Pagrindinis > Kitos temos > Finansiniai patarimas iš labai turtingų žmonių

Finansiniai patarimas iš labai turtingų žmonių

Skiriant pakankamai pastangų, laiko ir kapitalo galima tikrąja to žodžio prasme – pakeisti pasaulį. Dauguma turtingų žmonių tai puikiai supranta.

Tai pritaikoma ir jūsų asmeninei situacijai. Ir tai yra pasiekiama kiekvienam. Jei dabartinė situacija jūsų netenkina, jūs galite ją pakeisti. Jums gali reikėti labai didelio kūrybiškumo, begalės pastangų ir neįtikėtinai daug laiko, tačiau jūs galite reikšmingai pakeisti savo situaciją – jei tik to tikrai norite. Pristatome jums Forbes parengtus patarimus kaip tapt ir likti turtingu.

Nustokite galvoti apie savo situaciją kaip apie statišką ir nekintančią. Viskas priklauso nuo to, kaip labai jūs norite savo padėtį pakeisti.

Pinigai nėra pagrindinis rūpestis

Labai įdomu yra tai, kad įprastai turtingiems žmonėms pagrindiniu rūpesčiu yra tikrai ne pinigai. Juk neretai apie turtingus žmones aplinkiniai kalbą vieną ir tą patį – „jie turi daugiau pinigų nei galėtų išleisti, tačiau jie vis dar nėra laimingi“.

Tai labai akivaizdžiai parodo, kad turtai yra gerokai daugiau nei tik pinigai. Pinigai ateina ir išeina. Todėl jei norite būti turtingi ar jau tokiais spėjote tapti (finansine prasme), turite puoselėti savo santykius, stiprinti šeimos artumą, gerinti santykius su draugais ir kurti aplink save tai, kas iš tikrųjų yra vertinga ir ilgaamžiška.

Jūs galite būti prezidentu, jei…

Daugeliui iš mūsų nuo darželio laikų būdavo sakoma, jog mes galime būti bet kuo – net ir šalies prezidentu. Jūs galite būti ir astronautu. Jūs galite būti…

Tačiau, deja, bet kai ko mūsų neišmoko. Jūs galite būti bet kuo, kuo tik norite, jei jūs būsite pasiruošę daug paaukoti. Pasaulis jums nieko neskolingas. Jei jūs kažko norite, jūs privalote būti pasiruošę kažko atsisakyti ir kažką prarasti. Ir, kaip bebūtų gaila bei apmaudu, šios svarbios pamokos niekas nuo mažens mūsų nemoko. Akivaizdu, kad tai galiausiai labai tiesiogiai atsispindi ir žmonių finansinėje situacijoje.

Kaip veikia rinkos

Mes gyvename auksiniais investavimo laikais. Jei jūs apie kažką svajojate, galite tai pasiekti. Tačiau kita vertus, atlikti tyrimai parodė, kad individualūs investuotojai iš tikrųjų savo pinigus valdo labai prastai.

Suvokiant, kas yra rinkos ir kaip jos veikia, suteiks jums didesnį komforto lygį, kai pradėsite jose dalyvauti. Tai taip pat jums suteiks ir sveiką cinizmo dozę. Akivaizdu, kad rinkos buvo sukurtos tam, kad „paimtų“ pinigus iš visuomenės. Tačiau tai nereiškia, kad jūs negalite iš jų pasipelnyti – tai tiesiog reiškia, kad jūs visuomet turite būti labai ir LABAI atsargūs.

Grynieji nėra „saugūs“

Daugybė finansų srities specialistų per savo praktiką galybę kartų išgirsta žmones sakant, kad „grynieji yra saugūs“ ir jie norėtų investuoti savo „grynuosius pinigus“.

Be abejo, tam tikra prasme grynieji yra saugūs. Tačiau yra kai kas, ką jūs turite suprasti – kad ir ką nuspręstumėte pasirinkti, jūs visuomet prisiimate riziką. Kiekvienais metais jūsų turimi grynieji „susitraukia“ apytiksliai 2,7%. Tai reiškia, kad jei jūs savo „kojinėje“ šiandien laikote 100 000 eurų grynaisiais, po mėnesio jie bus verti 99 775 eurų, o dar po mėnesio – 99 550 eurų. Dėl šios priežasties dažnai investicinės bendrovės išleidžia paskolos vertybinius popierius (obligacijas) ir gautas lėšas investuoja į nuosavybės vertybinius popierius (akcijas).

Ar suprantate, kaip visa tai veikia? Ir nors galite vadovautis tuo pačiu neteisingu požiūriu, jog jūsų grynieji yra „saugūs“, neturėtumėte pamiršti, kad dėl infliacijos jie nuvertėja. Grynieji turi savo paskirtį, tačiau jų paskirtis nėra „laikyme“.

Jūs turite žinoti tiesą apie auksą

Taip, auksas gali būti dalis jūsų investicinio portfelio, tačiau auksas nėra diversifikuoto investicinio portfelio pakaitalas. Žiniasklaida neretai gali būti labai „veiksminga“ priemonė, kuri bando įteigti, jog auksas yra pats teisingiausias pasirinkimas – ypač finansinių krizių metu. Tačiau iš tikrųjų situacija yra kitokia.

Auksas nuo 1981 m. dėl infliacijos prarado dalį savo vertės. Ir nepaisant to, ką kai kurie bando teigti, auksas yra labai bloga ilgalaikė alternatyva kovai prieš infliaciją. Be to, auksas yra net tris kartus labiau nepastovus nei akcijos. Todėl investuotojams, kurie akcijų biržos nesirenka vien todėl, jog ji yra labai nepastovi, auksas nėra atsakymas. Ką jau kalbėti apie tai, kad žlugusioje ar žlungančioje ekonomikoje auksas neturi jokios apčiuopiamos vertės. Ir tam pagrįsti yra labai daug istorinių pavyzdžių. Tereikia pagalvoti, ką galėsite nuveikti su savo turimu auksu, kai prasidės stichinių nelaimių sukelta ekonominė krizė? Ar tikrai auksu galėsite įsigyti daug maisto? O gal greičiau galėsite atlikti barterinius mainus, iškeisdami vandenį, maistą ar degalus?

Pakankamai laiko skirkite miegui

Tai yra visiška tiesa. Pakankamas miegas padeda lengviau priimti teisingesnius ir aiškesnius finansinius sprendimus (ir ne tik finansinius), kurie pasižymi palankesne baigtimi. Be to, geras miegas prisideda ir prie tvirtesnės sveikatos, o tvirtesnė sveikata užtikrina, kad galėtumėte valdyti investicinę riziką, veiksmingai valdyti savo finansus ir siekti užsibrėžtų finansinių tikslų. Taigi, miegas neabejotinai yra vertas jūsų laiko.

Mokėjimas interpretuoti finansinius išrašus

Išmokę suprasti savo turimus finansinius išrašus galėsite lengviau valdyti ir savo finansus, kartu priimdami sėkmingus finansinius sprendimus. Iš pirmo žvilgsnio nepatyrusiam žmogui gali atrodyti, kad finansinės ataskaitos ir finansiniai išrašai yra tik daugybė neįdomių skaičių, tačiau jei jūs suprasite viso to galią, galėsite reikšmingai pagerinti savo finansinę situaciją.

Jei jūs to nesuprantate, nesiimkite

Tai yra paprasta, tačiau labai naudinga taisyklė. Jei jūs suprantate, ką darote, tuomet visą tai galite padaryti kur kas geriau nei priešingu atveju.

Finansų srityje žinios ir suvokimas yra tikrų tikriausia galia, be kurios nėra jokios galimybės pasiekti labai aukštus finansinius tikslus. Kuo daugiau žinosite ir kuo daugiau suprasite, tuo didesnį pranašumą jūs turėsite. Todėl jei norite pasiekti geresnius rezultatus, pradėkite labiau vertinti informacijos ir žinių galią.

Vien todėl, kad jūs šią akimirką kažko nesuprantate, dar nereiškia, kad turite to bijoti ir nuo viso to atsiriboti. Tai tik reiškia, kad jūs to neturėtumėte imtis iki tol, kol pakankamai apie tai nesužinosite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE