Pagrindinis > Naujienos > Bendrauti, pažinti, suprasti, susitikti, būti, dalintis…

Bendrauti, pažinti, suprasti, susitikti, būti, dalintis…

Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė Snaiguolė Raguckienė tik ką grįžusi iš Dubrovnike (Kroatijoje) vykusios 48-osios pasaulio mokyklų bibliotekų asociacijos konferencijos „Pasaulio mokyklų bibliotekų transformacija – skirtumai ir panašumai“, pasidalino įspūdžiais apie konferencijos veiklas bei sutiktus tūkstančius žmonių, kurie konferencijoje skelbė pasauliui savo mintimis, sklaida ir mainais, mokyklų bibliotekų problemis ir tendencijomis, užmegzė ryšius su daugelio pasaulio šalių bibliotekininkais.

Dubrovnikas garsėja savo išdidžiu grožiu, ir niekaip negali nesutikti, kad šis Viduržemio jūros perlas yra puiki simbolinė vieta rengti konferenciją mokyklų bibliotekininkams. Kroatai daug prisidėjo prie įvairių žmogaus veiklos sričių. Nuo garsaus „ateities išradėjo“ Nikola Tesla iki modernaus elektromobilio superžvaigždės Mate Rimac. Turėdamas savo turtingas ir ilgalaikes tradicijas, Dubrovnikas nepaprastai prisidėjo prie kultūros ir mokslo. Kroatai yra žinomi, kaip svetinga tauta. Jie sakė, kad surengti šią konferenciją jiems garbė ir privilegija.

Konferencija suteikė erdvę praktikams pasidalinti savo patirtimis apie tai, kur esa mokyklų bibliotekos šiandien ir kaip reikėtų kurti jų ateitį. Konferencijos metu atsirado galimybė skatinanti įvairių formų idėjas, sklaidą ir mainus apie pasaulinę mokyklų bibliotekų veiklą.Tai buvo puiki proga daugiau sužinoti apie mokyklų bibliotekų problemas ir jų tendencijas interneto pagalba (WoW) tarp viso pasaulio bibliotekininkų. Tai bibliotekininkų dialogai apie mokslinius tyrimus ir geriausią praktiką mokyklų bibliotekose tiek vietiniu, tiek tarptautiniu mastu. Mokyklų bibliotekų langas į pasaulį (WOW) turi du pagrindinius elementus: 230 šalių mokyklų bibliotekų aprašai, prieiga prieinama visiems ir pasaulio mokyklų bibliotekų vaizdų galerija. „Windows of the World“tapo  galimybe konferencijos dalyviams trumpai (per 5 minutes) pasidalinti apie mokyklų bibliotekų padėtį savoje šalyje, jų asociacijos pasiekimus ir iššūkius, visus svarbiausius dalykus ar sunkumus. Tai padėjo susidaryti bendrą vaizdą apie pasaulio mokyklų bibliotekas.

Pagrindinis konferencijos tikslas – pasidalinti šiuolaikinės mokyklos bibliotekos praktika, susipažinti su mokyklos bibliotekos misija, vizija ir vaidmeniu skaitmeninėje visuomenėje, aptarti mokylkų bibliotekų programas bei sukurti pasaulinius ateities bendravimo ryšius, išlaikyti aukštą konferencijos pranešimų kokybę. Konferencijos programą pateikti turiningai ir išsamiai pavyko. Ši konferencija, tai puikus momentas mokyklų bibliotekų teorijos ir praktikos tobulinime.

Konferencijoje patirtimi dalinosi mokyklų bibliotekininkai, mokytojai, administratoriai, tyrėjai, mokslininkai iš įvairiausių pasaulio šalių. Jie diskutavo apie mokyklų bibliotekų inovacijas, informacijos srautą ir jos įtaką ugdymui, dalinosi nuomonėmis apie mokyklos bibliotekos ateitį. Konferencijos dalyviai  pranešimų metu, darbo grupėse, susitikimuose aptarė, keitėsi idėjomis apie mokyklų bibliotekų tendencijas, informacinio raštingumo, skaitymo skatinimo, informacijos paieškos ir atrankos bei kitas mokyklų bibliotekų problemas. Pranešėjai savo pasisakymuose kalbėjo apie naujausius mokslinius tyrimus, dalinosi  mokyklų bibliotekų gerąja patirtimi  iš įvairių pasaulio šalių. Konferencija suteikia erdvę visiems, kuriems įdomu švietimas ir bibliotekos, įsitraukė į aktyvias diskusijas, užmegė ryšius su draugais ir naujais kolegomis. Įsimintini pranešėjai Vanja Jurilj, Davidas V. Loetscheris, Blanche Woolls, Rossas Toddas. Blanche Woolls – puikus žmogus. Ji kuruoja Lietuvos mokyklų bibliotekų asociaciją.

Konferencijos dalyviai buvo kviečiami į specialiųjų interesų grupių posėdžius, kuriuose buvo suteikiama galimybė dalintis klausimais, pokyčiais, idėjomis ir projektais jų specializuotoje srityje: vaikų ir jaunimo literatūra, tarptautinė plėtra, informacinis raštingumas, informacijos ir ryšių technologijos, tarptautinis dėmesys, mokyklos bibliotekos ugdymas, mokyklos bibliotekos tyrimai ir kt.

Konferencijos metu vyko regioniniai susitikimai: Europos, JAV, Kanados, Pietų Azijos, Rytų Azijos, Lotynų Amerikos ir Karibų jūros, Afrikoje į pietus nuo Sacharos, Okeanijoje ir kt. Kiekvienam posėdžiui pirmininkavo regiono direktorius arba paskirtasis asmuo. Temos, kurios buvo svarstomos regioniniame susitikime, susijusios su laimėjimais, problemomis ir iššūkiais regione bei idėjomis, kuriomis siekiama dalintis.

Konferencijoje vyko aukcionai: tylus aukcionas – paaukoti daiktai iškabinami ant parodos ir pridedamas pirkimo lapas. Asmuo, pasiūlęs didžiausią kainą dienos pabaigoje, laimi prekę, didysis aukcionas – iškilmingos vakarienės metu didžiajam aukcionui buvo skirti išskirtiniai daiktai. Iš šių aukcionų surinktos lėšos bus naudojamos tokiems projektams kaip: “Knygos vaikams“, knygų vaikams pirkimui besivystančiose ar stichinių nelaimių paveiktose šalyse, „Parama nariui“ programa, pagal kurią mokyklų bibliotekininkams ir kitiems asmenims bus skiriamos stipendijos, lyderystės apdovanojimai.

Konferencija žavėjo tuo, kad dauguma susirinkusių buvo vyresnio amžiaus žmonės, kurie į klausimą, ko jie čia atėjo, dažniausia atsakydavo – mokytis. Žodis ,,mokytis” čia reiškia bendrauti, pažinti, suprasti, susitikti, būti, dalintis, gauti, duoti, juoktis, apsikabinti, linkėti gero, kartu kurti. Tai parodo bibliotekų transformaciją.

Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio susitikimai vyksta  nuolat, o jų pagrindinis tikslas – pasidalinti naujovėmis, interaktyviais darbo metodais, gerąja patirtimi.Tad po šio pranešimo Marijampolės savivaldybės mokyklų bibliotekininkai keitėsi idėjomis, išsakė problemas, tendencijas, bendravo ir bendradarbiavo. Buvo apžvelgti geriausios praktikos mūsų savivaldybės  mokyklų bibliotekose. Mokyklos biblioteka atvira iššūkiams ir pokyčiams, kurių pagrindinis tikslas – padėti sėkmingai augti mokiniui, mokytojui ir visai bendruomenei. Marijampolės savivaldybės mokyklų bibliotekininkai siekia ugdymosi sėkmės. Todėl visiškai pritaria buvusiai Lietuvos mokyklų bibliotekų asociacijos pirmininkei Rimai Noreikienei, kuri sako: „Labai svarbu bendrauti su savo profesine bendruomene, nes dažniausiai bibliotekininkai dirba po vieną. Todėl tiesiog būtina susitikti, kalbėtis, išsakyti savo problemas. Gal tai išties suteikia saugumo ir reikalingumo jausmą“.

Marijampolės savivaldybės mokyklų bibliotekininkų būrelio pirmininkė Snaiguolė Raguckienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE