Pagrindinis > Naujienos > Ant automobilio užkrito varveklis – ką daryti?

Ant automobilio užkrito varveklis – ką daryti?

 

Klausimas:

Netoli daugiabučio buvau pasistatęs mašiną. Grįžęs atgal pamačiau nemalonią staigmeną: užkritęs varveklis įbrėžė automobilio stogą. Ar už tai galiu gauti kompensaciją? Kur turėčiau kreiptis?

Atsako Teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus patarėjas Audris Kutrevičius.

Pirmiausia svarbu žinoti, kad už sau priklausančių pastatų priežiūrą pagal įstatymus atsako pastato savininkas arba valdytojas, todėl kiekvienas pastato savininkas turi laiku valyti nuo stogų varveklius ir kitus sniego ar ledo darinius, pašalinti irstančias pastato dalis. Savininkas taip pat  gali pasamdyti tuo užsiimančią bendrovę. Jei nė vieno šių dalykų jis nepadaro, turi padengti nuostolius.

Jei vis dėlto savininkas savo pastatu rūpinosi netinkamai ir ant jūsų automobilio užkrito nuo pastato atskilęs varveklis ar apledėjęs sniego gabalas, pirmiausia reikia kreiptis į policijos pareigūnus, kad šie užregistruotų įvykį. Tada svarbu tai, ar Jūsų automobilis apdraustas „Kasko“ draudimu. Jeigu taip – kreipkitės į bendrovę, kurioje apdraustas automobilis. Ji kompensuos Jums patirtą žalą.

Jeigu automobilis „Kasko“ draudimu neapdraustas, galite kreiptis į teismą reikalaudami, kad pastato savininkas ar valdytojas atlygintų Jums Jūsų patirtus nuostolius. Todėl remontuodami automobilį būtinai išsaugokite visus čekius ir kitus dokumentus, įrodančius, kad patyrėte  išlaidų, kurias teismas gali pripažinti nuostoliais.

Į teismą kreiptis ir reikalauti nuostolių atlyginimo iš pastato savininko galite ir tuo atveju, jei žiemą pats patyrėte sveikatos sužalojimų, užkritus varvekliui ar paslydote ant nenuvalyto šaligatvio. Pirmuoju atveju Jums žalą atlyginti turėtų pastato savininkas ar valdytojas, antruoju – šaligatvių priežiūra besirūpinanti bendrovė.

Tačiau patirtą žalą bet kokiu atveju turėsite įrodyti. Jeigu Jums prireikė pirmosios pagalbos, apie situaciją paliudyti gali Jums  padėti iškviesti medikai. Padėti Jums gali ir kiti netoliese buvę liudininkai, matę įvykį. Taip pat aplinkiniai arba artimieji, su kuriais buvote nelaimės metu, turėtų nufotografuoti įvykio vietą. Tai taip pat pasitarnaus kaip įrodymas.

Svarbu žinoti, kad galite reikalauti atlyginti ir negautas pajamas bei neturtinę žalą, kurios dydį nustatys teismas.

Jeigu esate daugiabučio namo gyventojas ir nuo Jūsų namo stogo nukritęs varveklis sužalojo žmogų arba sugadino automobilį, žinokite, kad egzistuoja tikimybė, kad nuostolius atlyginti turės visi namo gyventojai. Taip įvyks tuo atveju, jei Jūsų namo bendrija nesamdo jokios bendrovės, kuri įsipareigotų atlikti pastato priežiūrą, tinkamai šios priežiūros neatlieka pati ir Jūsų namas nėra draustas bendrosios civilinės atsakomybės draudimu. Todėl verčiau nelaukite, kol nutiks nelaimė, ir prižiūrėkite savo namus.

Šiame atsakyme pateikiama tik bendro pobūdžio informacija, kuri neturėtų būti vertinama kaip oficialus teisės aiškinimas ar konkrečiu atveju priimtas sprendimas.

Daugiau informacijos teisinio švietimo klausimais ieškokite Teisingumo ministerijos interneto svetainėje http://www.tm.lt/klausimai/duk

3 komentarai(-ų) “Ant automobilio užkrito varveklis – ką daryti?

  1. Tokiais atvejais kasko draudimas tikrai labai praverčia, ypatingai jei apgadinimas rimtesnis. Smulkesnes dali galima užsisakyti pačiam ir pasikeisti ar paprašyti nusimanančio draugo.

  2. Man buvo užkritęs varveklis ir įskėlė langą, tiesa, nelabai daug. Stiklo keisti nereikėjo, tik užstaisyti įdaužą. Kainavo ne daug, tai labai džiaugiuosi ir pastačius auto pasižiūriu, ar nekabo koks pavojus virš stiklo :))

  3. Buvo ir man nemažas nukritęs, gerai, kad stiklo neišdaužė. Tačiau sulankstė valytuvą. Jau radau internete ir užsisakiau. Tikiuosi kokybė bus tokia apie kokią žmonės ir kalba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE