Antradienis, 3 gruodžio, 2024
Daugiau
    PagrindinisNaujienosIš gamtos vaistinėlės aruodų

    Iš gamtos vaistinėlės aruodų

     

    Džiovintos vynuogės (razinos) – nuo skrandžio bėdų  

    Razinos skatina gamintis hemoglobiną ir reguliuoja sutrikusio skrandžio veiklą. Kasdien suvalgydami po nedidelę saują virintu vandeniu švariai nuplautų razinų, pamiršite žarnyno problemas. Jeigu iš pat ryto esate prastos nuotaikos ir liūdna, suvalgykite saujelę razinų – nuotaika pagerės.

    Avietės – aspirinas be šalutinio poveikio

    Sultingos avietės gerina virškinimą, pasižymi pykinimą bei uždegimus stabdančiomis savybėmis. Gydo avitaminozę, mažakraujystę. Džiovintuose uogose yra salicilo rūgšties, kuri veiksminga nuo peršalimo ligų, gripo, anginos. Ypač vertingos yra miško avietės. Kaip aspiriną be šalutinio poveikio žiemą tinka vartoti užšaldytas šviežias avietes, trintas su cukrumi.

    Citrina – nuo celiulito ir antsvorio

    Vitaminas C, kurio gausu citrinoje, didina adrenalino kiekį, teikia žvalumo ir skatina medžiagų apykaitą – organizmas sudegina daugiau riebalų. Taip pat stiprina imunitetą, tonizuoja ir veikia kaip antioksidantas. Jei sportuojate, prieš treniruotes suvalgykite citriną arba išgerkite skiestų jos sulčių. Suteiks energijos ir nesijausite išsunkti lyg citrinos. Masažas eteriniu citrinos aliejumi stangrina odą ir tvirtina jungiamąjį audinį, mažina ir lygina “apelsino žievelę”. Neturite tokio aliejaus? Kas vakarą masažiniais judesiais patrinkite odą citrinos pusele. Prabundate patinusiais paakiais? Irgi padės citrina. Rytą tuščiu skrandžiu išgerkite vienos citrinos sulčių, skiestų negazuotu mineraliniu. Jausitės žvalesnė, iš organizmo “išplausite” per naktį susikaupusius toksinus.

    Alavijas (alijošius) – veiksmingas antibiotikas

    Alavijas kaip antibiotikas veikia bakterijas, grybelius ir virusus; be to, kadangi šiame augale yra labai daug aktyviųjų medžiagų, tai jis ir daugeliu kitų būdų gerina mūsų organizmo sveikatą bei gijimą: stiprina ir aktyvina imuninę sistemą; stiprina ir išvalo visą organizmą, „valo“ kraują; skatina žaizdų gijimą, jis saugo žaizdas nuo infekcijos; slopina uždegimą, vėsina audinius.

    Alavijas – nesunkiai auginamas kambarinis augalas; jei jis vartojamas iš karto, tai išlieka beveik visos aktyviosios medžiagos. Alavijas labai praverčia nudegimams ir žaizdoms gydyti (išlukštentą minkštimą iš augalo lapo dėkite tiesiai ant žaizdos); jis taip pat gali būti naudojamas odai valyti ir prižiūrėti, labai gerai drėkina odą – drėkinančios medžiagos įsiskverbia tris kartus greičiau už vandenį. Oda tampa elastingesnė, stangresnė ir jaunesnė. Be to, taip pašalinami ir ant odos esantys nešvarumai, įtrūkimai, nebelieka sausų odos plotų. Kaip išorinis ar vidinis vaistas alavijas vartojamas odos ligoms (žvynelinei, neurodermitui, lėtinėms egzemoms bei paprastiesiems spuogams) gydyti. Alavijo preparatai padės nugalėti ir grybelines odos, rankų bei kojų nagų ligas. Šio augalo nereikėtų pamiršti ir tada, kai sutrikusi medžiagų apykaita. Alavijas padės, kai sutrikusi skrandžio, žarnyno ir tulžies funkcija, jis taip pat vartojamas kosuliui, bronchitui ir kitoms kvėpavimo takų ligoms gydyti. Geriami alavijo preparatai buvo sėkmingai panaudoti net cukriniam diabetui, skrandžio opaligei ir bronchinei astmai gydyti.

    Parengė  Saulė LANKAUSKAITĖ

    PARAŠYKITE KOMENTARĄ

    Prašome parašykite savo komentarą
    Prašome parašykite savo vardą

    SAVAITĖS SKAITOMIAUSI

    spot_img

    SAVAITĖS CITATA

    Frydrichas Nyčė

     „Kuo aukščiau skrendame, tuo mažesni atrodome tiems, kurie nemoka skristi." Laimos Grigaitytės nuotrauka.

    RENGINIAI

    spot_img
    spot_img
    spot_img