Pagrindinis > Kitos temos > Termo apranga šaltuoju metų laiku: ką naudinga žinoti?

Termo apranga šaltuoju metų laiku: ką naudinga žinoti?

Krentantys rudens lapai, romantiškas snyguriavimas, lietingos popietės, vėjuoti rytai ir vakarai ar stiprus snygis – visa tai apibūdina šaltąjį metų laiką. Tai metas, kuomet veiklas norisi kelti į pastatų erdves, taip pasislepiant nuo šalčio. Tačiau kaip gera būna grįžti namo po pasivaikščiojimo gryname ore ir šaltukui šiek tiek įgėlus į paraudusius veido žandus. O ką jau kalbėti apie tai, kaip gera ir smagu vaikams žaidžiantiems balose ar sniego pusnyse. Tiesa, šios patirtys skamba visai neromantiškai tai atvejais, kai dėl netinkamos aprangos sušąlama ar peršlampama, o vėliau ir susergama. Priešnuodis šioms nemalonioms situacijoms – termoreguliacinė apranga, kuri apsaugo tiek suaugusį žmogų, tiek vaiką.

Veiksminga apranga nuo šalčio ir drėgmės

Terminiai drabužiai – tai termoreguliacinėmis savybėmis pasireiškianti apranga, kuri tinkama visais metų laikais. Vis dėlto, dažniausiai termo rūbais pradedama domėtis šaltuoju metų sezonu, kai temperatūra, po vasaros dovanotos šilumos, palaipsniui žemėja. Tinkamai pasirinkti termo rūbai šildo kūną jam vėstant ar jį atvėsina įkaitus.

Dažnu atveju termo apranga gaminama naudojant natūralius audinius, pavyzdžiui, merino avių vilną. Šių gyvūnų vilna laikoma viena populiariausių medžiagų naudojamų terminių rūbų gamybai. Merino avių vilna yra itin dažnai naudojama, kadangi šie gyvūnai veisiami bei auginami kalnuotose vietovėse, kuriose vyrauja besikeičiančios oro sąlygos. Kalnuose auginamų merino avių kailis pasižymi drėgmės pertekliaus sugėrimo bei išgarinimo savybėmis. Apdirbus vilną ir jau pasiuvus termo rūbus, minėtosios medžiagos savybės išlieka ir suteikia komfortą žmogaus kūnui.

Termo rūbai rekomenduojami tiek suaugusiems, tiek vaikams. Visai nesvarbu, ar veikla, kuria planuojate užsiimti yra rami ar aktyvi – tinkamai pasirinkta ir sluoksniuojama termoreguliacinė apranga apsaugos kūną nuo nemalonių pojūčių. Ypač minėtoji apranga tinkama žvejyba, medžiokle ar aktyvia sportine veikla užsiimantiems asmenims.

Nuo šalčio saugotis sluoksniuotai it svogūnams

Tikriausiai ne kartą girdėtas patarimas kaip nesušalti šaltuoju bei drėgnuoju laikotarpiu, tai apsirengti sluoksniuotai it svogūnas. Siekiant tinkamai dėvėti termo rūbus, patartina juos sluoksniuoti pradedant apatiniais, o baigiant išoriniu sluoksniu. Apatinių rūbų užduotis – išgarinti prakaitą taip palaikant kūną sausą. Tinkamiausia medžiaga renkantis termo aprangą yra vilna arba sintetika.

Izoliacinis sluoksnis, kitaip vadinamas viduriniuoju, tai kūno temperatūrą sulaikanti apranga, kuri pagaminta iš poliesterio. Iš šios medžiagos pasiūti rūbai tinkamai išgarina prakaitą, sulaiko kūno temperatūrą ir tokiu būdu neleidžia kūnui sušalti. Na, ir kad tikrai nebūtų šalta bei drėgna, svarbu pasirinkti tinkamą išorinį sluoksnį. Pasirinkta striukė ar lietpaltis atlieka apsauginę funkciją, išorinis apdaras turi deramai apsaugoti nuo lietingo, vėjuoto oro ar net nuo stipraus snygio.

Netinkamai pasirinktas dydis lemia neišpildytus lūkesčius

Rodosi, išsirinkti aprangą nėra taip sunku, vis dėlto renkantis termoreguliacinius drabužius labai svarbu atkreipti dėmesį kam jie skirti dėvėti. Termo rūbai yra skirstomi į kategorijas pagal veiklą, kuria ketinate užsiimti. Pavyzdžiui, lėtiems pasivaikščiojimams ar lengvai fizinei veiklai siūloma rinktis vilnos pagrindu gamintus termo rūbus, o aktyviai – sintetinius. Be kita ko, svarbu atkreipti dėmesį, renkantis termo rūbus, į šių dydį. Pasirinkti drabužiai turėtų tikti idealiai, vadinasi, nei per maži, nei per dideli. Sakoma, jog renkantis termoreguliacinius rūbus jie turėtų būti itin lengvai prigludę ir suteikti maksimalų komforto pojūtį, nevaržyti kūno judesių. Kitu atveju rūbai neatlieka savo funkcijos ir nepateisina dėvinčiojo lūkesčių.

Norintiems tik kokybiškos termo aprangos – specializuotos parduotuvės

Termo apranga pažįstama daugeliui: vieni apie ją nemažai prisiskaitę, kiti girdėję, o treti – ir išbandę. Svarbiausia žinoti, kad tik kokybiška ir iš tinkamų medžiagų pasiūta apranga pateisins lūkesčius. Tokią įsigyti galite elektroninėje parduotuvėje Trauzai. Čia visi siūlomi termo rūbai yra tik iš kruopščiai atrinktų patikimų tiekėjų, todėl rūbų kokybė ir patogumas dėvėti – garantuoti.

Leisti laiką gamtoje sveika ir gera, o stebėti kaip palaipsniui keičiasi metų laikai ir oras lauke šąla yra gana  romantiška. Dažnu atveju pastebėti šią romantiką bei pajusti, kaip gera leisti laiką lauke kandant šaltukui, užtenka tinkamai apsirengti. Na, o vasara ir vėl atskries, tad iki to momento – nesušalkime.

https://www.trauzai.lt/termorubai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE