Pagrindinis > Naujienos > „Žemynėle, Žiedkelėle, pakylėk mūsų rankų darbus!“

„Žemynėle, Žiedkelėle, pakylėk mūsų rankų darbus!“

Pagaliau pavasaris! Žemė savo kelionėje aplink Saulę pasiekė orbitos tašką, vadinamą pavasario lygiadieniu. 1971 metais pavasario lygiadienį Jungtinės Tautos paskelbė Pasauline žemės diena. Nuo 1992 metų Pasaulinė žemės diena minima ir Lietuvoje. Taigi dabar pats laikas gydyti gamtai žmonių padarytas žaizdas, pagerbti ją, juk meilė savo kraštui auga darant gerus darbus.

Šiemet kovo 20 – oji – Žemės diena – buvo ypatinga. Ne tik sulaukėme astronominio pavasario, bet su pavasario lygiadieniu sutapo ir dar vienas gamtos reiškinys – saulės užtemimas. Kadangi šį gana retą gamtos stebuklą stebėti „plika akimi” pavojinga, tai Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bendruomenė pusiaudieny sporto salėje susirinko netradiciškai pasveikinti Saulės ir paminėjo Pasaulinę žemės dieną. Renginį pradėjo muzikos mokytoja Žydrūnė Zubrickienė. Ji savo dainą paskyrė Saulei, Žemės motulei, savo spinduliais šildančiai ir laimingas dienas dovanojančiai. Po to žodį tarė geografijos mokytoja Nijolė Birštonienė. Ji mokyklos bendruomenei papasakojo apie Žemės dienos paminėjimo svarbą, pavasario ekvinokciją, saulės užtemimą. Pabrėžė, kad „su gamtos reiškiniais šiandien reikia elgtis labai pagarbiai. Jei mes mylėsime Žemę, ji mylės mus”. Tada salėje ratais susėdę moksleiviai skambant „Kastanedos” dainai „Truputį laimės” meniškai žongliruodami popieriniais kavos puodeliais pagerbė Žemę ir pasidžiaugė sugrįžusiu pavasariu, atnešusiu mums atgimimą ir džiaugsmą.

Renginio organizatorės Nijolė Birštonienė, Žydrūnė Zubrickienė ir Laima Vaičiūnienė taip pat akcentavo ir pasiruošimą šventei. Jis sutelkė moksleivius bendram tikslui, o gamtos ir muzikos pamokos tikrai padėjo ugdyti vaikų bendruomeniškumą, pagarbą vienas kitam, harmoningus tarpusavio santykius be pykčio, patyčių ir keiksmų. Ne veltui mūsų klasikas Kristijonas Donelaitis kvietė visus žmones mokytis iš gamtos.

Beje, kovo 20 – ąją pirmą kartą pasaulio istorijoje švenčiama ir Laimės diena. Norėtųsi tikėti, kad šis gražus renginys suteikė mūsų mokyklos bendruomenei tikrai nepakartojamų įspūdžių ir  leido jaustis laimingais sutikus grįžusį pavasarį.

Jurgita PAPEČKYTĖ

Laima VAIČIŪNIENĖ

jquery photo viewerby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite