Pagrindinis > Dėmesio! > Antrosios B. Jakučionytės knygos „Mano karūna nematoma“ pristatymas Marijampolėje

Antrosios B. Jakučionytės knygos „Mano karūna nematoma“ pristatymas Marijampolėje

 

Spalio 18 d., antradienį, 17.30 val.,  Marijampolėje, P.Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 20), vyks susitikimas su dviejų knygų autore Birute Jakučionyte.

Visuomenei autorė žinoma kaip keturių vaikų mama, aktyvi veikėja, renginių organizatorė ir vedėja, talentinga ir labai drąsi moteris. „Mano karūna nematoma“ – tai pirmosios autorės knygos „Moteris iš raudonos Audi“ tęsinys, kurią 2014 m. išleido psichologijos studija „Menas būti“.

Birutė Jakučionytė gimė 1974 m. Suvalkijoje, Vilkaviškio rajone. Augo drauge su keturiomis seserimis ir trimis broliais, Marijampolėje įgijo pradinių klasių mokytojos išsilavinimą. Šiuo metu autorė gyvena Anglijoje, Vakarų Sasekse, augina keturis sūnus, groja su gongais, vysto savo  verslą ir tebeorganizuoja socialinius projektu sLietuvoje: „Kamšteliųvajus“, „Sumanios mamos erdvė“. Savo patirtis emigracijoje Birutė aprašo tinklaraštyje www.jakucionyte.lt

Išskirtinis B. Jakučionytės bruožas – drąsa būti atvirai iki pačių savo sielos gelmių, atvirai ir viešai pasakoti slapčiausius asmeninius išgyvenimus.

Antroje savo knygoje B. Jakučionytė pasakoja apie šeimos, susilaukusios keturių sūnų, griūtį ir skyrybas, apie  autorės sprendimus gyventi savo gyvenimą plačiu mostu, čia ir dabar, kad ir kas benutiktų. Knygoje B. Jakučionytė prisimins ir savo vaikystę, paauglystę, tėvų, brolių ir seserų santykius.

Susitikimą Marijampolėje organizuojanti rankdarbių „Nesapnuok“ kūrėja, viena iš asociacijos Kūrybinės dirbtuvės „Prie meno“ įkūrėjų, Aistė Rutkauskienė pasakoja: „Man labai patiko pirma Birutės Jakučionytės knyga „Moteris iš raudonos Audi“, tačiau tos knygos pristatyme dalyvauti nepavyko, todėl pamačiusi skelbimus apie antrąją šios autorės knygą parašiau jai, kad noriu organizuoti knygos pristatymą Marijampolėje. Man gera prisidėti prie įdomių žmonių veiklos.“

Abi šios aktyvios moters parašytas knygas sunku priskirti kokiai nors kategorijai ar žanrui. Apie tokias knygas nekalba kritikai, jų neapdovanoja premijomis, nereklamuoja madingi žurnalai, tačiau jos keliauja iš rankų į rankas, lyg būtų uždraustos. Apie B. Jakučionytės gyvenimo istoriją šnabždasi draugės, dukros ir mamos, diskutuojama susiėjimuose ir slaptose internetinėse grupėse, nes jos knygose daug kas atpažįsta save.

Knygas redagavusi Lina Tamuksako: „Jau pirmoji Birutės knyga „Moteris iš raudonos Audi“ buvo skausmingai atvira, apnuoginanti sielą iki pat šerdies. Šioji istorija, pirmosios knygos tęsinys, glumins ar netgi šokiruos dar labiau. Ją skaitant skaudės, nes nori nenori su pagrindine heroje teks viską pereiti kartu. Kentėti, abejoti, ieškoti atsakymų ir taip pat gyti.“

„Mano karūna nematoma“ – apie kiekvieną, patyrusį fizinį ir psichologinį smurtą. Manau, kad apie TAI reikia rašyti. Reikia kalbėti ir netgi rėkti, kad tie šimtai, tūkstančiai skriaustų vaikų ir vis dar tebeskriaudžiamų moterų prabustų. Kad žinotų, jog JIE GALI išsivaduoti iš visą gyvenimą lydinčio baimės ir kaltės jausmo“, – teigia Psichologijos studijos „Menas būti“ įkūrėja, psichologė-psichoterapeutė Alicija Eiliakas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE