Automobilių rinka jau kurį laiką išgyvena pokyčius, tiesiogiai susijusius su žaliosios energetikos integracija į transporto sektorių. Automobilių elektrifikacijos procesas pastaruoju metu įgauna vis daugiau reikšmės visame pasaulyje, o didžiausi automobilių gamintojai investuoja šimtus milijonų dolerių tam, kad jų gaminami elektromobiliai būtų kaip įmanoma taupesni, kokybiškesni bei, žinoma, patogūs kasdieniam jų naudojimui.
Bene didžiausią progresą elektromobilių ir „Plug-In“ hibridų gamyboje įgyvendino puikiai žinomas vokiečių automobilių pramonės milžinas „BMW“. „BMW“ dar 2011 metais pristatė „BMW i“ seriją, o su ja pasirodė ir du pirmieji šios serijos modeliai – „i3“ bei „i8“. Šiuos modelius dar ir šiandien galima išvysti gatvėse, tačiau, tikėtina, jog kur kas dažniau pavyks pamatyti begalę kitų hibridinių ar visiškai elektrinių „BMW“ modelių. Pasak AVKParts specialistų, nors „BMW“ gamintojas šiandien gamina tiek elektrinius, tiek vidaus degimo variklius turinčius automobilius, tačiau jau 2027 metais jis planuoja visiškai sustabdyti vidaus degimo variklių gamybą.
Aplinkai draugiški ir inovatyvūs sprendimai
Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog nustojus gaminti vidaus degimo variklius turinčius automobilius, visas dėmesys bus skiriamas elektra varomų transporto priemonių gamybos plėtrai, tačiau pasak „BMW“, elektrinės transporto priemonės nebūtinai bus pagrindiniu kompanijos gaminamu produktu. Kaip teigia pats „BMW“ gamintojas, tikėtina, jog ateityje vandenilinių variklių technologijos gali tapti gerokai pranašesnėmis bei populiaresnėmis, lyginant jas su elektromobilių technologijomis. Dėl šios priežasties „BMW“ jau dabar investuoja į vandenilinių automobilių gamybą bei visai neseniai pristatė koncepcinį „BMW i5X Hydrogen“ modelį. Vandeniliu varomi automobiliai visiškai neteršia aplinkos, nes vandenilio degimo metu į atmosferą išsiskiria ne kas kitas, o įprasto vandens garai. Taip pat svarbu paminėti ir tai, jog priešingai nei elektromobilių, vandeniliniu kuru varomų automobilių nuvažiuojamam atstumui įtakos nedaro nei oro temperatūra, nei kitos sąlygos. Galiausiai, pilną baką vandenilio dujų galima pripildyti vos per kelias minutes. Kaip teigia AVKParts specialistai, visos šios naujos technologijos savybės leidžia aiškiai suprasti vandenilinių transporto priemonių pranašumą.
Ekologiškumą skatinančių technologijų integracija
Žinoma, vandeniliniu kuru varomų transporto priemonių gamyba yra dar tik pradedama, o pati technologija yra nauja, todėl „BMW“ dar reikia laiko, kol bus galima pradėti masinę vandeniliu varomų transporto priemonių gamybą. Taip pat reikia suprasti, kad vandenilis yra itin degios dujos, todėl ir pačiuose automobiliuose turi būti suprojektuotos specialiai tam pritaikytos dalys. Bet kokiu atveju, panašu, jog „BMW“ gamintojo vizija yra tiesiogiai nukreipta į žaliosios energijos panaudojimą jų gaminamose transporto priemonėse. Tiek elektriniai, tiek ir vandeniliniu kuru varomi automobiliai yra mažiau taršūs, lyginant juos su įprastais vidaus degimo variklius turinčiais automobiliais. Svarbu pabrėžti ir tai, jog „BMW“ dėmesį skiria savo dėmesį ne tik įprastiems žaliąja energija varomų automobilių gamybai, tačiau taip pat ir sportiniams modeliams. Tai jiems leidžia išlaikyti didesnę rinkos dalį bei įrodyti pasauliui, kad yra vienas iš pirmaujančių gamintojų transporto technologijų sferoje. Vienas iš puikių įrodymų, jog žaliosios energijos technologijos gali derėti su sprotiškumu – „BMW i4 M50“. Trumpiau tariant, tai yra „M“ serijos automobilis, turintis ne vidaus degimo, tačiau visiškai elektrinį variklį. Šis automobilis geba vairuotojui perteikti tas pačias sportiškas emocijas bei adrenaliną, tačiau užtikrinti mažesnę aplinkos taršą bei ekonomiškesnį jo eksploatavimą.
Kiekvienam „BMW“ vairuotojui verta žinoti, kad originalias bei gamintojo kokybės reikalavimus atitinkančias dalis galima patogiai įsigyti https://www.avkparts.lt/bmw-dalys/ internetinėje parduotuvėje. Čia dirbantys profesionalūs konsultantai visuomet padės rasti pačią tinkamiausią dalį bei pasirūpins greitu jos pristatymu visoje Lietuvoje.