Pagrindinis > Dėmesio! > VII tarptautinis medinių pučiamųjų instrumentų festivalis „Medynės 2021“

VII tarptautinis medinių pučiamųjų instrumentų festivalis „Medynės 2021“

Tradicija tampantis, nekantriai laukiamas miesto ir jo svečių koncertinis renginys – jau ne už kalnų. Marijampolėje vyksiantis tarptautinis medinių pučiamųjų instrumentų festivalis „Medynės“ šį spalį maloniai kviečia įvairių stilių muzikos gerbėjus į kamerinę kokybiškos ir profesionalios muzikos šventę. Nuo 2015-jų gyvuojančios „Medynės“ – vienintelis toks festivalis ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, suburiantis į vieną vietą išskirtinai mediniais pučiamaisiais grojančius atlikėjus. Festivalio rengėjai skirtingose miesto erdvėse dovanoja šešis nepakartojamų pasaulio muzikos garsų vakarus. Kaip ir kiekvienais metais festivalio organizatorius Darius Klišys į Suvalkijos širdį pritraukia profesonaliosios muzikos kolektyvus, galinčius vis naujame kontekste įprasminti medinių pučiamųjų garsus.

Šeši tarptautiniai kolektyvai panardins į skirtingų kultūrų, stilių, muzikinių formų, jausmų,
vaizduotės „Florilegium musicum“, arba „Gėlių kataloge“, kurį turės galimybę patirti kiekvienas,
norintis aplankyti festivalį.

Kokios gyvos muzikos norite šiandien? Tradicinio ukrainietiško skambesio? Puošnaus, teatrališko baroko? Aistringai gundančio džiazo? O gal vieno ir kito simbiozės? Į šiuos klausimus atakymus rasite, apsilankę „Medynių“ koncertuose, kurie dovanos nepamirštamus gurmaniškus įspūdžius ir šiltas akimirkas.

Festivalio atidarymo koncertas, kuris įvyks spalio 3 d., suskambės po Šv. Arkangelo Mykolo bazilikos skliautais. Programa „Et gloria Dei est“ Krzysztof Karcz (Lenkija) ir Darius Klišys (Lietuva) pakvies pasiklausyti vargonų ir birbynės skambesio. Koncerte išgirsite gražiausius liturginės klasikos kūrinius, tarp kurių rasite J. S Bacho, G. F. Handelio ir F. Mendelssohn-Bartholdy šedevrus.
Spalio 9 d. Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijos erdves muzikos spalvomis nutapys Nacionalinės Lvovo filharmonijos ukrainietiškų fleitų (sopilkų) kvartetas „Dudalis“ (Ukraina).

Talentingų, nacionalinių konkursų laureatų kolektyvas pristatys ne tik unikaliai skambančias ukrainietiškas melodijas, bet ir gerai žinomas klasikos bei šiuolaikinės muzikos kompozicijas.

Virtuoziškai skambantys instrumentai bus palydimi ypatingos grojimo technikos – balso moduliacijų.
Muzikinė programa „Florilegium musicum“, įvyksianti spalio 16 d. Beatričės KleizaitėsVasaris menų galerijoje, yra tarsi aliuzija į šių metų festivalio meninę idėją – Florilegium musicum – tai senosios muzikos katalogas, arba analogija, apimanti įvairiažanrę muzikos kūrybą. Dariuszas Hajdukiewicz’ius (Lenkija), barokinių nešiojamų vargonų (truhenorgel) virtuozas ir Darius Klišys (Lietuva) – birbynė, pristatys dar vieną, kruopščiai atrinktą barokinių kompozicijų puokštę, be kurios nebūtų įmanoma įsivaizduoti šių metų festivalio „muzikinio katalogo“.

Spalio 23 d. festivalio organizatoriai kviečia pasinerti į pašėlusius džiazo muzikos „gundymus“. Vienas įtakingiausių Lenkijos saksofonininkų, džiazo žvaigždė – Grzech’as Piotrowskis ir jo kvartetas (Lenkija): Piotr Matusik – pianinas, Jan Wierzbicki – bosas, Krzysztof Gradziuk – būgnai, Marijampolės kultūros centre kiekvieną užburs fenomenalia džiazo programa „One World“ („Vienas pasaulis“). Grzech Piotrowski, subūręs „Pasaulio orkestrą“, vienijantį muzikantus, kalbantis visiems bendra sielos muzikos kalba, dalį to bendrumo pristatys ir šių metų festivalio klausytojams. Tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Morgaine“ (Lietuva, Vokietija): Mirjam-Luise Münzel (Vokietija) – išilginė fleita, Alina Rotaru (Vokietija) – klavesinas, Darius Stabinskas (Lietuva) – barokinė violončelė, muzikinėje programoje „Crepuscolo – muzika tarp sutemų ir aušros XVI ir XVII amžiuose“ meistriškai atliekama baroko muzika atskleis įvairius šviesos, prieblandos ir tamsos atspalvius XVI – XVII amžiaus muzikoje. Koncertas įvyks spalio 30 d., Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje.

Lapkričio 5 d., festivalio uždarymo proga klausytojai laukiami multimedijiniame muzikos ir vaizdo performanse – „Barokas eina į gatves“. Muzikinis projektas jungs kelis skirtingus žanrus – baroko ir džiazo muziką, video meną, gyvą atlikimą, sykiu vizualizuojant baroko ir džiazo muzikos audinį lygmenimis. Skirtingų meno žanrų simbiozę džiazinėmis improvizacijomis įprasmins saksofonininkas Kęstutis Vaiginis (Lietuva), Darius Klišys (Lietuva) – birbynė, Marek Toporowski – (Lenkija) – Hammondo vargonai, klavesinas ir styginių kvartetas „Mettis“ (Lietuva). Koncerte skambės Antonio
Vivaldi, Johann Sebastian Bach, Tarquinio Merula, Johann Heinrich Schmelzer kūrinių aranžuotės ir
Kęstučio Vaiginio, Ryszard Borowski originalios kompozicijos. Koncertas vyks Marijampolės kultūros
centre.

Daugiau informacijos: www.reversio.org

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE