Pagrindinis > Dėmesio! > Festivalyje „Marijampolė Music Park“ karališka muzikinė dovana iš Londono

Festivalyje „Marijampolė Music Park“ karališka muzikinė dovana iš Londono

 

Rugpjūčio 21–23 dienomis Marijampolės miesto parkuose ir kiemeliuose skambės antrojo klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalio „Marijampolė Music Park“ koncertai. Juose gausu puikios profesionalios muzikos, išskirtinių atlikėjų ir ne tik. Žiūrovai galės mėgautis ir poezija, džiazu bei smėlio piešiniais, kurie gims čia ir dabar. Visi renginiai – dovana marijampoliečiams ir visai Lietuvai.

Festivalio atidarymo koncerte rugpjūčio 21 dieną, 19 val., Marijampolės Poezijos parke pasirodys trimitininkas Bo Fuglsang iš Londono karališkosios filharmonijos: įstabus virtuozas, kurio koncertinės kelionės driekiasi nuo Europos iki Amerikos, nuo Australijos iki Azijos. Lietuvoje trimitininkas viešės pirmą kartą ir festivalio „Marijampolė Music Park“ žiūrovai galės tai išgirsti pirmieji. Kartu su trimitininku iš Londono muzikuos vienas profesionaliausių kamerinės muzikos kolektyvų šalyje – Lietuvos kamerinis orkestras (meno vad. Sergej Krylov), diriguojamas Roberto Šerveniko.

Dar viena festivalio atidarymo vakaro intriga – Lietuvos operos ir baleto teatro primadona, auksinio balso savininkė Joana Gedmintaitė, kuri žavi savo balso spalvingumu ir nepriekaištinga virtuoziška technika. Koncerte skambės nuostabiausi W. A. Mozarto kūriniai ir ne tik jie.

Per visą festivalio „Marijampolė Music Park“ savaitgalį žiūrovai išgirs ne tik klasikinę muziką, jie galės mėgautis ir poezija, džiazo muzika, kurią lydės čia pat gimsiantys smėlio piešiniai.

Šeštadienį, rugpjūčio 22-ąją, festivalis pakvies net į du renginius:

  • 16 val. Kačių kiemelyje vyks muzikos ir poezijos popietė „Moters portretas“, kurioje trys aktyviai kuriančios moterys mėgins savaip atskleisti kūrybiškąjį moters pasaulį. Aktorė Adrija Čepaitė, smuikininkė Agnė Doveikaitė ir pianistė Eglė Kasteckaitė pristatys programą, kurioje skambės eilės apie moters meilę ir gyvenimą, muzikos perlai, sukurti moterų kompozitorių, ir kūriniai, įkvėpti didžiųjų moterų mūzų.
  • Tą patį šeštadienį marijampoliečių laukia įstabus interaktyvus džiazo vakaras, pavadintas „Smėlio džiazu“. 21 val. Vytauto Didžiojo parke, jau nusileidus saulei, skambės jaunatviško ir laureatų vardus pagrindiniuose džiazo konkursuose pelniusio ansamblio „Made in 234“ džiazo improvizacijos bei smėlio menininkės Jurgitos Minderytės smėlio piešiniai, gimstantys čia ir dabar, jūsų akivaizdoje. Piešinius bus galima stebėti vaizdo projekcijoje viso koncerto metu skambant nuostabiausioms džiazo improvizacijoms.

Rugpjūčio 23 d. šalyje minima Juodojo kaspino ir Baltijos kelio diena. Mums visiems lietuviams – tai vilties, tikėjimo ir vienybės, kurią jaučiame tvirtai susikibę už rankų, diena. Šį vakarą festivalis kviečia pabūti drauge ir pasiklausyti geriausio ir profesonaliausio Lietuvoje a capella stiliumi dainuojančio ansamblio „Jazz Island“ (vad. Artūras Novikas) muzikinių viražų nuo populiariausių klasikinių instrumentinių kūrinių iki džiazo ir lietuviškų šlagerių. Tai muzika, kuri mus nuves į prisiminimus ir svajones.

Įėjimas į koncertus nemokamas.

Esant blogam orui, koncertai bus keliami į Marijampolės kultūros centrą, 22 d. 16 val. koncertas – į Marijampolės švietimo centrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE