Pagrindinis > Dėmesio! > Tvarus pasiruošimas šventėms: „Kalėdinės perdirbtuvės“

Tvarus pasiruošimas šventėms: „Kalėdinės perdirbtuvės“

Statistikos duomenimis, vienas ES gyventojas kasmet išmeta apie pusę tonos atliekų per metus. Tai daro didžiulę įtaką aplinkai ir sukelia aplinkos taršą bei klimato pokyčius. Atlieka – tai daiktas, kurio mums nebereikia. Tačiau neskubėkime atliekų paversti šiukšlėmis, nes gaminiams galima suteikti antrą šansą ir juos panaudoti praktiškai. 

Lietuvoje 2018 metais perdirbimo veiklą vykdė 65 įmonės. Dalis perdirbtų medžiagų, pavyzdžiui, plastikas ar popierius buvo naudojami naujų produktų gamybai. Neretai žmonės net nepagalvoja, kad daugybė gaminių, kurių nebenaudojame, gali pradėti gyventi antrą gyvenimą. Dažnas geros būklės daiktas gali būti remontuojamas, taisomas, o galbūt pakeitus pirminę jo paskirtį – panaudojamas antrą kartą. Kartono pakuotės, medžiagos skiautės gali būti naudojamos kaip pakavimo medžiagos – tai puiki alternatyva šventiniu laikotarpiu. Jeigu vis dažniau aplanko mintys, jog daiktai turėtų būti neišmetami, o perdirbami, gruodžio 12 d., 12 val. kviečiame dalyvauti online renginyje „Kalėdų perdirbtuvės“, kurios bus transliuojamos JaunimasYRA Instagram paskyroje.

Renginio metu pasimatysime su ekologijos edukatore Gabriele Laukaityte, kuri papasakos apie tvarumą šventiniu laikotarpiu, supažindins su zero waste taktikomis. Po paskaitos vyks perdirbtuvės kartu su Ugne Ambrazevičiene. Ji – „Lava Flow“ įkūrėja. Ugnė kuria minimalistinio stiliaus rankines ir kitus odos gaminius, jos tikslas – pagaminti kokybišką ir ilgalaikį daiktą. Visi renginio dalyviai, kartu su Ugnės pagalba, perdirbs medžiagos gabalėlį į individualų gaminį, kuris taps tinkama bei tvaria kalėdine dovana ne tik sau, bet ir artimiesiems. Svarbiausia tai, jog kiekvienas iš renginio dalyvių turės galimybę prisidėti prie turimų išteklių panaudojimo bei vartotojiškumo mažinimo.

Renginio idėja organizatoriams kilo tuomet, kai po renginių turimi reklaminiai tentai kaupėsi ir nebuvo panaudojami antrą kartą. Jau rytoj, perdirbtuvių metu, jie virs naujais, naudojamais daiktais. Jei ir jūs turite nebenaudojamos odos ar tekstilės gaminių – prisijunkite į dirbtuves. Ko dar reikės: žirklių, sagos, siūlo, adatos. Numatomas gaminys – kortelių dėklas.

Asociacija „Jaunimas YRA“ tiki, kad kiekvienas iš mūsų, net ir mažais darbais, galime prisidėti prie atsakingo vartojimo bei aplinkos taršos mažinimo. Dėl šios priežasties tai pradėkime jau dabar ir šventes sutikime ekologiškiau!

Renginys finansuojamas Marijampolės savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE