Pagrindinis > Kitos temos > Būdai, kaip vaikus supažindinti su gyvąja gamta

Būdai, kaip vaikus supažindinti su gyvąja gamta

Vienas geriausių būdų, kaip galite praleisti laiką su šeima – susiplanuoti išvyką į gamtą. Gamtos tyrinėjimas yra labai svarbus vaiko gyvenime, kadangi tuo metu mažyliai gali atrasti daug naujų ir įdomių dalykų, praturtinti savo žinių bagažą, susipažinti su skirtingais augalais ir gyvūnais. Tokiu būdu yra stiprinamas vaiko ryšys su gamta, ugdoma pagarba jai ir rūpestis ja. Tad, jei ir jūs norėtumėte savo vaiką supažindinti su gyvąja gamta, šiame straipsnyje pateiksime keletą būdų, kaip galėtumėte tai padaryti.

Laukinių gyvūnų stebėjimas arba žaidimai

Vienas iš būdų, kaip galite vaiką paskatinti domėtis gamta – ieškoti gyvūnų paliktų pėdsakų. Tai gali būti – gyvūnų ir paukščių palikti įspaudai žemėje, jų išrauti augalai ar apgraužti medžiai. Visa tai padės susipažinti, kaip gyvūnai elgiasi gamtoje, o taip pat ir paskatins vaiko vaizduotę. Nepamirškite sugalvoti ir įvairių žaidimų, kurie būtų susiję su gyvąja gamta. Tarkime, vaikščiodami po mišką, paprašykite vaiko įvardinti kuo daugiau medžių, kuriuos jis šiuo metu mato ir atpažįsta. Be to, galite naudoti ir žaislines gyvūnų figūrėles, kurios dar labiau paskatins domėjimąsi gyvūnais ir padės lengviau juos atskirti. Didelį jų asortimentą galite rasti, užsukę į šią nuorodą – https://www.eripo.lt/zaislai/zaisliniai-gyvuneliai/.

Gamtos fotografavimas

Ne paslaptis, jog daugelis vaikų mėgsta fotografuoti – patys užfiksuoti juos dominančius dalykus. Būtent dėl to suteikite vaikui galimybę fotografuoti gamtoje. Tai jūsų atžalai gali padėti įvertinti gamtos grožį, skatinti jo kūrybiškumą, pažvelgti į pasaulį iš naujos perspektyvos. Vaikai įkvėpimo randa visur – gėlių žieduose, fiksuojant gamtos pokyčius skirtingais metų laikais ar stebint paukščių gyvenimą. Duokite jiems laisvę kurti ir patiems stebėti pasaulį.

Sodininkystė

Jei turite sodą ar lauko erdvę, būtinai ją išnaudokite ir pasiūlykite vaikui išmėginti sodininkystę. Priklausomai nuo atžalos norų, čia jis gali užsiimti gėlių ar daržovinių augalų sodinimu, derliaus rinkimu, laistymu bei kitomis panašiomis veiklomis. Dažnam vaikui itin patinka matyti, kaip jo sodintas mažas daigelis išauga į tai, kas sukrauna žiedus ar mezga vaisius. Realiai matomas rezultatas suteikia didelį pasitenkinimo jausmą ir, žinoma, ugdo meilę gamtai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE