieji galės išvysti tokius spektaklius kaip „Silvija arba meilės trikampis kitaip“ bei „Kai žmonės vaidino Dieva!“. Na, o vaikučiai taip pat turės ką pamatyti… Aktoriai vaikus linksmins su tokiais spektakliais kaip „Šunyčiai gelbėja Cipoletę“, „Plėšikas Hocenplocas“, „Po grybuku“ ir „Augintinių istorijos“. Taigi, čia tikrai verta užsukti tiek vieniems, tiek su šeima!

Visuose minėtuose teatruose, Jus pasitiks šilta ir jauki namų atmosfera… O repertuaras, kur kas platesnis nei minėti spektakliai… Tad vėsiais rudens vakarais, keliaukite į teatrą ir šiltai bei kultūringai praleiskite laiką. Tikrai nepasigailėsite!

Užs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite