Pagrindinis > Naujienos > Tradicinė šeimų futbolo šventė „Vieninga šeima“

Tradicinė šeimų futbolo šventė „Vieninga šeima“

Rugsėjo 23-30 dienomis visoje Europoje minima „UEFA Grassroots Week“ savaitė, kurios metu vyksta įvairiausi futbolo renginiai. Rugsėjo 29 dieną, Paežeriuose, šeimos rinkosi į tradicinę futbolo šventę „Vieninga šeima“. 2010 metais Keturvalakiuose (Vilkaviškio rajonas) startavęs futbolo renginys šeimas „užbūrė“ ir sužavėjo  savo originalumu, netradicinėmis taisyklėmis. Šiais metais šeimų komandos varžėsi Vilkaviškio rajone, Paežerių dvaro sodyboje, kur ne tik puikuojasi nuostabaus grožio dvaras, bet ir nuostabi gamta.

Renginys pasižymi unikaliomis taisyklėmis, kurios skatina įsitraukti visus šeimos narius: rungtynių metu turi žaisti moteriškos lyties atstovė, komandos žaidžia su pirmo dydžio kamuoliu į netradicinio dydžio vartus (aukštis 60 cm, plotis 150 cm), o tai leidžia vaikui varžytis prieš suaugusįjį. Šiais metais turnyre atsirado nauja taisyklė dėl baudinio – dalyvis baudinį atlieka iš tokio atstumo, kiek jam yra metų, taip skatinant atlikti baudinį jaunesniems šeimos nariams. Puoselėjant dalyvių tarpusavio pagarbą, varžybų metu nebūna teisėjų, visus sprendimus priima šeimos. Rungtynes visada pradeda ta šeima, kurioje yra jauniausias dalyvis aikštėje.

 Šiais metais tai jau penkioliktoji futbolo šventė, į kurią užsiregistravo 12 šeimų: Karpavičiai (Ringaudai),Rinkevičiai (Kaunas) kartu su Stasiukaičiais (Marijampolė), Tamulynai, Ruočkai (Marijampolė), Melnykai, Čekanavičiai, Paulauskai (Vilkaviškis), Čivinskai (Lakštučiai), Markevičiai (Karkliniai), Kartavičiai (Mokolai), Svirupskiai (Gižai), Strekai (Vilnius) .

Šeimos varžėsi dvejose grupėse, suskirstytuose pagal vaikų amžių ir šeimos narių sudėtį. Žaidžiant aikštėje buvo galima išvysti mažus ir didelius vaikus, suaugusius, vyrus su žmonomis bei senelius. Jauniausia šios šventės dalyvė  – 3 metų, o vyriausia –  61 metų.

 „Vieningos šeimos“ nugalėtojų vardus iškovojo Paulauskų šeima iš Vilkaviškio, Svirupskiai iš Gižų pasipuošė antros vietos taure ir medaliais, bronziniais medaliais pasipuošė Kartavičių šeima iš Mokolų miestelio.

Komandos dalyvės buvo apdovanotos Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteogtomis dovanėlėmis ir LR Seimo nario įsteigtomis taurėmis.

Renginį organizavo futbolo entuziastai Martynas Karpavičius, Povilas Melnykas, Viktorija Svirupskytė-Urkienė, Vytenis Čekanavičius kartu su Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru.

Dalyvių sveikata rūpinosi Vilkaviškio rajono visuomenės sveikatos biuros sveikatos priežiūros specialistė Žydrūnė Čekanavičienė.

Renginio draugai: Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras – muziejus, Lietuvos masinio futbolo asociacija, LR Seimo narys Algirdas Butkevičius.

Beatos Štampachovos nuotraukos.

Apdovanojami Ruočkai Čekanavičių šeima iš Vilkaviškio Kas greičiau Mamos ir dukros pasitarimas Svirupskių šeimyna iš Gižų iškovojo antrąją vietą Šventės dalyviai Vilkaviškiečiai Paulauskai tapo šventės nugalėtojais lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE