Pagrindinis > Kitos temos > Tinkamai prižiūrimus megztinius vilkėsite ne vienus metus

Tinkamai prižiūrimus megztinius vilkėsite ne vienus metus

Mūsų klimato juostoje megztukai niekada neišeina iš mados. Tik orams pradėjus vėsti, išsyk ranka tiesiasi į šiltą ir jaukų megztinį. Spintos lentynose visada rasite bent keletą tokių. Iš kokybiškų siūlų megztas rūbas gali tarnauti ne vienus metus, jei tik bus tinkamai prižiūrimas. Skyrę šiek tiek laiko megztų rūbų priežiūrai turėsite širdžiai mielą rūbą, o taip pat tausosite gamtą, nes neteks kiekvieną sezoną pirkti vis naujų megztinių.

Pati svarbiausia informacija apie megztinio priežiūrą yra nurodyta etiketėje. Ignoruojant etiketėje pateiktas rekomendacijas, rizikuojate sugadinti rūbą. Jei nurodyta neskalbti, tai į vandenį megztinį merkite, tik tuo atveju, kai jis yra tiek pabodęs, kad negaila sugadinti. Nepataupę ir keletą kartų per sezoną į valyklą nunešę kašmyrinį ar iš kitų delikačių siūlų megztą rūbą nešiosite daugelį metų. Daugelį mezginių rekomenduojama skalbti ne aukštesnėje negu 30 °C temperatūros vandenyje. Ypač svarbu šios rekomendacijos paisyti skalbiant vilnonius rūbus, nes eksperimentavimo su aukštesne vandens temperatūra rezultatas greičiausiai nedžiugins – mezginiai gali sumažėti net trimis dydžiais.

Rūbų etiketėse ne visada nurodoma, tačiau skalbiant svarbu ne tik teisingai parinkti skalbimo programą bei vandens temperatūrą, tačiau ir skalbimo priemones. Mezginius skalbkite su vilnai bei delikatiems audiniams skirta skalbimo priemone, kurioje nėra baliklių. Jei megztinį galima plauti tik rankomis, vietoj skalbiklio į vandenį įpilkite vaikiško šampūno. Rezultatas maloniai nustebins – mezginys bus ypač švelnus ir purus.

Rūpestingai išskalbus megztinį, reikia skirti dėmesio ir tinkamam jo išdžiovinimui. Mezginiai negali būti džiovinami džiovyklėje, nes ten jie pavirsta į beformius skudurėlius. Šlapias megztinis gali lengvai išsitampyti, todėl itin svarbu tinkamai jį padžiauti. Visų geriausia džiovinti ištiesus ant lygaus horizontalaus paviršiaus. Jei nerimaujate, kad rankomis skalbtas ir vietoj gręžimo švelniai nuspaustas megztukas ilgai džius, jį nusausinkite rankšluosčiu. Patieskite megztinį ant vieno rankšluosčio ir uždengę kitu švelniai spustelėkite, kad susigertų drėgmės perteklius.

Net ir dėmesingai prižiūrimas megztinis su laiku gali apsivelti pūkais. Apsivėlęs gumuliukais rūbas atrodo netvarkingai, tačiau tai anaiptol nereiškia, kad metas su juo atsisveikinti. Pūkų surinkėjas kainuoja nedaug, o su jo pagalba atnaujinsite ne vieną megztinį, taip pat mėgstamą švarkelį bei kitus rūbus. Žinoma, galima kovoti su gumuliukais pasitelkus mažas žirklutes, tačiau užtruksite tikrai ilgiau, o nedidelis rankos kryptelėjimas gali baigtis siūlo perkirpimu.

Megztinio ilgaamžiškumui įtakos turės ir tai, kaip jis „ilsisi“ šiltuoju metų laiku. Viena netinkamiausių vietų laukti kito sezono – ant pakabos. Spintoje pakabintas megztinis išsitampys ties pečių linija, taip pat gali ištįsti jo kraštai. Geriausia megztus rūbus laikyti sulankstytus lentynoje ar stalčiuose. Beje, venkite plastikinių maišų, jei norite sudėti atskirai, geriau naudokite popierines pakuotes. Šalia megztinių padėkite maišelių su levandų žiedais – iš spintos ištrauktas rūbas maloniai kvepės, o tuo pačiu bus apsaugotas nuo kandžių.

Šį rudens sezoną minkšti ir purūs megztiniai užkariavo mados podiumus, todėl parduotuvėse rasite itin platų bei įvairų jų pasirinkimą. Kaip tik todėl dabar puikus metas savo garderobą papildyti dar vienu jaukiu megztuku. Neišeidami iš namų užsukite į https://newmood.lt/ elektroninę parduotuvę ir išsirinkite širdžiai mielą megztuką, kuris tarnaus ne vienus metus.

2 komentarai(-ų) “Tinkamai prižiūrimus megztinius vilkėsite ne vienus metus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE