Pagrindinis > Naujienos > Tradicinė šeimų futbolo šventė „Vieninga šeima“

Tradicinė šeimų futbolo šventė „Vieninga šeima“

Liepos 27 dieną Kačerginėje, J. Biliūno aikštėje, šeimos rinkosi į tradicinę futbolo šventę „Vieninga šeima“. 2010 metais Keturvalakiuose (Vilkaviškio rajonas) startavęs futbolo renginys šeimas „užbūrė“ ir sužavėjo  savo originalumu, netradicinėmis taisyklėmis. Šiais metais šeimų komandos varžėsi Kačerginės  pamiškėje esančioje žaliuojančioje aikštėje, kurią supa ne tik eglės ir pušys, bet ir tekantys šaltinių upeliai.

Renginys pasižymi unikaliomis taisyklėmis, kurios skatina įsitraukti visus šeimos narius: rungtynių metu turi žaisti moteriškos lyties atstovė, komandos žaidžia su pirmo dydžio kamuoliu į netradicinio dydžio vartus (aukštis 60 cm, plotis 150 cm), o tai leidžia vaikui varžytis prieš suaugusįjį. Šiais metais turnyre atsirado nauja taisyklė dėl baudinio – dalyvis baudinį atlieka iš tokio atstumo, kiek jam yra metų, taip skatinant atlikti baudinį jaunesniems šeimos nariams. Puoselėjant dalyvių tarpusavio pagarbą, varžybų metu nebūna teisėjų, visus sprendimus priima šeimos. Rungtynes visada pradeda ta šeima, kurioje yra jauniausias dalyvis aikštėje.

 Šiais metais tai jau penkioliktoji futbolo šventė, į kurią užsiregistravo 20 šeimų: Karpavičiai (Ringaudai), Stankaičiai, Mažeikos, Rinkevičiai (Kaunas), Dembinskai, Tamulynai, Tumosai, Šnekučiai, Burdzilauskai, Skamarakai, Žilinskai, Ruočkai (Marijampolė), Melnykai, Navickai (Keturvalakiai), Čivinskai (Lakštučiai), Pociai (Pypliai), Markevičiai (Karkliniai), Kartavičiai (Mokolai), Svirupskiai (Gižai), Fedorčak (Vilkija).

„Renginyje dalyvauti norinčiųjų buvo daugiau, tačiau pasirinktas pats optimaliausias dalyvių skaičius, o tai rodo, jog šeimų noras sportuoti kartu yra labai populiarus“, – sakė renginio organizatorius Martynas Karpavičius.

Šeimos varžėsi keturiose grupėse, suskirstytuose pagal vaikų amžių ir šeimos narių sudėtį. Žaidžiant aikštėje buvo galima išvysti mažus ir didelius vaikus, suaugusius, vyrus su žmonomis bei senelius. Jauniausia šios šventės dalyvė  – 1 metų, o vyriausia –  61 metų.

Šeimos ne tik varžėsi futbolo aikštelėje, bet save išbandė trijuose skirtinguose konkursuose. Vyras su žmona savo vieningumą įrodinėjo žongliruodami  pirmo dydžio kamuolį. Broliai ir sesės varžėsi „Kantrybės“ konkurse, kurio metu reikėjo įridenti kamuolį į gimnastikos kamuolį. Trečioji rungtis  „Virpstas“ buvo skirta visiems šeimos nariams, kurie nedalyvavo nė vienoje rungtyje, jiems teko iš tam tikro atstumo pirmo dydžio kamuolį pataikyti į vartų virpstą.

 Vyro ir žmonos žongliravimo konkurse nugalėjo Gediminas ir Rita Mažeikos.

„Kantrybės“ konkurse geriausiai pasirodė Augustė ir Herkus Zubrickai (Brolių ir seserų rungtis).

Rungtyje „Virpstas“ savo taiklumą įrodė Ernestas Burdzilauskas.

Visi rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti Leonoros Miliauskienės įsteigtais asmeniniais prizais.

„Vieningos šeimos“ nugalėtojų vardus iškovojo Žilinskų šeima iš Marijampolės, Ruočkai iš Marijampolės pasipuošė antros vietos taure ir medaliais, bronziniais medaliais pasipuošė kauniečių Mažeikų šeima.

„Su futbolu neturime nieko bendro, tiesiog norėjome turiningai praleisti laiką su šeima ir sudalyvavome futbolo šventėje, kuri paliko tiek mums tėveliams, tiek mūsų vaikams nuostabių įspūdžių. Ši futbolo šventė įrodo, kad futbolą gali žaisti visi, visur ir visada.“, – sakė pirmą kartą renginyje dalyvaujanti dviejų vaikų mama Daiva Rinkevičienė.

Renginį organizavo futbolo entuziastai Martynas Karpavičius, Povilas Melnykas, Viktorija Svirupskytė-Urkienė.

Renginio draugai: Lietuvos masinio futbolo asociacija, Kačerginės daugiafunkcis centras, Kačerginės seniūnija, sporto klubas „Omega gym“, vaikų žaidimų kambarys „Trepu Trepu“, judėjimas „Moterys už futbolą“.

Nuotraukos Sauliaus Čirbos ir Beatos Štampachovos.

Broliai ir sesės varžėsi ''Kantrybės rungtyje'' Futbolo šventės dalyviai Gediminas Mažeika ne tik su šeima laimėjo trečią vietą,bet ir su žmona laimėjo žongliravimo konkursą Herkus ir Augustė Zubrickai laimėjo ''Kantrybės konkursą'' su geltonais marškinėliais Kas greičiau! Laukiam rungtynių Mes nugalėjome! Ruočkų šeima iš Marijampolės iškovojo sidabro medalius Špagatas Šventės nugalėtojai Žilinskai iš Marijampolės Trepu Trepu Žaidžiam lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE