Pagrindinis > Namai > Būstas > Būsto remonto paskola: kaip pasirinkti geriausias sąlygas?

Būsto remonto paskola: kaip pasirinkti geriausias sąlygas?

Ar verta imti paskolą būsto remontui?

Labai sunku atsakyti į klausimą, ar verta imti paskolą ne tik remontui, bet ir dar kam nors. Žinoma, kad mūsų piniginei būtų geriau ir pelningiau, jei, užuot ėmę paskolą, iš pradžių sukauptume reikiamą sumą ir tik tada išleistume tam, kam jos reikia. Paskolos grąžinimas yra atvirkštinis taupymas.

Tačiau gyvenime pasitaiko įvairių situacijų, kaip staigaus kraustymosi būtinybė ar kambario paruošimas vaiko gimimui. Tuomet geresnis pasirinkimas atrodo pasiskolintais pinigais atlikti remontą ir grąžinti įmokas.

Paskola siejama su palūkanomis ir papildomais mokesčiais, kurie dažnai praktiškai nesiskiria nuo mūsų pasiskolintos sumos. Todėl papildomi pinigai, kuriuos permokame už paskolą, atsieina už tai, kad norime turėti pinigų iš karto, o ne laukti, kol jie bus sutaupyti.

Paskola būsto remontui yra specialios paskirties paskola. Jūs skolinatės pinigus iš banko ar finansinio kreditavimo įstaigos, kad atnaujintumėte savo namą ar butą. Būsto remontas turėtų padidinti turto vertę, todėl šiame kontekste paskola būsto remontui gali būti traktuojama kaip investicinė paskola. Net jei nenaudosite buto ar namo papildomoms pajamoms gauti, jūsų turto vertė po remonto vis tiek padidėja. Štai kodėl kai kurie bankai ir nebankinės finansavimo įstaigos, būsto paskolas remontui traktuoja kaip patikimesnes nei grynųjų pinigų paskolas ir yra pasirengę pasiūlyti jas savo klientams už mažesnę kainą.

Kokia paskola remontui yra pelningiausia?

Remontui reikalingos paskolos tipas priklauso nuo darbų masto ir numatomos jų kainos. Prieš rinkdamiesi paskolą, atidžiai suskaičiuokite visas išlaidas, kurias patirsite. Jos gali apimti:

– medžiagų kaina,

– atlygį už meistrų paslaugas,

– teritorijos paruošimo ir valymo išlaidos,

– poreikis išsinuomoti pakaitines patalpas,

– transporto išlaidos.

Taip pat būkite pasiruošę netikėtoms išlaidoms, kurios padidins numatomas išlaidas, pvz., 10% ar net daugiau. Žinodami, kokios sumos jums reikia, išsirinkite tinkamą paskolą.

Protinga įmoka

Žinant remonto apimtį ir reikalingą sumą, pats metas pagalvoti, kokią įmokos sumą galėsite ir norėsite grąžinti ateityje. Tai tiesiogiai susiję su paskolos terminu. Kuo ilgesnis grąžinimo laikotarpis, tuo mažesnė įmoka. Deja, šio patogumo kaina yra bendros paskolos kainos padidėjimas. Racionaliausia išeitis – rinktis įmoką, kurios dydis nebus per didelė našta namų biudžetui. Šiuo tikslu galite pasinaudoti grynųjų pinigų paskolos įmokų skaičiuokle.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE