Pagrindinis > Namai > Būstas > Esminiai šiuolaikiško interjero principai

Esminiai šiuolaikiško interjero principai

Šiuolaikiškas interjero dizainas nėra griežtai apibrėžtas, todėl laikomas vienu iš sudėtingiausių. Pakankamai dažnai jis tapatinamas su moderniu stiliumi, tačiau tai nėra vienas ir tas pats. Viskas, kas madinga šiuo metu – bene labiausiai šiam dizainui tinkantis apibūdinimas.

Stilius, laužantis taisykles

Siekiant perprasti šiuolaikiško interjero idėjas, verta pažvelgti šiek tiek giliau. Visų pirma, tai nukrypimas nuo tradicinio dizaino principų. Toks stilius nuolat kinta – jis ne kuria, bet laužo anksčiau nustatytas taisykles. Šiuolaikiškoje erdvėje galima rasti skirtingų laikotarpių elementų, kurie sukuria unikalią atmosferą. Modernūs stalai transformeriai ir vintažiniai šviestuvai, minimalistiniai foteliai ir prabangiomis detalėmis dekoruoti veidrodžiai – deriniai, kurie neturėtų stebinti.

Interjero pagrindą daugeliu atvejų sudaro nesudėtingų formų baldai, atviros erdvės ir natūrali šviesa. Šiuolaikiško stiliaus dizainas pasižymi patogumu – akcentuojami žmogaus poreikiai. Dominuoja paprastos linijos ir minimalistiniai raštai. Šilumos ir jaukumo įneša natūralūs audiniai, pastelinės spalvos ir keletas originalesnių formų. Stengiamasi neperkrauti patalpos nereikalingais daiktais – vietoj to paliekama daugiau tuščios erdvės.

Spalvos ir medžiagos

Šiuolaikiško dizaino pagrindą sudaro neutralūs tonai: balti, kreminiai, smėliniai, rudi, juodi ir pilki. Pirmenybė teikiama monochrominei arba itin panašių atspalvių paletei. Ją nesudėtinga atskleisti panaudojant korpusinius baldus, kurių pasirinkimas šiuo metu labai platus: stalai transformeriai, komodos, vitrinos, kavos staliukai ir t. t. Vieningi tonai padeda sujungti atskirus interjero elementus ir sukurti harmonija pavergiančią aplinką.

Tiesa, patariama nebijoti ir įdomesnių spalvų, tokių kaip mėlyna, prigesinta rožinė ar kario. Ryškus aksesuaras, pavyzdžiui, pledas, kilimas ar užuolaidos akivaizdžiai pagyvina kambario įvaizdį. Tokioje erdvėje ypač dera natūralios medžiagos. Linas, šilkas, vilna, medvilnė – tai, kas suteikia aplinkai tekstūros, šilumos ir gylio.

Baldai ir kitos detalės

Kuriant šiuolaikiško stiliaus principų įkvėptą interjerą rekomenduojama rinktis „švarių“ linijų ir lygių, glotnių paviršių baldus. Patariama vengti itin aštrių kampų ir pernelyg sudėtingų formų. Plonas ir grakštus baldų profilis kontrastingai, tačiau itin patraukliai persipina su masyviomis detalėmis. Dar daugiau jaukumo erdvei suteikia šviesios medienos stalai transformeriai, vitrinos ar komodos.

Papildomos šviesos įneša ir stikliniai bei metaliniai paviršiai. Kyla klausimas, kaip juos naudoti savo namuose? Variantų išties nemažai, ir jie patys įvairiausi: stikliniai staliukai su nerūdijančio plieno kojelėmis, šviestuvai, veidrodžiai. Unikalaus dizaino priemonės suteikia individualumo ir žavesio. Visapusiškai išpildytame šiuolaikiško stiliaus interjere reikėtų vengti netvarkingų detalių, tokių kaip nerūpestingai ant sofos ar lovos numestas apklotas ir panašiai.

Apšvietimas ir grindys

Apšvietimas šiuo atveju atlieka itin svarbų vaidmenį. Stalinės ir ant grindų statomos lempos – tai savotiškas meninis pareiškimas, akcentuojantis tiesias arba lenktas linijas. Metalinės jų detalės kontrastuoja su natūraliais audiniais ir atspalviais. Nevengiama naudoti ir pakabinamų šviestuvų. Jie padeda vizualiai reguliuoti lubų aukštį, taip ištaisant galimas disproporcijas.

Grindys – kambario elementas, kuris neretai pamirštamas, tačiau tik ne tokiame interjere. Kartais ant jų įsitaiso ir derančios spalvos kilimas. Ši priemonė ypač praverčia tuomet, kai naudojami stalai (transformeriai arba standartiniai). Tuomet kur kas jaukiau mėgautis skania vakariene su šeima ar draugais. Renkantis kilimą vertėtų atkreipti dėmesį, kad jis būtų vienspalvis arba su kuo mažiau pastebimu raštu.

Perpratus tam tikras paslaptis, sukurti šiuolaikiško stiliaus interjerą kur kas paprasčiau. Tai puiki proga atnaujinti savo namus ir sukurti stilingą, komfortišką aplinką. Kodėl gi naujų metų nepradėjus su nauja energija ir tikslais? Juk tai – puikus būdas suteikti savo gyvenimui daugiau spalvų.

Reklama: korpusiniai baldai

7 komentarai(-ų) “Esminiai šiuolaikiško interjero principai

  1. aš nuo vaikystės pripratinta, kad namuose turi būti kilimų, bet tas dulkių kaupimas niekad per labiausiai nedžiugino, tai net buvau vienu momentu atsisakius kilimų, kol draugė nepapasakojo, kad veža kilimus vitaresta.lt kad išvalytų.. džiaugiuosi dabar vėl kilimais namuose.

  2. Šiuolaikinis dizainas yra minimalistinis, su be kičo detalių. Be abejonės jaukumui kurti naudojami kilimai, kuriuos reikia valyti.. Mes kviečiamės valymo įmonę Vyras norėjo tų kilimų, aš sakiau, kad pati nevalysiu, rado išeitį. 😀

  3. Zinoti tendencijas visuomet naudinga. Taciau irengiant naujai, ar darant kapitalini remonta ieskai kiek imanoma daugiau informacijos arba samdai dizaineri, kuris tikrai patars taip, jog visi sprendimai deretu tarpusavyje, nesikirstu skirtingi stiliai

  4. Manau nei vienas šiuolaikišas interjeras nebeapsieina be mažų bei malonių detalių. Mano žmona rado puikią pledukų parduotuvę ir namuose jų svetainėje pridėliojo. Buvo įvariausių spalvų bei tipų, todėl puikiai atrodo. O svečiai įlindę po jais puikiai jaučiasi, todėl tai ne tik grožio, bet ir jaukumo detalė namams

  5. Tarp kitko išbandėme naujos kartos laminuotas grindis darydami namuose remontą. Labai patiko. Taip šiuolaikiškai atrodo, negalime atsistebėti. Draugai irgi buvo pasidarę, rekomendavo gana pigų, bet labai kokybišką tiekėja. Dar patarimų daug davė ir beje labai maloniai bendravo su mumis. Pažadėjau kad ir kitiems parekomenduosiu. Tikiuosi ir kitų nenuvils.

  6. Mes su žmona irgi labai mėgstame šiuolaikišką interjierą. Kaip tik atsinaujinome savo biurą. Ten mums jau ne pirmą kartą padėjo mūsų pamėgta baldų parduotuvė, kuri gali patenkinti įvairius stiliaus mėgėjus. Pasinaudojome keliais patarimais iš draugų ir savo darbo vietą atnaujinome neatpažįstamai. Dabar mūsų biuras kaip iš ateities. Labai esame juo patenkinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE