Pagrindinis > Regione > Kultūra > Europos paveldo dienų atgarsiai

Europos paveldo dienų atgarsiai

Trečiasis rugsėjo mėnesio savaitgalis Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, buvo skirtas Paveldo dienoms. Aistuviečiai šį kartą šiai datai paminėti  skyrė ypatingą dėmesį. Marijampolės kolegijoje vyko net du renginiai: respublikinė konferencija „Marijampolė XIX  amžiuje: kultūra, bažnyčia, visuomenė“, kurioje pranešimus skaitė dr. Dalius Viliūnas, dr. Algimantas Katilius ir archyvaras Rimvydas Urbonavičius, bei dvaro diena pagal projektą  Pramogaukim  Kvietiškio dvare: per istoriją į pažinimą ir veiklą“, kurį dalinai rėmė Kultūros paveldo departamentas, Marijampolės savivaldybė ir kurio partneriais buvo Kolegija ir Meno mokykla. Daug sudėtinių  dalių, sukomponuotų į gražią mozaiką, sudarė spalvingą audinį: buvo pristatyti moksleivių piešti paveikslai dvaro tema (vadovė mokytoja Jūratė Preikšienė), iškilmingai iškelta Kvietiškio dvaro vėliava, autorė dailininkė Jolita Bičkienė, darbų vykdytojas UAB „Kadma“ (vadovas Mindaugas Micius), sutikti svečiai  iš Pagriaužių (Kalvarijos teatras „Titnagas“, režisierius Kęstutis Krasnickas) ir Gelgaugiškio (kolektyvo atstovų grupelė) dvarų bei grafų Butlerių muziejaus Miedzno (Lenkijos Respublika) įkūrėjai. Kalbas, vaidybą ir prisistatymus pagyvino Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Marijampolės savivaldybės filialo ansamblio „Šviesa“ (vadovė Marija Grybienė) romansinės dainos. Norinčius turėti savo draugišką šaržą, piešė dvaro dailininkas Vytautas Buslys. Visas renginys baigėsi istorinių šokių siuita, kurią atliko 2 kolektyvai: vietinio dvaro studija Reverence (vadovė Daina Misiukevičienė) ir  Šakių kultūros centro Kidulių laisvalaikio salės istorinių šokių studija „Il ballo della luna“  (vadovė Irma Svetlauskienė).

Jau kitą dieną, šeštadienį,  miestiečiai pabuvojo Meno  mokykloje, projekto „Seminarijos rūmai pasakoja“ renginyje.  Dalyvavo teatralizuotoje ekskursijoje po rūmus pristatant jų istoriją ir asmenybes, dirbusias ir mokiusias Marijampolės mokytojų seminarijoje. Įdomiai ir turiningai rūmų architektūrą pristatė Tomas Kukauskas, Prezidento K.Griniaus muziejaus vyresnysis fondų saugotojas, nuotaikingai apie seminariją pasakojo personažai: Anzelmas Matutis (Karolis Sinskas), Kazys Boruta (Dovydas Stralkus), Feliksas Treigys (Kazys Balickas) dr. M.Krasauskaitė (Vida Balickienė) ir kt.  Susirinkusieji susidomėję apžiūrinėjo fotografijų parodą, visus dvasiškai praturtino Meno mokyklos moksleivių  muzikavimas: programas atliko smuikininkų ansamblis (vadovė Laimutė Krivickienė) ir akordeonistų ansamblis (vadovė Irina Šerpytienė). Mokyklos direktorė Rima Kukalienė pasveikino ir pasidžiaugė renginiu bei patikino, kad Seminarijos tradicija bus tęsiama, kad šios mokyklos sienos visada priglaus menininkus, čia visada bus muzikuojama, šokama, dainuojama ir piešiama. Renginio pabaigoje visi nuotaikingai bendravo prie arbatos puodelio ir vaišinosi UAB „Mantinga“ pateiktais saldumynais. „Mantingos“ paramos ir labdaros fondas buvo abiejų renginių rėmėjas.

Malonūs darbai dar nesibaigia: lapkričio pirmai dienai bus parengtas ir pristatytas  lankstinukas apie mokytojų seminariją.

Vida Mickuvienė, Kolegijos lektorė,

Marijampolės kultūros klubo „Aistuva“ pirmininkė

Įdomu ir nuotaikinga. Kazys Boruta savo stichijoje. Kidulių dvaro šokėjos. Klausomės muzikos. Nešame dvaro vėliavą. Prie dvaro vėliavos. lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE