Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Važiuoti saugiu greičiu patiko ne visiems

Važiuoti saugiu greičiu patiko ne visiems

 

Lietuvos kelių policija nuo 2006 metų prisijungia prie Europos kelių policijos tinklo TISPOL vykdomos prevencinės saugaus eismo priemonės „Transporto priemonių nustatyto leistino važiavimo greičio kontrolė“. Pagrindiniai akcijos tikslai – Europos kelių policijos tinklo TISPOL prevencinės saugaus eismo akcijų tęstinumas. Kasmet balandžio mėnesį, 18 – 24 dienomis, vykdoma intensyvi transporto priemonių važiavimo greičio kontrolė.

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas 24 valandas trukusios  prevencinės priemonės „Greitis” (Speed Marathon) metu. Ji buvo vykdoma balandžio 21-22 dienomis, šį ketvirtadienį ir penktadienį, nuo 6.00 iki 6.00 valandos 20-tyje Europos šalių, tarp jų ir Lietuvoje. Tęsiant praėjusių metų tradiciją, Lietuvoje ši vienadienė priemonė pavadinta „Pamėgink važiuoti saugiu greičiu. Turėtų patikti…“  Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Kelių policijos skyriaus pareigūnai šią akciją vykdė balandžio 21 d.  nuo 10 ir 14 val. Akcijos metu buvo naudojamas tiek viešasis, tiek mišrusis patruliavimas, kai naudojami specialiomis policijos spalvomis nepažymėti automobiliai.
Policinės priemonės metu nuo 10.00 val. iki 14.00 val. buvo nustatyta 34 Kelių eismo taisyklių pažeidimo atvejai. Iš jų 32 atvejais viršytas leistinas važiavimo greitis pagal Lietuvos Respublikos  ATPK 124 str.: 7- (greičio viršijimas iki 10 km. per valandą); 13-
 (greičio viršijimas daugiau kaip 10, bet ne daugiau kaip 20 kilometrų per valandą) ; 7-(greičio viršijimas daugiau kaip 20, bet ne daugiau kaip 30 kilometrų per valandą) ; 4- (greičio viršijimas daugiau kaip 30, bet ne daugiau kaip 40 kilometrų per valandą) ; 1- greičio viršijimas daugiau kaip 40, bet ne daugiau kaip 50 kilometrų per valandą).
Taip pat buvo nustatytas vienas LR ATPK 124.1 str. 2 d., t. y. ženklinimo nesilaikymas, kertant ištisinę horizontaliojo ženklinimo liniją ir vienas pažeidimas pagal LR ATPK 123 str. 1 ir 5 d., t.y. neįregistruotų (neperregistruotų) nustatyta tvarka, be valstybinės techninės apžiūros ir neapsidraudus transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu transporto priemonių eksploatavimas.
Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos pareigūnai analogišką akciją vykdė ir balandžio 19 d., kai per dvi valandas nustatyta 16 transporto priemonių vairuotojų viršijusių leistiną važiavimo greitį.
Tai pirmosios akcijos, kuomet naudojamas mišrusis patruliavimo metodas, lygiagrečiai dirbant nežymėtiems ir spec. spalvomis pažymėtiems policijos automobiliams. Policijos pareigūnai pastebi, jog tokios akcijos yra naudingos – jos ganėtinai drausminančiai veikia vairuotojus, todėl jos bus vykdomos ir ateityje. Vairuotojams rekomenduojama pasirinkti saugų, Kelių eismo taisyklėse reglamentuojamą važiavimo greitį.
Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE