Pagrindinis > Dėmesio! > Gatvės muzikos diena Marijampolėje – kitaip

Gatvės muzikos diena Marijampolėje – kitaip

Dėl  šalyje susidariusios situacijos susiburti ir paminėti Gatvės muzikos dienos (GDM) įprastai negalime. Nepaisant to, asociacija „Jaunimas YRA“ sumanė, kaip kūrybiškai paminėti Gatvės muzikos dieną neišeinant iš namų. Gegužės 16 dieną, 14 valandą, visi, kurie yra neabejingi muzikai, kviečiami išeiti į balkonus ir dalintis savo mėgstama muzika. Nesvarbu mėgsti dainuoti, groti įvairiais instrumentais ar virtuvės įrankiais – šįkart visa ši muzika plaks vienu ritmu. 21 valandą Gatvės muzikos diena persikels į socialinę erdvę. „Jaunimas YRA“ Facebook paskyroje kiekvienas muzikos entuziastas galės mėgautis Marijampolės ir jos apylinkių atlikėjais ir jų kūriniais „Live“ transliacijos metu.

Gatvės muzikos diena – tai aktoriaus ir grupės „Foje“ įkūrėjo Andriaus Mamontovo sugalvota iniciatyva, kaip kūrybiškai paminėti ir paversti miestų gatves viena didele muzikos švente Lietuvoje. Ši iniciatyva taip išpopuliarėjo, kad net tapo tarptautine tradicija. Nuo 2007m. A.Mamontovas išsiuntė atvirą elektroninį laišką savo draugams ir pakvietė išeiti groti sostinės gatvėse. Kasmet šventę paminėti susirenka būrys profesionalų ir mėgėjų atlikėjų. Smagu paminėti, jog Gatvės muzikos diena išpopuliarėjo ir tarp užsienyje gyvenančių pasaulio lietuvių bendruomenių. šventė jau yra vykusi Kopenhagoje, Sicilijoje, Paryžiuje, Punske, Los Andžele, Taline, Bergene, Londone ir kituose pasaulio miestuose.

Asociacija „Jaunimas YRA“ džiaugiasi, jog organizuodami GMD Marijampolės bendruomenės nariams gali pasiūlyti alternatyvą išradingai paminėti šventę kartu. „Šalyje įsitvirtinęs karantinas sujaukė begalę planų – mes nesame išimtis. Atsižvelgdami į susiklosčiusią padėtį nedelsiant ėmėmės ieškoti būdų, kaip šią dieną paminėti kūrybiškai ir žinoma saugiai. Taip kilo idėja skatinti bendruomeniškumą muzikuojant balkonuose ir atlikėjų pasirodymus perkeliant į socialines medijas. Išeikime į balkonus ir praskaidrinkime dieną kaimynams, draugams, paminėkime Gatvės muzikos dieną kitaip.“ – teigė asociacijos prezidentė Raimonda Bogužaitė.

„Jaunimas YRA“ tiki, kad ši Gatvės muzikos diena bus išskirtine bei skatins ne tik parodyti savo talentą ar atskleisti save, bet ir skatins bendruomeniškumą. Paminėkime tryliktąją Gatvės muzikos dieną kitaip jau gegužės 16 dieną!

Projektas dalinai finansuojamas Europos solidarumo korpuso programos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE