Pagrindinis > Dėmesio! > Vasara ir džiazas su grupe THE SCHWINGS BAND

Vasara ir džiazas su grupe THE SCHWINGS BAND

Liepos 29 d. jaunųjų atlikėjų festivalis „Karvelėli mėlynasai“ kviečia žiūrovus į trečiąjį festivalio koncertą, kuriame klausytojus džiugins išskirtiniu ir autentišku žanru Lietuvos muzikos pasaulyje pasižyminti grupė „The Schwings band“ su programa „Vasara ir džiazas su grupe „The Schwings band“. 

Ši grupė – svingo ir Naujojo Orleano džiazo stiliaus grupė, kurią 2011 m. subūrė multiinstrumentalistas Remigijus Rančys. Grupė akimirksniu sulaukė stulbinančio populiarumo ir džiugino muzikos mylėtojus ne tik Lietuvos džiazo klubuose bei festivaliuose, bet ir užsienio turuose. Grupė savo gyvavimo pradžioje grojo žinomus svingo eros, braziliškos bei gypsy muzikos kūrinius. Ilgainiui jie pradėjo kurti savo originalias svingo kompozicijas ir jas įrašinėti. Nuo 2012 m. „The Schwings band“ pradėjo muzikuoti tarptautinėse scenose – Didžiojoje Britanijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Danijoje, Suomijoje, Lenkijoje bei Estijoje. 2019 m. išleisti albumai „Teisutis“ ir „Fyodor“ tapo muzikos įrašų platformos  „Badcamp“ džiazo / svingo kategorijos bestseleriais TOP 1. Įdomu tai, kad pagrindiniai ansamblio klausytojai yra ne Lietuvos melomanai, o JAV, Vokietijos ir Italijos džiazo mylėtojai.

Muzikantai atskleidžia, kad kūryba jiems tarsi žaidimas su vis subtilesnėmis taisyklėmis. Šios grupės kūriniai natūraliai gimsta iš kasdienoje fiksuojamų akimirkų. Neeilinėmis kūrybiškomis idėjomis muzikos gerbėjus stebinantys grupės nariai laisvą laiką mėgsta leisti kartu: važinėti su riedlentėmis, žaisti futbolą, patinka būti gamtoje, irklentėmis plaukioti upėje. Važiuojant į gastroles, kai visi turi laisvo laiko, diskutuoja apie gyvenimą, muziką, gilinasi į  kitų muzikantų biografijas.

Remigijus Rančys negali išskirti savo mylimiausio kūrinio, tačiau gali išskirti savo mylimiausią muzikantą – tai Paul Desmond. Amerikiečių džiazo alto saksofonistas ir kompozitorius Paul Desmond yra vienas populiariausių džiazo muzikantų pasaulyje, palikęs didžiulį pėdsaką  ansamblio vadovo muzikiniame gyvenime. Remigijui artima saksofonisto ir kompozitoriaus Paul Desmond muzikos maniera, kuri ir atsispindi jo muzikoje.

 Grupė „The Schwings band“ kontrastinga kaip lietuviški metų laikai – ji gali skambėti vasariškai karštai, rudeniškai melancholiškai, žiemiškai liūdnai ir pavasariškai džiaugsmingai.

Koncerto pradžia – 18 val., bilieto kaina – 10 ir 5 Eur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE