Pagrindinis > Kitos temos > 3 patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti išimamus protezus

3 patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti išimamus protezus

Išimamieji dantų protezai – vis dar vienas iš populiariausių dantų atkūrimo būdų, pagerinančių gyvenimo kokybę daugeliui žmonių. Vis dėlto, norint mėgautis dailia ir sveika šypsena, reikia pasirūpinti tinkama protezų priežiūra ir nešiojimu. Atsižvelgiant į tai, straipsnyje pateikiami naudingi odontologų patarimai, leisiantys džiaugtis patogiais ir saugiais protezais.

1. Tinkamai valykite protezus ir burnos ertmę

Kaip ir natūralius dantis, taip ir protezus būtina reguliariai valyti ir prižiūrėti. Tiek ant jų, tiek tarpdančiuose kaupiasi maisto likučiai ir apnašos, o tai palanki terpė daugintis bakterijoms. Todėl ilgainiui gali išsivystyti uždegimas, kuris kelia pavojų dantenoms ir likusiems natūraliems dantims (jeigu atkurti tik keli dantys).

Protezus patariama valyti ryte, vakare, idealiu atveju – po kiekvieno valgio. Išėmę protezą, jį nuplaukite po šiltu tekančiu vandeniu ir išvalykite šepetėliu su mažo abrazyvumo pasta. Nakčiai protezą taip pat išvalykite ir įmerkite į specialų dezinfekcinį skystį. Atsikėlę ryte, išimkite protezus iš tirpalo, išvalykite ir užsidėkite. Svarbu paminėti, kad protezų negalima laikyti karštame vandenyje ir naudoti šepetėlių su itin kietais šereliais.

2. Venkite tam tikrų maisto produktų

Visi žinome, kad dantų protezavimas – patvari natūralių audinių atkūrimo priemonė, tačiau yra tam tikrų maisto produktų, kurių vertėtų vengti. Patariama nekramtyti labai kieto maisto, pavyzdžiui, riešutų, gabalinio cukraus, nes protezas gali įskilti ar net sulūžti. Taip pat patariama vengti lipnaus, tąsaus maisto, pavyzdžiui, guminukų, karamelinių saldainių ar kramtomosios gumos.

Be to, specialistai rekomenduoja vienu metu valgyti ar gerti tik karštą arba šaltą maistą bei gėrimus. Kadangi protezo gamybai naudojamos medžiagos, kurios reaguoja į temperatūrų pokyčius (medžiagos plečiasi arba traukiasi), nuo staigių temperatūros pokyčių proteze ilgainiui gali atsirasti įskilimų.

3. Reguliariai lankykitės odontologo kabinete

Tiek natūralius, tiek protezuotus dantis būtina prižiūrėti ir stebėti, ar nėra pakitimų. Reguliarią burnos higieną patariama atlikti kas 6 mėnesius, o apsilankyti pas profesionalų odontologą apžiūrai bent 1 kartą per metus. Savo srities specialistai įvertins tiek burnos ertmės, tiek audinių būklę. Taip pat – suteiks naudingą informaciją, kaip tinkamai prižiūrėti dantis, ko vengti, atsakys į kitus rūpimus klausimus.

Profesionaliai atliktas protezavimas ir tinkama priežiūra leidžia mėgautis maistu, atsikratyti kompleksų, galiausiai, išvengti rimtesnių sveikatos problemų, kurias sukelia pakitimai žandikaulio srityje. Norint sužinoti plačiau apie profesionalią protezavimo procedūrą ir protezus, galima spausti čia ir išsamiau susipažinti su ilgalaike investicija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE