Liepos 16 d. Vištytyje ant Ilgojo kalno lankytojams duris atvėrė Vištyčio vėjo malūnas.
1925 m. vištytietis Jonas Kanapkis ant kalno, trijų kelių sankryžoje, pastatė medinį vėjo malūną. Įrangą atsivežė iš Vokietijos.
Vėjo sparnai sukosi iki Antrojo pasaulinio karo. Netekęs sparnų, malūnas seno ir nyko. Prieš 20 metų Vištyčio regioninio parko simboliu tapęs malūnas sulaukė vilčių atgimti.
Į istorinio malūno atvėrimo šventę susirinko ne tik gausus svečių pulkas, bet ir malūno prikėlimo iniciatoriai. Mecenato vištytiečio Donato Kazlausko rūpesčiu malūnas iš savininkų buvo išpirktas ir perduotas Vilkaviškio savivaldybės globon.
Kartu su Valstybės saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, parengus projektą, renovavimo darbus atliko UAB ,,Vilkasta“ (direktorius Aloyzas Beržanskis). Aplinkos ministras Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, Valstybės saugomų teritorijų tarnybos viršininkas Albertas Stanislovaitis, meras Algirdas Neiberka ir Regioninio parko direktorius Nerijus Paškauskas perkirpo juostelę, atvėrusią duris į prieškario medinės architektūros šedevrą. Pasak Vištyčio seniūno Bronislovo Politos, atgimęs malūnas – puiki dovana Vištyčio miesteliui, švenčiančiam 450 metų jubiliejų.
Malūno atidarymo šventę vedė Regioninio parko kultūrologė Irena Gagienė, koncertavo ansamblis ,,Šilojai“ (vadovė I. Krapavickienė).
Vištytį papuošęs malūnas, ežeras, pažintiniai takai – puiki trauka turistams, miestelio svečiams.
Labai smagu, kad toks senas statinys atgijo. Ir nenudažytas kokiomis ryškiomis spalvomis. Atrodo labai autentiškai, džiaugiuosi.